dını Sen Koy 286. Bölüm 19 Şubat 2018 Pazartesi

Ömer ve Zehra duruşma salonunda ecel terleri dökerken Bahşende konakta keyif kahvesi içiyordu.

Hakim Zehra ya sordu boşanmak istediğinizi sözlü olarak duymam gerekiyor, Ömer Kervancıoğlu’ndan boşanmak istiyor musunuz? Zehra düşündü ve hayır boşanmak istemiyorum dedi.

Hele şükür boşanmıyorlar. Ömer şokta hiç beklemiyordu böyle bir sonucu. O sebeple de çok üzgündü Zehra dan istemeyerek de olsa ayrılacak olmasına ama hiç beklemediği bir anda Zehra fikrinden vazgeçmiş ben boşanmıyorum demişti. Dünyalar Ömer’in oldu. Hakim Ömer’e de sordu. Ömer de asla deyince, Hakim bey amca; evet veya hayır deyin dedi. Tıpkı evlenirken evet dediği gibi burada da hayır önemli bir kelimeydi.

Hayır, karımdan boşanmak istemiyorum dedi dava düştü. Boşanmadılar.

Salondan dışarı çıktıklarında Ömer çok mutluydu Nihat da bu mutluluğuna ortaktı. Sabah ile Nihat önden gittiler. Ömer ve Zehra kaldılar. Ömer, kararını ne değiştirdi bilmiyorum ama ben sen karım olarak kaldığın için çok mutluyum dedi ve sarıldı karısına Ömer.

Ve bu kararına pişman olmayacaksın bunun için elimden ne geliyorsa yapacağım diyerek söz verdi Ömer ve daha fazla orada kalmak istemedi gidelim biran önce diyerek ayrıldılar oradan.

Bahşendenin adamı da Zehra ile Ömer’i ama özellikle Zehra yı takip ediyor. Boşanmadıklarını öğrenir öğrenmez Bahşende yi arayıp haber verdi. Bahşende telefonda konuşurken Hediye abla da duydu hemen Jülide ye haber vermek için telefon açtı.

Bahşende ye yakalandı. Duydumu bilinmez ama azarı işitti Hediye abla.

Jülide de mahkeme binasını dışarda uzaktan izliyor. Ömer ile Zehra dışarı çıkınca oğlunu görünce duygulandı Ömer’im canım oğlum dedi. yıllar önce neden gittin canın oğlunu Jülide? Ömer sen giderken nasıl yıkıldı haberin varmı? Çocuklarının sana en çok ihtiyaç duyduğu zaman da sen nerde kiminleydin? Ne yapıyordun Jülide? Şimdi yıllar sonra oğlun tam boşanacağı esnada neden geldin? Neden şimdi jülide?

Bu gelişin Ömer ve Ayşe de açtığın derin yaraları kanatmaktan başka bir işe yaramayacak. Her ne olursa olsun savaşmalıydın ve arkanda 2 masum çocuğu annesiz, anne sevgisinden, ilgisinden mahrum bırakmamalıydın.

Zehra konağa dönerim ama bir şartım var dedi ayrı odalarda uyuyacağız. Zehra bir anlamda haklı Ömer’in annesi Zehra yı aradığında hangi saatte olsa rahat konuşur ama yanında Ömer olursa konuşamaz bu oda ayırma bu yüzdendir bence.

Jülide yi de bir genç takip ediyor. Üç ihtimal var. Birincisi, Bahşendenin adamlarından biri. İkincisi, Jülide konaktan ayrıldığında hamileydi bu genç delikanlıda Ömer ile Ayşe’nin erkek kardeşi. Üç, Jülide başka biri ile evlendi bu da o eşinden oğlu annesini takip ediyor. Her gün her gün nereye gidiyor diye peşine düşmüştür.

Canan Kerem den işi aldıklarını öğrendi. Çok sevindi. Ama hevesi kursağında kaldı. Kutlamak istiyordu bu haberi ama Zehra Ömer den boşanacağı için Sabah çok üzgündür diyerek kutlayamıyor Canan. Bir de boşandıklarını kutluyor gibi olacaktı onun için vazgeçti Canan.

Sabah gelince bu müjdeli haberi ona da verdiler ama Sabah bu haberi öğrenir öğrenmez ağlamaya başladı. Bu mutluluk gözyaşlarıydı Zehra boşanmamıştı. Birde işi aldıklarını öğrenince sinirleri bozuldu ağladı Sabah. Keremde ona sarılarak teselli etti.

Koray da Özge’nin peşinden giderek şirkette unuttuğu ilaçları vermek istedi ama Özge çok kızdı. Yaşadığım yeri öğrendin diye. Ne var öğrendiyse? Ayıp mı günah mı? kendini zengin bir ailenin kızıymış gibi tanıtınca eline ne geçecek? Neden utanıyorsun? Ne var evin güzel.

Zehra Ömer ile konakta. Zehra ya evine hoş geldin dedi Ömer ve çekildi Zehra da odasına geçti. Cevriye halada Zehra yı eve odasına vedalaşmaya geldi diye düşünüyordu. Zehra şimdilik bir yere gitmiyorum dedi ama duyan kim ki? boşa konuşuyor Zehra.

Cevriye abla biz boşanmadık deyince o zaman anladı Cevriye hala ve sarıldı Zehra ya işte tam da bu esna da odaya kapıyı çalmadan Bahşende hanım girdi. Hooooopppp yavaş nereye böyle selamsız sabahsız dingonun ahırına mı giriyorsun Bahşende hanım bu ne rahatlık? Birde adap dersi veriyor Asya ya önce sen kapı çalmasını öğrende gel. Yaptıkların ile söylediklerin birbirini tutmuyor Bahşende hanım hu komşu duyuyor musun beni?

Zehra ya boşanmadığını biliyorum dedi Zehra çok şaşırdı siz nasıl biliyorsunuz diye sordu cevap yoktu.

Cevriye halada Salim amcayı aradı çocukların boşanmadıklarını söyledi. konağa davet etti gelin kızınızı görün dedi. Salim amca çok mutlu oldu aldığı habere.

 

Şükran teyze ile Hamiyet hanım Salim amcayı evlendirmeye kararlılar. Kim uygundur diye kendi aralarında konuşuyorlar. Akşam olunca da usulünce konuyu açtılar Salim amcaya o da benden geçti bu işler ben evlenmem dedi.

Canan da yarın dükkana götürmek için yaprak sarması istedi annesi ve Şükran teyzeden ve böreği de kendisi yapacakmış içinden gelmiş. Zehra boşanmamış olunca kutlama yapacaklar dükkanda.

Jülide Zehra yı aradı tam konuşacaklardı odaya Ömer girince Zehra kapattı konuşamadılar. Ömer konaktakilerin uyumasını bekliyorum misafir odasına gitmek için deyince, Zehra da; Ayşe de dahil herkesin bunu bilmesini istiyorum ben oyun oynamak istemiyorum dedi.

Ömer de kabul etti. Zehra yı kaybetmek istemiyor, bu evdesin ya, bu çatı altındasın ya bu bana yeter dedi Ömer. Ayşe ye çalışma odasında boşanma konusunu açmadan misafir odasında geçici bir süre kalacağını söylemiş Ömer biz görmedik konuşmalarını sonrada salonda herkesin içinde Hediye abladan misafir odasını hazırlamasını istedi.

Babaannesi de kim geliyor deyince, benim için dedi Ömer. Cevriye hala da korktu neler oluyor kalıcı felç geçittireceksiniz bana dedi. Ağzını hayra aç hala.

Bahşende de bu işe bir anlam veremedi. Boşanmaktan vazgeçti, odaları ayırıyor bu kız neyin peşinde diye kara kara düşündü bulamadı.

Ne olacak Ömer’in annesi ile rahat konuşmak için kendince bir çözüm buldu Zehra.

 Sonra da bu evlilik öyle yada böyle bitecek son darbeyi ben vuracağım dedi içinden kıskanç. o baston ile bende senin kafana vursam da aklın başına gelse olur mu?

 

Gün bitmiş gece olmuş uyuma vakti gelmişti. İki aşık ayrı odalarda birbirlerini düşünerek zaman geçiriyorlar.

Zehra annesi gelmeseydi biz şimdi boşanmış olacaktık ama boşanmadık bu kader değilde nedir diye sordu kendine ve ekledi. Annesi bana ne anlatacak ki boşanma fikrimden beni vazgeçirecek kadar önemli ne olabilir ki? şimdi ne düşünüyor acaba diye Ömer’i düşünüyor Zehra.

Ömer de Zehra yı düşünüyor.  Ne yapıyor uyumuşmudur ki? diye. İstediği kadar ayrı odalarda uyuyalım ama istediğim de o güzel yüzünü görebileyim. Gözlerine dokunabileyim, nefesini hissedebileyim. Ben senden gidemem Zehra dedi içinden Ömer.

*****

BEN SENDEN GİDEMEM

Sevdim seni bir kere gönlümü verdim gönlüne

Gözlerin değdi gözlerime ben senden gidemem

Bir başkasını seni sevdiğim gibi sevemem

Tut elimden yarınlara beraber yürüyelim

Ellerin ellerimde, gözlerin gözlerimde

Aklım hep sende ben senden gidemem

Sana anlatmak isteyip de anlatamadığım o kadar çok şey var ki

O sebep ile ben sana onları anlatmadan

Sana olan sevgimi tüm dünyaya haykırmadan

Ben senden gidemem. Git desende ben senden gitmem.

Aslı

*****

Gece bitmiş sabah olmuştu. Zehra saçlarını ortadan ayırmış örgü yapmış değişik olmuş. Jülideyi aradı ulaşamadı. Ayşe geldi Zehra ile konuşmak istemiş. Konuştular abisinin ayrı odada yattığını bunun geçici olduğunu biliyorum Zehra dedi.

Nihat da çalışma odasında Ömer ile konuştu. Zehra’nın üzerine gitmeyeceğim. Kal demeyeceğim zaten gitmedi, gidemedi. Zehra’nın kalışı sizin içinde önemli giderse eski Ömer olma ihtimalim var dedi. her şakanın altında bir ciddiyet yattığına göre bu bir sinyal miydi?

Zehra giderse Ömer eski Ömer olur mu? Ya annesi karşısına çıkınca ne olacak?

Ömer tek başına çalışırken çalışma odasında paldır küldür babaannesi girdi odaya. Biri yaşını başını almış bu bayana kapı çalması gerektiğini öğretsin. Evin büyüğüm diye her yere istediği gibi girip çıkma hakkına sahip değil.

Ömer ile boşanma konusunu konuştu. Ömer de Ayşe bu konuyu bilmiyor. Öğrenirse sonuçlarına katlanırsınız dedi.

Zehra kapıyı çalarak girdi. Al bak Bahşende hanım, bilmiyorsan öğren kapalı kapılar içeri girilmek istendiğinde böyle çalınıp girilir.

Zehra girince Bahşende çıktı telefonunu unuttu. Zehra babasının geleceğini haber vermek için gelmiş Ömer ben karşılarım dedi.

Bahşende yine kapıyı çalmadan pat diye içeri girdi. Ömer de o an Zehra’nın saçlarını beğendiğini sen mi yaptın diyerek soruyordu ki yarım kaldı babaanne yüzünden ve Ömer Zehra ya omzundan kendine doğru çekerek sarılınca çok kötü baktı Bahşende.

Karısı tabi öyle sarılacak eşine Ömer.

Sabah ile Kerem Canan’ın evden hazırlayıp getirdiği pastalarla güzel bir kutlama yaptılar. Atide onlara katıldı. Ati kendi elleri ile ilk ürünü isimlik yapmış hediye etti.

Kerem Sabah’ a onu sevdiğini söylecekken idil isminde biri geldi dükkana.

Zehra yı da Jülide aradı bugün buluşalım dedi Zehra tamam dedi yeri sorarken kapandı telefon ve Bahşende hanım geldi. Zehra yı tehdit etti senin neler yaptığını biliyorum julidenin tedrisatından geçmişsin dedi.

SENİ YAZDIM KALBİME

Solmadan gel artık aşkımın gülü 
Olsa da konuşsa kalbimin dili
Küçücük dünyamda bir bilsen seni
Görünmez yazıyla yazdım kalbime 

Nasıl sevgiymiş bu göründe bakın 
Sevgilim seninle buluşmam yakın
Unuttum desem de inanma sakın
Anılarla seni yazdım kalbime

Böyle bir aşk görülmemiş dünyada
Ne geçmişte nede bundan sonrada
Arasalar bulamazlar rüyada
Göremezler seni yazdım kalbime

ZARA

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir