Adını Sen Koy 232. Bölüm 5 Aralık 2017 Salı

Ömer’in Rüyası, Gönlünün Aynası

Cananın Annesi, Cananın Çetin ile kendi aralarında yaptıkları ve kimselere söylemedikleri nişan yüzüğünü buldu. Ne yapacağını bilemeyen Canan denize düşen yılana sarılır hesabı Çetin’i arayarak ondan yardım istedi.

Çetin de Canan’a akıl vermiş şimdi Canan Çetinin aklı ile konak kapısının önünde. Ayşe açtı kapıyı, Zehra da geldi şaşırdı tam ben Zehra’nın dediği an hızır gibi yetişti Cevriye hala ve Cananı Zehra’nın arkadaşı olarak tanıştırdı Ayşe ye. Böylelikle büyük bir badire Cevriye hala sayesinde atlatılmış oldu. Zehra ile Canan Zehra’nın odasına geçtiler konuştular.

Zehra Canan’a, Ayşe’nin kim olduğunu, geçmişte hasta olduğunu Ömer ile nasıl evlendiklerini, her şeyi en başından anlattı.  Cananın verdiği tepki oha oldu. Sanki karşısında hayvan var tövbe yarabbim ya.

Ömer de şirkette odasında cep telefonunda düğün resimlerine bakıyor, Zehra yı çok seviyor Ömer ama itiraf edemiyor kendine. Selin elinde dosyalar ile gelince içinden olanlardan haberi var mı acaba? dedi. Anlaşma yapılan şirket ile aralarında bir takım sıkıntılar yaşanıyor. Ömer çok hassas bu konuda tek bir hata istemiyor ama dışarda neler olduğundan haberi yok Ömer’in. Selin, sen söyle ne saklıyorsun belki haberi yok Ömer’in? Haberi olsun işi çözsün.

Gözde işleri mahvedecek ve Ömer’in hem adını hem de şirketin adını zor durumda bırakacak bir iş yapmaz inşallah. Ömer’i bu iş anlaşmasından zarara uğratmasında bu Gözde.

Kerem’in evine polisler geldi. Ayhan bey ihbar etmiş bebeği Sabah da Kerem ihbar etti zannedip koca evde köşe kapmaca oynadılar bebek ile ve onlar evin üst katına bakarken Sabah evden çıkıp emlak dükkanına gitti.

Cananın annesi iki gözü iki çeşme ağlıyor evlat netice de atsa atılmaz ne kadar kötü olursa olsun kuzguna yavrusu şahin görünür. Canan da annesine iyi görünüyor hiç alakası yok oysa. Salim amca ile Şükran teyze de Hamiyet halaya Ömer’in Zehra ile neden evlendiğini anlattılar.

Ayşe’nin hastalığı yüzünden Ömer’in Zehra ile evlendiğini Canan da annesi de biliyor. Bir gün bunlar karşı karşıya geldiklerinde ağızlarından kaçırırlarsa Ayşe çok üzülür kendisi için yapılan bu evliliğe. Herkes her şeyi biliyor bir tek Ayşe bilmiyor olanları bakalım o ne zaman öğrenecek bu evliliğin nasıl olduğunu?

Akşam olunca Ömer, Zehra ya Cananın neden geldiğini sordu. Zehra da geleceğinden haberim yoktu dedi. Ömer biraz sert konuşunca Zehra beni ne kadar üzdüğünün farkında değil misin? eskiden olsa deyince,

Ömer artık eski diye bir şey yok sen o günleri elinin tersi ile ittin dediğinde, Zehra Ömer’in yanına giderek gözlerinin içine bakarak, evet hata yapmış olabilirim. Kimi zaman beni yanlış anlamandan korktuğum için, kimi zaman da başın belaya girmesin diye sustum.

Şunu unutma ben seni seviyorum, kalbim hep senin için atacak, son nefesimi verirken de seni seviyor olacağım dedi Zehra. Sen ne kadar inkar edersen et, gözlerinin içinde kalbimi görüyorum dedi.   Ömer de bu söylediklerine inanmadı.

Zehra dan Ömer’e

Ben seni sevmekten hiç vazgeçmedim ki, uyudum gece düşlerim de sevdim seni. Uyandım gündüz hayallerim de sevdim seni. Ne gündüz ne gece, fark etmez ki, Ben seni sevmekten hiç vazgeçmedim ki.  Kimseye benzemeyen güzel yüreğini sevdim bir kere. Nasıl vazgeçebilirim ki son nefesime kadar seveceğim seni. Sen beni ne kadar üzsen de, kırsan da ben seni sevmekten vazgeçmeyeceğim.

Çetini piton lakaplı biri aradı. Ödü koptu Çetinin o adamdan borcu varmış parasını istiyor piton.

Piton bir yılan cinsidir ve zehirsizdir. Avını boğarak, sıkarak öldürür. Boyları 10 metreye kadar çıkar. Bakalım Çetinin pitonu nasıl öldürecek Çetini?

Çetin hemen Cananı aradı. Evin altını üstüne getirmesini işe yarar bir şeyler bulmasını istedi Canandan. Canan da Ömer’in çalışma odasına girerek dosyaları karıştırdı. Zehra ya yakalanıyordu. Masanın altına saklanarak yakalanmaktan son anda kurtuldu.

Buldukları ise, Zehra’nın yönetim kurulunda olduğunu gösterir belge, resmini çekti.

Ömer’in rüyası.

Ömer rüya görüyor, sisler arasında Zehra Ömer’e sarılıyor. Aynı düğünde sarıldığı gibi beyaz bir elbise var üzerinde gelinlik gibi sanki Ömer evlendikleri ilk güne gitmiş ve orada Zehra yı kaybediyor ve buna çok üzülüyor gibi.

Zehra Ömer’in ellerini tutarken birden ellerinin arasından kayıp gidiyor. Gerçekte olduğu gibi. Zehra diye sesleniyor sisler arasında Ömer ama cevap veren yok. Zehra diye sayıklamaya başladığı an kan ter içinde kaldı Ömer.

Zehra geldi odaya uyumak için elindeki su bardağını bıraktı ve Zehra diye sayıklayan Ömer’in yanına giderek elinden tutarak endişeli bir halde Ömer, Ömer uyanır mısın? dedi elini sıkıca tutarak.

Ömer biraz daha Zehra dedikten sonra kan ter içinde uyandı. Zehra ben buradayım dedi. Ömer de bir kere daha Zehra dedikten sonra sevgi ile bakmaktan vazgeçip elini tutan Zehra’nın elinden elini çekerek ne yapıyorsun sen dedi.

İnkar etme Ömer, Zehra yı iliklerine kadar işlemiş bir halde seviyorsun onun gitmesinden, seni terk etmesinden korkuyorsun rüyan bunu gösteriyor. Dilin inkar etse de, beynin, kalbin, ruhun, bütün hücrelerin uykudaki dilin bile Zehra diyor Ömer. Zehra ya karşı çok büyük bir özlem duyuyorsun sen Ömer.

 ÖZLEM

Bir gece, Gecede bir uyku..
Uykunun içinde ben..
Uyuyorum. Uykudayım.
Yanımda sen.

Uykumun içinde bir rüya
Rüyamda bir gece,
Gecede ben..

Bir yere gidiyorum, Delice..
Aklımda sen.

Ben seni seviyorum.
Gizlice..

El-pençe duruyorum,
Yüzüne bakıyorum,
Söylemeden, Tek hece.

Seni yitiriyorum
Çok karanlık bir anda..

Birden uyanıyorum,
Bakıyorum aydınlık;
Uyuyorsun yanımda.
Güzelce..

Özdemir Asaf

 

İşte bu tamda sensin Ömer.

Gece bitip sabah olunca, Ömer çıkınca odadan Canan Zehra’nın odasına gitti. kahvaltıya çağırdılar. Birlikte çıktılar Canan üşütmüşüm diyerek Zehra’nın odasına girdi. Ne üşütmesi oyun, çantasından banka hesap kartını buldu onunda resmini çekip Çetin’e gönderdi.

Çetin havalara uçuyor, bir adamla konuştu banka hesaplarına bakacak imzalarda olunca bankayı boşaltacaklar.

Ömer şirkette Özge Ömer’e yalan söylüyor, toplantı sonrası bir maddede değişiklik isteyen karşı tarafı sanki ikna etmiş gibi gösteriyor kendini. Ve Zehra nın ortak hesaptan da feragat ettiğini söyledi.

Konakta çalışma odasında olan Ömer Zehra yı arayarak yanına çağırdı. Sen iyi bir oyuncusun hatta ibretlik deyince, Zehra da para, mal mülk, hisse senedi hiç biri umrumda değil ben Ömer ile evlendim soyadınla değil dedi Zehra.

Ömer de her şeyden vazgeçtin, neden daha büyük bir hesabın var nedir söyle? Herkes yakında senin gerçek yüzünü görecek dedi.

Zehra da evet herkes görecek, sadece seni sevdiğimi, bundan sonra da seni seveceğimi herkes görecek. Ömer ben seni çok sevdim hala da çok seviyorum dedi Zehra.

Bu kez kimin yüzünden?
Tamam sen kendini kurtardın da,
Benim yine peşimde bıraktıkların var.
Şu karşındakine bir bak!
Bu mu senin sevdiğin, tanıdığın adam?
Değilim inan…

 

Ne hüzün var ne bir tebessüm yüzümde.
Evim yerle bir yalnızlık içinde.
Umut var yine de.
Ne gücüm var ne de sen şimdi elimde.
Yanımda yoksan da her zaman içimde yerin var yine de.

Bu gece kendimi yollara döktüm ben.

Her adımda takıldım düştüm.
Sokağımdasın her gece gördüm inan.
Bu gece kendimi yollara sordum ben.
Her ağızda cevap diye seni buldum.
Yanağımdasın her gece döktüm inan.

Şu karşındakine bir bak!
Bu mu senin sevdiğin, tanıdığın adam?
Değilim inan…

 

Ne hüzün var ne bir tebessüm yüzümde.
Evim yerle bir yalnızlık içinde
Umut var yine de.
Ne gücüm var ne de sen şimdi elimde.
Yanımda yoksan da her zaman içimde yerin var yine de.

 

Bu gece kendimi yollara döktüm ben.
Her adımda takıldım düştüm.
Sokağımdasın her gece gördüm inan.
Bu gece kendimi yollara sordum ben.
Her ağızda cevap diye seni buldum.
Yanağımdasın her gece döktüm inan.

Sancak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir