Adını Sen Koy 294. Bölüm 1 Mart 2018 Perşembe

Zehra Jülide ile bir parkta buluştu. Jülide’nin elinde bir kutu vardı. Ben evlatlarıma olan hasretimi bu kutunun içindekilerle dayandım dedi. Ne var acaba onun içinde. Ve Bahşendenin adamı resim çekerken Zehra etrafına baktığı an adamı gördü. Jülide şoförünü adamın peşinden gönderdi. Zehra o adamın kim olduğunu merak etti. Kim neden resmimizi çeksin ki? derken, Jülide de merak etme resimler onda kalmayacak, kim olduğunu da öğreneceğim dedi.

İlk kez biri ile paylaştığını söyleyerek elindeki kutuyu Zehra ya verdi. İçindekilere bakmasını istedi. Zehra o kutu ile birlikte konağa döndü.

Jülide de Zehra yı aradı. Resimleri çeken adamın magazinci olduğunu resimlerin ise silindiğini, merak etmemesini söyledi. Jülide ye göre Zehra yı görmek, onunla konuşmak oğlu Ömer’i hissetmekmiş, Zehra Ömer den bir parça ve Zehra ile görüşüp konuşabildiği için mutlu Jülide bunu da söyledi Zehra ya.

 Ömer odaya geldi ve Zehra ya toplantın nasıl geçti diye sordu. Ömer Zehra’nın Mehmet beyle görüşmesinden oldukça rahatsız. Zehra da toplantımız holding de dedi. Ömer de o zaman birlikte gidelim oradan da yemeğe çıkarız dedi.

Zehra üzerini değişti ve birlikte şirkete geçtiler.

Ömer Zehra ya toplantı salonuna kadar eşlik etti. Niyeti Mehmet beyi görmek onunla tanışmaktı. İstediğini de elde etti Ömer, sonunda Mehmet Karataş Kibele firmasının sahibi ile tanıştı kendisini de Zehra’nın eşi olarak takdim etti.

Yani kısacası dedi ki, Zehra evli onun bir eşi, sahibi var ayağını denk al yoksa yanlış bir hareketinde karşında beni bulursun. Bir çift söz neler neler anlattı tabi anlayana.

Zehra’nın üzerinde giydiği siyah renk kıyafet geçen sezonda Hilmi Yılmaz’ın Zehra yı şirketten kaçırıp bir yere kapattığı ve kafasının arkasına silah monte edip tetiği de kapıya bağladığı düzeneğe bağladığı Ömer kapıyı açtığında Zehra’nın öleceği ama Ömer’in dikkati sayesinde Zehra yı son anda kurtardığı kucağında taşıdığı, ayağını incittiği ve Ömer’in Zehra’nın ayağına masaj yaparak krem sürdüğünde ve konaktayken Hilmi Yılmaz’ın adamlarının eve bomba yerleştirdikleri en sonunda da Zehra’nın beline bomba bağladıklarında giydiği, üzerinde olan kıyafete nede çok benziyor.

Kumaş farklı, model neredeyse aynı. Bu kıyafet nedense biran beni geçmişe götürdü. O zamanlar daha mı iyiydi? Yine yakındığımız noktalar vardı ama Ömer’in bakışları saçları daha doğaldı sanki?  

Bahşende hanım da adamını arayarak bilgi aldı. Adamda istediğiniz gibi resimler çekmiştim ama beni fark ettiler ve Zehra hanımın konuştuğu bayanın koruması makinamdaki resimlerin hepsini sildi dedi. tabi Bahşende bundan hiç hoşlanmadı. Sır olan kadını bu kez de öğrenemedi Bahşende hanım.

Sabah da emlak dükkanında Cananın aşırı ısrarı üzerine İdil’in kendisine söylediklerini Kerem ile sevgili olduklarını söylediğini söyledi. Canan Kerem’e hesap sormak isterken Sabah engel oldu.

Salim amca ile Aysel hanım, Aysel’in pastanesinde oturup konuştular. Salim amca bu buluşma ile kendisinin bir alakasının olmadığını ablalarının ısrarı üzerine geldiğini söyledi. Aysel hanımda bende sizinle aynı durumdayım. Benimde evlenmek gibi bir düşüncem yok. Bende bana yapılan ısrara dayanamayıp pes edip buluşmayı kabul etmek zorunda kaldım dedi.

İstemeye istemeye bir buluşma gerçekleşti. Bakalım sonu nereye varacak?

Onları bir araya getiren Şükran teyze ve Hamiyet hanımda bir köşeye saklanmış onları izliyorlar. Tabi olup biteni merak eden Cevriye hala da var. Salim amca da gönlü var demiyor, adamın evlenmesini de hiç istemiyor.

Seni Salim amca ile evlendirelim mi Cevriye hala? Ay bir şarkı geldi aklıma 😀 kızım seni Ömer’e vereyim mi?

Kızım seni Ali’ye vereyim mi? 
İstemem babacım istemem
Onun adı Ali, Eder beni deli
İstemem babacım istemem  

Kızım seni Ömer’e vereyim mi? 
İstemem babacım istemem
Onun adı Ömer, Alır beni döver
İstemem babacım istemem 

Kızım seni Yaşar’a vereyim mi? 
İstemem babacım istemem
Onun adı Yaşar, Alır beni boşar
İstemem babacım istemem 

Kızım seni Engine’e vereyim mi? 
E isterim tabi isterim babacım
Onun adı Engin, Babası da zengin
İsterim babacım isterim 

Eder beni zengin 
İsterim babacım isterim.

Biz bu Engin’i Salim yapalım Cevriye hala için olsun. Hadi bakalım 🙂

Ömer Zehra ile yemeğe gidecekti öyle bir plan yapmışlardı. Ancak toplantı uzayınca yemek işi yattı uyudu eeee kuzuma eeee 😀

Tabi Ömer de buna sinir oldu hemen mesaj hakkını kullanarak toplantıda olan eşine mesaj attı Ömer. Toplantı hala devam ediyor mu? Neden daha bitmedi? acıktım ben gibi mesajlar gönderen Ömer. Zehra dan da toplantı devam ediyor, Mehmet beye ayıp oluyor diye yazınca Ömer çok kızdı.

Neden ayıp oluyormuş ben karıma mesaj yazıyorum dedi kendi kendine, haklı Ömer. Bunun neresi ayıp? eşi sonuçta, karnı acıkmış bekliyor yemeğe gidecekler toplantı uzadığı için gidemiyorlar. Adamın karnı aç tabi kızar.

Ömer de çok sinirlendi. Kesin bilerek uzatıyor toplantıyı diyerek bir hışımla kalkıp toplantı salonuna gitti Ömer. kaçııııınnnnn kızgın Ömer geliyor. Ama bu halleri çok tatlı eşini seviyor kıskanıyor. Ne güzel, Rabbim herkese eşini dozunda kıskanacak eş nasip etsin amin.

Ömer toplantının son kısmında olmak ve eşini toplantı bitince kaçırmak istediğini söyledi. Mehmet beyde bu esnada Antalya da olacak olan bir fuara katılmalarının çok iyi olacağını söyledi. Ayşe Asya yı bahane ederek gelemeyeceğini isterse Zehra katılabilir dedi.

Ömer buna içten içe sinir oldu. Zehra da fark etti durumu ve böylesi büyük bir organizasyonda daha önce bulunmadım benim içinde iyi olur dedi. ve eşimle konuşmalıyım diyerek topu Ömer’e attı. Bunu duyan Ömer çok mutlu oldu. yüzü güldü.

Mehmet beye bakarak gülümsedi. Konuşmadı ama bu gülümsemesi ile de mesajını verdi Ömer. Bak eşim benim fikirlerime önem verir dedi Ömer.

Sonra bir telefon geldi Ömer ile Nihat ve Koray konuşmak istiyormuş onun içinde odasında onu bekliyorlarmış. Ömer sonradan katıldığı toplantıdan çıkarak odasına geçti.

Koray ihale dosyasında yapılan 5 farklı yerde 5 farklı fiyat farkını Ömer’e gösterdi. Ömer de dosyaya bakarak kasti bir durum var birileri bilerek aynı hataları kasıtlı yapıyor dedi. Ben Özge diyorum Alev gibi şirketi batırmaya çalışıyor. Alev Hilmi Yılmaz’a çalışıyordu. Özge kim için çalışıyor? Hilmi Yılmaz yeniden hortlamaz değil mi? Hilmi Yok peki kim bu kişi? Mehmet bey olamaz. Olur mu? Koray’ın babası desem bilemedim ki?

Koray da dosyalara baktı hepsi Özgenin elinden geçmiş bu hataları Özgenin yaptığını anladı Koray ama ispatlaması lazım.

Toplantı bitip Ayşe, Zehra, Mehmet bey Ömer’in odasına geldiler. Ömer Mehmet’i görmekten hiç hoşlanmadı. O gidince  Zehra Mehmet beyden hoşlanmadın sanırım deyince, Ömer de nerden çıkardın diye sordu. Zehra da bakışlarından dedi. nasıl bakmışım daha önce hiç görmediğim bir şekilde dedi Zehra.

Ah bu Ömer’in gözleri Allah nazarlardan korusun Erkan kardeşimi çok güzel gözleri, bakışları var iham kaynağım o gözler.

Akşam yemeğini odaya söylemiş Zehra Ömer ile yemeğe gidemediği için böyle telafi etmek istemiş. Ama Ömer yemekten yemedi. Zehra yedi, yerken de sohbet ettiler. Zehra Mehmet beyi öve öve bitirmedi öyle enterasan fikirleri var ki, tedirginliğimi attım dedi.

Ömer de bir adam geliyor sihirli değneği ile her şeyi değiştiriyor. İlginç bir adammış şu Mehmet bey dedi. Hiç haz etmiyor, hiç hoşlanmadı Ömer Mehmet beyden.

Yemek yemeden gidiyordu ki, Zehra durdurdu biraz daha kalsaydın dedi. ve ekledi şu fuar işini konuşacaktım seninle deyince, Ömer de gönülsüzde olsa, istiyorsan gidebilirsin dedi. Zehra da ben senin de gelmeni istiyorum gelirmisin dedi. başbaşa kalmak bize iyi gelir deyince, Ömer içinden benimde gelmemi istiyor dedi.

Gidemezsiniz ki, bir aksilik çıkacak kesin.

Sabah da Kerem’e olan aşkından hasta olup yataklara düştü. Kerem’in tatile İdil ile gideceğini düşünüyor oysa biletleri Sabah ile gitmek için almıştı Kerem. Bunu öğrenen İdil de sinir olmuştu.

Zehra, Jülidenin ona verdiği kutuyu açtı baktı. İçinde Ömer’in çocukken oynadığı oyuncak arabası, Ayşe’nin tokası, patik ve günlük vardı. Günlükten birkaç sayfa okudu ama her nedense tarih yoktu. Tarihsiz günlük mü tutulur?

Zehra anlam veremedi, yıllarca çocuklarının her anını takip eden bilen bir anne neden evlatlarını bırakıp gider? Neden bu acıyı çocuklarınıza yaşattınız? Diye kendi kendine sordu Zehra.

Hediye abla gelince odaya ben her şeyi biliyorum. Ona bunları ben gönderdim irtibatımı hiç koparmadım o çok iyi biri dedi. Yıllarca acı çekti en yakın tanığı benim dedi.

Zehra Ömer’in odasına muzlu süt götürdü içene kadar da bekleyeceğini söyledi. Sonrada çalışkan bir öğrenci olup olmadığını sordu. Ömer de, derslerde, işlerde benim acılardan kaçışımdı dedi. Zehra üzüldü.

Ömer bir yerde okumuş, işkolik insanlar kendi gerçeklerinden kaçmak için işe sarılırlar yazıyormuş. Başka kötü yollara gitmektense işe, derse çalışmak çok daha iyi. Zehra Ömer’i içinden geldiği için yanağından öptü.

Ömer’in hoşuna gitti ve sen beni öptün mü diye sordu ve ekledi. Sen de bilmiyorsun bilinç dışı gelişen bir şey dedi. Zehra tam gidiyordu ki bileğinden tutup durdurdu. Ve hiç konuşmamasını istedi. Usulca göğsüne yasladı ve bir süre böyle kaldılar.

*****

Bu gece sadece sen ol yanımda, hiç konuşma sessizce eşlik et bana ve geceye

Gecenin karanlığında bir sen ve bir de ben olalım konuşmadan

Başını göğsüme yasla orada dinlen rahatla. Kalp atışımı dinle

Seninleyken nasılda huzurla atıyor kalbim duyuyor musun?

Sen varsın o kalpte, senin için çarpıyor bu yürek.

Sen benim yârim, sen benim biricik eşimsin

Sana ait olan bu yürekte sonsuza kadar yer alacaksın.

Kalbimin sesini duyuyor musun?

Aşk diyor, sen diyor, hayat bu diyor. Kalbim seni çok seviyor.

Gitme, gitmek istesen de göndermem ben seni zor bulmuşum

Kolay kaybetmek istemem. Kal bu gece yanımda başın göğsümde uyu

Seni rahatsız etmem merak etme. Sen bana huzursun, sen bana mutluluksun.

Aslı

*****

Gece bitmiş sabah olmuştu. Burada bir sahne eksikliği var gibi geldi bana çünkü, Ayşe Zehra’nın odasına girdi ve biliyormusun annemde günlük tutardı dedi. ne alaka? Hani sahne? Sanırım Zehra yatağında jülidenin günlüğünü okuyordu Ayşe de üstüne geldi ama bu sahne çekilmemiş, çekildiyse de eklenmemiş.

Ben hastalandığım da ölmekten korkmadım, kızım annesiz kalacak diye, bir dünya gözü ile annemi görmeyeceğim diye korktum dedi. Asya kreşe Zehra ablası bıraksın istiyormuş, sen götürür müsün? demeye gelmiştim dedi. Zehra da tamam götürürüm dedi.

Zehra Asya yı kreşe götürürken yolda Asya parka girelim mi dedi. Zehra da geç kalırız deyince ısrar etti Asya ve Zehra da tamam ama 5 dakika dedi. Asya da 5 dakikanın ne kadar zaman olduğunu bilmiyorum ama sen bitince bana söylersin dedi. oy ben seni severim bıcırık.

Jülide de Hediye abladan öğrenmiş nerede olduklarını o da geldi parka Asya yı uzaktan gördü. Ayşe de Zehra yı aradı Asya’nın kıyafetini evde unutmuş onu vermek için geliyorum deyince Zehra biz parktayız dedi. Ayşe de parka geldi. Annesi ile karşılaşacak Ayşe.

UYU YARİM GÖĞSÜMDE UYU

Uyu yarim uyu, Göğsümde uyu 
Nefes bile almam, Göğsümde uyu

Sen benim için, Ben senin için Yaratılmışız
Seni kocaman öpüyorum

Yar dur beni dinle ne otur gitme
Sana ben aşkım? kalbimi verdim
Aşkım, ölüme kadar yanındayım
Aşkım, ölümden sonra yanındayım

“Biliyor musun seni her an içimde hissediyorum aşkım” 

DOĞUŞ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir