Adını Sen Koy 279. Bölüm 8 Şubat 2018 Perşembe

Ömer ve Zehra boşanmak istiyorlar. Ama sadece dilleri ile istiyorlar. Gönüllerinde boşanmak gibi bir istekleri yok. Dilleri ile diretiyorlar o kadar en çok da Zehra. Babasına boşanma olayını söylemek için Ömer ile birlikte mahalleye atölyeye gitti Zehra.

 Salim amca ya olan bitenden habersiz dükkana geldiler. Her ikisinin de ayakları geri geri gidiyor bu boşanma konusunu konuşmak istemiyorlardı. Ömer tam dükkanın önüne gelince kapıdan içerde yerde yatan Salim amcayı gördü koşarak dükkana girdi.

Zehra ne olduğunu anlamaya çalıştı sordu cevap almaya gerek yoktu Salim amca yerde baygın yatıyordu. Zehra babasını öyle görünce çok korktu koşarak yanına giderek ilgilendiler. Ömer soğukkanlı davranarak sırt üstü yatırdı Salim amcanın ayaklarının altına da küçük kürsü koydu ayaklarını kalp hizasından yukarıda tutarak ilk yardımı bu şekilde yaptı Ömer.

Zehra ya da sakin olmasını söyleyerek su getirmesini istedi. Bir süre baygın yatan Salim amca gözlerini açtı kendine geldi. Zehra dan bir bardak su istedi. Ömer Salim amcanın yüzündeki morlukları fark etti.

Dayak yediğini söylemedi. Şekerim düştü herhalde düşerken başımı masaya çarptım o zaman olmuştur dedi. Eve gitmek istedi eve götürdüler Salim amcayı. Kendisi hastaneye gitmeyi istemedi.

Eve varınca evdekilerde Salim amcayı öyle görünce korktular. Zehra hemen koltuğa çarşaf yastık getirdi babası uzansın da dinlensin diye.

Babasının o haline çok üzülen Zehra kendini banyoya kapattı. İçerdekiler kendisini o halde görmesin istedi. Ömer yanına geldi Zehra ya moral verdi destek oldu, sarıldı baban iyi merak etme diyerek yalnız bırakmadı eşini Ömer.

Zehra da yanında olduğu için teşekkür etti Ömer’e. Ömer de ben hep senin yanında olacağım ölene dek diyerek hiç bırakmayacağını dile getirdi. O zaman boşanma kelimesini neden kullanıyorsunuz? Bir şeyi kırk kere söylersen olurmuş. Sonunda istemeye istemeye boşanacaksınız o olacak. Ondan sonra da pişmanlıktan başınızı taş duvarlara vurursunuz artık.

Zehra çekmeceden ilk yardım malzemesinin olduğu çantayı almak isterken Ömer daha çabuk davrandı ve Ömer aldı kolu ile de yukarı kaldırdı Zehra’nın alması ne mümkün. Bu sayede Ömer güldü Zehra ya.

Zehra da fark etti Ömer’in güldüğünü neden güldüğünü sorunca da, Ömer; böyle ısrar edince inatçı bir keçiye benziyorsun dedi. Ben hep diyorum bunlar inatçı keçi diye. Sonunda kendileri de fark edip kabul ettiler inatçı keçi olduklarını.

Cevriye hala çorba yapmış onu içerken Salim amca dükkana niye geldiniz? diye sordu. Zehra da seni ziyarete gelmiştik dedi. Baba yüreği evlerine gitmelerini istedi. Ömer ve Zehra da konağa döndüler.

Kerem Sabah cephesinde ise, Sabah kendince Kerem ile arasına mesafe koymak için Zehra dan sonra en yakın arkadaşım sensin dedi ekledi ben arkadaşlarımdan kaçmam dedi Sabah.

Sabah, Kerem’e aşıksın ister kabul et. İster etme. Kerem ile olan arkadaşlığın biraz farklı bunun sende farkındasın ama kendine itiraf edemiyorsun. Seviyorsun, sevildiğini de biliyorsun kendini çekiyorsun. Gün gelecek sende itiraf edeceksin sevdiğini.

Sabah bir internet sitesi ile daha önce konuşmuş, şimdi oradan aradılar. Sabah dan sunum istiyorlar. İnternet üzerinden daire satışı yapacak Sabah. Biran bu habere çok sevindi. Sonra da bu iş beni aşar dedi. Kerem den kendisine yardım etmesini istedi. Ben bu işin üstesinden tek başıma gelemem deyince Kerem de teklifi kabul etti birlikte bu iş için çalışmaya başladılar.

 Ayşe şirkette çalışmaya başladı ve bugün ilk günüydü. Abisine gününün nasıl geçtiğini anlatacaktı. Ama babaannesinin dışında kimsecikler yoktu konakta.

Ayşe de, Babaannesine anlattı iş deki ilk gün heyecanını, yaşadıklarını. Bahşende hanım evde kimse yokken Ayşe ile Asya hakkında konuştu. Geleceği için nasıl bir plan yaptıklarını sordu.

Ayşe de henüz bir plan yapmadık dedi. Bahşende hanım da; Asya, Kervancıoğlunun tek çocuğu, tek varisi dedi. Tövbe bismillah. Asya ‘nın soyadı Eray, Kervancıoğlu değil. Büyüyüp evlenince Eray soyadı da değişecek. Anne tarafından Kervancıoğlu olabilir ama o bir Eray Bahşende hanım.

Ayşe, babaannesine Asya şimdilik öyle abim ile Zehra’nın çocuğu olunca varis o olacak dedi. doğruda söyledi. Ömer’in soyadını Zehra devam ettirecek o çok önemsediğin değer verdiğin Kervancıoğlu soyadı Zehra’nın dünyaya getireceği bir erkek çocukla devam edecek Bahşende hanım. Asya şimdi den devam ettiremiyor Eray soyadı. Herhalde ona da el atıp çocuğun soyadını değiştirmezsin? Değiştirsen de evlenince yine değişecek yani demem o ki sana Asya değil Zehra yardım eder bu soyadının devamı konusunda Bahşende hanım.

Zehra yı sevsen de, sevmesen de acı gerçek bu. Ömer ile Zehra’nın bir oğlu olsun ben seni o zaman görürüm gerçi o zamana kadar seni çoktan konaktan göndermiş olur Ömer.

Ayşeyi Cevriye hala aradı bu gece Salim beylerde kalacağını, Ömer ile Zehra’nın yolda konağa döndüklerini haber verdi. Cevriye halanın da ikinci evi oldu Salim amcaların evi. Salim amca ile Cevriye hala evlenseler de hep beraber yaşasalar bari.

 Salim amca koltukta oturduğu yerde uyuklarken Cevriye hala her ihtimale karşı uyandırmak istedi başından darbe aldığı ise uyuması doğru değil diye. Bu sebep ile kız kardeşi bir bardak su vererek uyandırdı Salim amcayı, Cevriye halada askerlik anılarını anlatmasını istedi bu sayede konuşarak uyumasına engel oldular.

Ömer ve Zehra konağa gelince Zehra dinlenmek için odasına geçti. Ömer de babaannesi ile çalışma odasında konuştu.

Ömer cebinden anlaşmalı boşanma kağıdını çıkardı ve bunu ne cüretle hazırlarsınız diye sordu? Ömer haklı ne cüretle? Babaannesi de sana boşanma davası açtığına göre senden ayrılmak istiyor dedi. Ömer de, Zehra benim nikahlı karım bu benim meselem sizin değil diyerek durması gerektiği noktayı gösterdi.     

Babaannesi de sen istesen de istemesen de bu evlilik bitmeye mahkum, ayrılık vakti geldiğinde Zehra buradan eli boş gitmeyecek herhalde? ben ailemizi korumaya çalışıyorum dedi.

Babaannenin niyeti anlaşıldı servetinden, malından, mülkünden bir gramı dışarı çıksın istemiyor. Hepsi aile içerisinde kalsın istiyor. Kalsın. Malında, mülkünde, servetinde senin olsun Bahşende hanım. Zehra’nın senin parana ihtiyacı yok. Elinin emeği var gerekirse çalışır parasını kendisi kazanır namerde muhtaç olmaz Zehra, hele senin parana hiç ihtiyaç duymaz. Hem Ömer varken, kocası dururken sana ne, gerekirse Ömer yapar ne yapacaksa. Zaten geçmişte senin gibi düşündüğü için çok canını yaktı Zehra’nın onun pişmanlığını yaşıyor Ömer.

Artık para konusu söz konusu değil, Zehra ya güveniyor Ömer. Sizi tanıdığımdan çok daha iyi tanıyorum karımı dedi ve ekledi bu konuyu bir daha açılmamak üzere kapattığımı düşünüyorum dedi Ömer.

 Gece olmuş uyuma vakti gelmişti banyo yapan Zehra bir türlü uyuyamıyor düşünüyor yatağının içinde. Ömer de takım elbiselerinden kurtulmuş bir şekilde yatağa Zehra’nın yanına oturdu babanı mı düşünüyorsun? Diye sordu. Zehra da hem onu hemde dedi sustu sessizce içinden seni boşanacağımızı düşünüyorum dedi içinden.

Ömer de Zehra ya bakarak içinden boşanacağımızı düşünüyorsun biliyorum sen söylemesen de biliyorum dedi. evet her ikisi de duygularını açıkça söylemiyor ama kalben konuşuyor anlaşıyorlardı. Zehra Ömer’e bakarak içinden seni bu kadar severken, bu halde olmamız, derken.

Ömer de Zehra ya bakarak içinden, babana olanlara baksana bir güç bizi bir arada burada tutuyor dedi. Zehra da bir girdabın içinde sürekli sana doğru çekiliyorum senden kopamıyorum dedi.

Her ikisi de birbirini çok seven ama bir o kadar da inat eden inatçı keçiler. Kırın artık şu inadınızı da söyleyin açıkça birbirinizi sevdiğinizi. Sarılın birbirinize aşkınızı yaşayın doyasıya zaman geçiyor giden günler geri gelmiyor bunu sakın unutmayın.

*****

Başı belli olan ama sonu belli olmayan bir yolda yol almaktayız ikimizde

Bir aşk denizine düştük çıkmak istiyoruz çıkamıyoruz

Yoksa gerçekten çıkmak mı istemiyoruz?

Seni sevmek sonsuz bir girdabın içinde olmak gibiydi

Çırpındıkça içine daha çok çeken, sensizliğin acısı da sardı bedenimi

Seni kaybetme korkusunu da yaşıyorum hem seviyor hemde bunu sana diyemiyorum.

Bir yanım git derken seni seven yüreğim kalmamı söylüyor bana

Bende senden gidemiyorum. Nasıl gidebilirim ki yüreğimi verdim

Aklımı verdim gitsem de hep aklım sende olacak.

Sen söylemesen de ben biliyorum sende seviyorsun beni

Benim gibi sende kaybetme korkusu yaşıyorsun

Sende aşk denizinin girdabında benim gibi çırpınıyor

Çırpındıkça daha çok içine çekiliyorsun

Biz böyle bir bütün olmuşken neden dillerimiz susuyor

Kalplerimiz konuşuyor.

Tut elimden sımsıkı sarıl bana ve birlikte çıkalım bu girdaptan   

 Seni kaybetme düşüncesi çok acı veriyor bana

Biz bu kadar çok severken birbirimizi

İzin vermeyelim birbirimizden ayrılmayalım

Aslı

*****

 Gece bitmiş sabah olmuştu. Ati ustasının evine giderek dükkanın anahtarını almaya gelince Canan açtı kapıyı ve dün neler olduğunu sordu. Ati de anlattı ben malzeme almaya gitmiştim giderken bir şey yoktu. Geldiğimde dükkan dağılmış ustam fena haldeydi. Ustam titiz çalışır biraz garip dedi.

Canan ters giden bir şeyler olduğunu anladı. Dayısı Ati ile dükkana gidince, Canan Ömer’i aradı. Ömer Zehra uyuduğu için açmadı. Canan da mesaj yazdı. Bu mesaja göre de Ömer Zehra yı uyandırdı ve babanlara gidelim görürsün dedi. Zehra mutlu oldu hazırlanmaya başladı. Ömer de Canana biz geliyoruz diye mesaj yazdı. Hamiyet hala hazırlığımız yok dedi Cevriye hala ile hemen mutfağa geçip kahvaltı için bir şeyler hazırladılar.

Canan Ömer’e Abidin’in iş adresini mesaj ile gönderdi. Sabaha mesaj yazdı kahvaltıya gel acil durum diye sabah sabah herkesi ayağa kaldırdı Canan.

Sabah Kerem ile koltukta uyuya kalmış, Kerem’in omzunda uyuyan Sabah mesaj gelince apar topar çıktı eve geçti.

Ömer ve Zehra da mahalledeki eve geldiler. Kahvaltı sofrasının hazırlanmasına Zehra da yardım ederken Ömer ve Canan da baş başa konuştular. Ömer en başından anlatmasını istedi. Canan da en başından anlattı Ömer öğrendi her şeyi.

Ve Ömer kahvaltı yapmadan acil işim var diyerek oradan ayrıldı. Canan da kızları mutfağa kaş göz işareti ile çağırdı ve Zehra ya Sabah’a mutfakta ben istemeden dayımın başını belaya soktum dedi olanları onlara da anlattı.

Üç kız yola koyuldular Abidinin işyerine gittiler.

Salim amca onlardan önce varmış Abidin ile konuşmaya başlamıştı. Emeğinin karşılığını hakkı olanı almaya gitmişti oraya ama adam ben senden alacaklıyım diyerek Salim amcaya şiddet uygulayacakken Ömer geldi ve adamın havadaki elini tuttuğumu gibi köşeye sıkıştırdı.

Adam şaşırdı sen kimsin diye sordu Ömer de oğluyum dedi. Zehra ve kızlarda gelmişlerdi onlarda duydular Ömer’in oğluyum deyip adamı durduğunu gördüler.

ASLA BİTMİYOR

Gece bir başka güzel gündüz bir başka güzel
Soğuyamıyorum ondan
Düştüm aşkının içine üzüyor çok sevse de
Bazen kaçtım bu durumdan

Her halimi biliyor
Yine alttan alıyor
Kalbimi okuyor sanki
Bana aşkla sarılmadı
Özenmedi korumadı
Tanımak yetmiyor inan ki

Seni bırakıp gitmeleri gözüm kesmiyor
Yar muamma dedim ama buna yetmiyor
Kırılsam da üzülsem de gözüm kesmiyor
Sonsuz bir aşk benden sana asla bitmiyor
Kırılsam da üzülsem de içim küsmüyor
Sonsuz bir aşk benden sana asla bitmiyor

İntizar ve Serkan KAYA

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir