dını Sen Koy 272. Bölüm 30 Ocak 2018 Salı

Zehra Ömer’i odadan dışarı göndermişti yorgan yastık elinde Ömer kardeşi Ayşe ye yakalandı. Ayşe abisi ile Zehra’nın kavga ettiklerini düşündü. Ömer de daha fazla kardeşi üzülmesin diye odasına geri döndü.

Zehra karşısında Ömer’i görünce şaşırdı. Ayşe ile karşılaştıklarına inanmak istemedi Zehra. Ömer de olanları anlattı bana güvenmeyecekmisin artık diyerek ve Zehra ağlamaya başladı. İnsanların güvenini kaybetmekten ve o güveni geri kazanmak için yalan söylemekten yoruldum diyerek ağladı Zehra.

Ömer de tamam ben Ayşe ile konuşur her şeyi anlatırım dedi tam odadan çıkacaktı ki, Zehra engel oldu. Ayşe için, onun rahat uyku uyuması için, gece gece uykusu kaçmasın istedi Zehra. Ömer de üzerini değişip geldi odaya. Ayşe bu durumu öğrenince bir daha bana asla güvenmeyecek dediğinde Zehra da bu sorunu beraber çözeceğiz dedi.

Koltukta uyumak için izin aldı Zehra dan Ömer ve aniden elektrikler gitti. Zehra karanlıktan çok korktuğu için hemen mumları yakmak istedi. Çekmeceden çakmağı aldı şamdanların yanına gitti ama bir türlü mumları yakamadı Ömer de bunu görür görmez hemen yanına gitti elinden tutarak çakmağı aldı bana bırak diyerek.

O esnada da Zehra ya çok yakındı Ömer. Ona dokunmak, sarılmak istiyordu ama yapamıyordu. İçinden de sana bu kadar yakın olup da dokunamıyor olmak, şimdi seni kollarıma alsam, bir kez kendini bana bıraksan diye aklından geçirse de Ömer yapmadı dokunmadı Zehra ya Ömer. seni çok seviyorum dedi içinden.

Zehra da aynı anda o da içinden Ömer’e karşı koyamamanın korkusunu yaşadı. Seni sevsem de bunu yapamam diyordu Zehra.

Ömer de Zehra’nın elindeki çakmağı bana bırak dedi. Zehra bıraktı Ömer mumları yaktı sonra da Zehra yatakta, Ömer de koltuk da uykuya daldı.

Bir ara Zehra uyandı koltuk da uyuyan Ömer’i görünce boynu arımasın diye uyandırdı kendi yatağında rahatça yat dedi.

 Ömer de yatağına geçti. Gece bitmiş sabah olmuştu ilk uyanan Ömerdi. Zehra uyuyordu. Güne sevdiği insanın yüzüne bakarak uyanıyordu Ömer. Bir süre Zehra yı seyreden Ömer, yataktan kalkmak istedi Zehra engel oldu. çünkü, Zehra’nın sol eli Ömer2in göğsünün üzerindeydi.

Ömer bir kere daha denedi kalkmayı olmadı Zehra bu kez daha sıkı sarılıyordu Ömer’e. Ömer’in de bu hoşuna gitmişti her ne kadar kendini çekse de kalkamadı bekledi Zehra uyanana kadar Zehra uyandı ve Ömer’e neden burnunun dibine kadar girdiğini sordu.

Ömer de uyku hali malum dedi. Zehra giyinmeye gitti.

Bahşende hanım Zehra hakkında araştırma yaptırıyor ve ilk öğrendiği bilgiler yetimhanede büyümediği oldu. Bu durumda Zehra’nın bir ailesi var demekti. Araştırmayı yapan kişiden Zehra’nın Ailesini bulmasını istedi. Sözleşme dışında çok daha büyük yalanların olduğunu düşündü.

Zehra ve Ömer beraber kahvaltı sofrasına geçtiler. Ayşe’nin suratı sirke satıyor. Abisi ile Zehra ya üzülüyor Ayşe ondan da başı ağrıyor. Ömer ve Zehra ne yaptılarsa Ayşe’nin yüzünü güldüremediler.

Ayşe Nihat ile konuşup bir terapisti eve çağırmak istedi abisi ve Zehra için. Çalışma odasında kahve eşliğinde abisi ve Zehra ile konuştu Ayşe ve eve aile terapisti çağırdığını söyledi. Bizimkiler bir şok yaşadı.

Mahallede yeni bir hırsızlık olayı daha yaşanmış Canan haber verdi Sabah ile Kerem’e. dün geceyi de bu hırsızlar yüzünden Sabah Kerem’in evinde geçirdi. Ati de hırsızlıkla suçlanıyor ancak onu bulmak ne mümkün kayıplara karıştı çocuk.

Ayhan beyde Kerem’in ofisine geldi. Sabah’ın ailesinin kim olduğunu söyleyen ve Kerem den para koparan kadının aslında hiçbir şey bilmediği ortaya çıktı onu haber verdi Ayhan bey ve kadına verdiği paranın bir kısmını almayı başarmış onu verdi Kerem’e.

Konağa aile terapisti gelmiş çalışma odasında Ömer ve Zehra ile konuşmaya başladı. Genel bilgiler ile başladılar. Ne zamandan beri birliktesiniz? Sorusuna Ömer 1.5 yıl oldu dedi. Ne zaman evlendiniz? Sorusuna, aynı anda farklı cevap verdiler. Zehra birkaç ay önce, Ömer de 1.5 yıl önce diye cevap verdi.

Terapistin kafası karıştı nasıl yani? diye sordu açıklama yaptı Ömer. Önce nikah yaptık, sonra da düğün dedi.

Daha açık olmalarını istedi, ya benimle iş birliği yaparsınız, ya da terapiyi burada sonlandırırız deyince, Ömer eşim ile konuşmama izin verirmisiniz deyip odalarına geçtiler orada konuştular. Ya olanları açıkça terapiste açıklayacaklardı. Ya da Ayşe ile konuşup boşanmayı açıklayacaklardı başka seçenek olmadığını söyledi Ömer Zehra ya. Zehra da terapist ile konuşmayı seçti.

 Hem Ömer bu terapist sayesinde evliliklerini kurtarmayı düşünüyor. Ayaklarına kadar gelmiş bir fırsat olarak görüyor.

Birlikte çalışma odasına geçtiler ve terapist ile konuşmaya her şeyi en başından anlatarak başladılar. Ömer sözleşmeli evlilik yaptık zamanla birbirimizi sevdik dedi.

Terapiste, onlara baştan sona geldikleri noktayı ve aralarındaki bu gerilimi besleyeninde aşkları olduğunu söyledi.  evet Ömer ve Zehra birbirini çok seven iki aşık eştiler. Bunun farkındalar ama birbirlerine itiraf edemiyorlar. Kendi iç dünyalarında bu aşkın farkındalar. Sadece dile döküp karşı tarafa söyleyemiyorlar.

Cevriye hala, mahallede kalıyor ve öğle yemeğini yapınca dükkana Salim amcaya yemeği Cevriye hala götürdü. Orada çay içip sohbet ettiler. Cevriye hala ben Kayseri’liyim deyince, Salim amca da askerliğimi bende Kocasinan Garnizon Komutanlığında yaptım dedi. Ortak bir noktada buluşup konuştular. Keyifleri yerindeydi.

Ömer ve Zehra’nın anlattıklarından yola çıkarak onları yazılı bir sınava teste tabi tuttu terapist. Ömer de Zehra da bu test kağıdını itina ile kopya çekmeden doldurup teslim ettiler.

Zehra test sorularına nasıl bir cevap verdi ise, boşanmak istediği kanaatine vardı terapist ve açıkça sordu. Siz Ömer beyden boşanmak mı istiyorsunuz? Bu soru karşısında Ömer çok şaşırdı korktu. Çünkü, Ömer Zehra dan boşanmak istemiyor.

Ömer’e göre Zehra, Ömer’in sol yanı. Kalbinin tek sahibi. Onu kaybetmek istemiyor Ömer. Ömer de kaybetme korkusu var.

 

SOL YANIM

Hey gidi Karadeniz..

Gemilerun gider mi?

Öyle özledum Yari,

Anlatmakla biter mi?

Yar Hasretune doydum,

Gün üstüne Gün koydum,

Sevdam dönersun diye

Sol Yanumi boş koydum

Sallanan Yaprak gibi

Rüzgara alişuğum,

Ben bu ayriluklara

Çoktandur barişuğum

Yar Hasretune doydum,

Gün üstine Gün koydum,

Sevdam dönersun diye

Sol Yanumi boş koydum

Senden bir başkasina

Bu Yüreğum akmadi,

Seni gördü Gözlerum,

Başkasina bakmadi

Yar Hasretune doydum,

Gün üstüne Gün koydum,

Sevdam dönersun diye

Sol Yanumi boş koydum

Merve YAVUZ

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir