Adını Sen Koy 269. Bölüm 25 Ocak 2018 Perşembe

Ayşe, Mügenin elinde esir olduğu halde bir yolunu bulmuş çantasını alıp banyoya saklanarak eşi Nihat’ı aramış beni merak etmeyin bir arkadaşımdayım birazdan eve geçeceğim demiş, Mügeden bahsetmemişti.

Nihat da Ayşe iyi eve geçiyormuş diye sevinirken bu sevincini Ömer ve Zehra ile de paylaştı. Onlarda durumu komiser Murat ile paylaştı. Çünkü, polisler Ayşe kayıp diye onu arıyorlardı. Aramayı bıraktılar.

Derken komiser Murat, Mügenin hastaneden kaçtığı haberini verdi. Hepsi korktular kabus geri dönmüştü. Ömer konağa gitmek yerine kardeşini arkadaşından alarak konağa geçmek istedi nede olsa Müge dışardaydı.

 

Ömer Ayşe yi aradı yerini söyle gelip seni alalım derken, Müge cevap verdi. Ayşe benimle birlikte diye. Nihat da kendisine gelen sessiz telefonların Müge ye ait olduğunu anladı. Ayşe’nin hayatı tehlikedeydi. Çünkü, Müge psikopatın tekiydi, her an her şeyi yapabilecek potansiyeli vardı bunu bildikleri için hemen durumu komiser Murat’a bildirdiler.

Komiser Murat da, Mügenin adresini öğrenmek için gerekli işlemleri başlattı. Telefon sinyalinden nerede olduğunu öğrenmek için izin alma işlemleri vs. gerekli bütün işlemleri başlattılar. Mobese kayıtlarını incelemeye başladılar. Ellerinde bulunan adreslere ekipler gitti.

Ömer Zehra ve Nihat da ne yapacaklarını düşünüp harekete geçtiler. Nihat Asya yı okuldan alıp eve geçecekti. Asya nın da hayatı tehlikedeydi onu yalnız bırakmak olmazdı.

Ömer ve Zehra ise, Mügenin kaçtığı hastaneye gittiler bir bilgi alırız umudu ile. Orada önce doktor ile sonra da Zehra’nın çantasına göz koyan bir hasta ile Zehra konuştu. Kadın Zehra ya evinin anahtarını verdi Müge çiçeklerimi sulamaya gitti dedi. Zehra çantasını o kadına verdi. içinden cüzdanını aldı tabi.

Zehra ve Ömer de kadının evine gittiler Müge o evdeymiş.

Ayşe de kilitli kaldığı odadan kurtulmak için pencereden atlamayı düşündü tam yapacaktı ki, Müge geldi ve atlamasına engel oldu. 2 kadın bir süre boğuştular. Müge Ayşe den biraz daha güçlü idi onu yere düşürdü. Karın bölgesine de tekme attı. O bölge çok ağrır, insanı nefessiz bırakır kıvrandırır Ayşe de öyle oldu yerde bir süre kıvrandı canı yanıyordu çünkü.

Müge Ayşe yi zorla odadan çıkararak banyoya kapattı. Kendisi de gitti yemek yedi. Ayşe’nin telefonuna mesaj geldi. Ekranda aile fotoğrafı vardı Ayşe, Nihat ve Asya. Müge resme bakarak ben seni başkalarının ol diye sevmedim. Seni ben hak ediyorum dedi.

Müge böyle söyleyince aklıma şu şarkı geldi.

 

SENİ BEN ELLERİN OLSUN DİYE Mİ SEVDİM?

Her şeyimi uğruna boş yere mi verdim? 
Yalan sözlerle aldatıp seninim derdin
Her şeyimi uğruna ben boş yere mi verdim?
Seni ben ellerin olsun diye mi sevdim?
Her şeyi mi uğruna boş yere mi verdim?

Hüner COŞKUNER

 

Kerem Sabah’ın kendisine gitme demesini bekliyor. Olur da Sabah gitme kal derse aşkını itiraf edecek Kerem. Ama Sabah konuşmadı gitme kal demedi. Giden Kerem’e Kaçıyorsun dedi sadece. Kerem’in duymak istediği bu değildi o yüzden de elindeki emlak dosyalarını Sabah’a devredip arkasına bile bakmadan dükkandan ayrıldı Kerem.

Cevriye halada Salim beylerin evinde öğlen yemeğine güveç yapmış taş tencerede ve yemeğin içine de biraz kuyruk yağı koymuş. Lezzetli olur. Onunla pişen yemekler. Bir güzelde hakırdağı olur ki olsa da yesek ekmek arası gece gece karnım acıktı 🙂

Hakırdak ne ki? diye merak edenler için; koyunun kuyruğunun kuşbaşı şeklinde doğranıp yağı alındıktan sonra kalan kızarmış kısmı üzerine tuz serperek afiyetle yenir.

Cevriye hala mahallede ev tutmak istediği için yolda karşılaştığı Kerem’e durumu anlattı. Sabah’a devrettiği evler arasında Cevriye halanın istediği gibi bir ev varmış birlikte gidip baktılar eve.

Kerem ve Sabah konuşmuyorlar. Dut yemiş bülbüle dönmüş Sabah. Cevriye halanın aklına bunları bir yere kapatacaksın deyince bu fikir Cananın aklına yattı. Kiralık olan bu dairede onları bıraktılar kendileri çıktılar.

Kerem ve Sabah yine konuşmadılar.

Müge Ayşe yi evin çatısına çıkardı. Polislerde Nihat da gelmişti aşağıdalardı. Ömer ve Zehra da binanın çatısına çıktılar. Bir süre konuştular müge ile ama ikna edemediler. Zehra Nihat geldi bak deyip dikkatini dağıttığı an Ömer kardeşini çekip aldı Mügenin elinden.

Müge de Zehra yı rehin almaya çalıştı. Olmadı Zehra ile epey mücadele ettiler ve Mügenin dengesi bozuldu damdan düştü. Zehra da son anda duvardan tutundu askı da sallanıyor Zehra.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir