48. Bölüm
Yener Artık Eski Yener Değil. Zehra yı Ömer’in Arabasına Binerken Gördü ve O Eski Yener Öldü.
Zehra İle Ömer Yolda Kaldılar. Zehra Araba Lastiği Değiştirirken Ömer Duruma Müdahale Etti.

Sevim İmzaladığı Senetler Yüzünden Hapse Girebileceğini Avukatın Araması İle Öğrendi.
Zehra mahalledeki evindeyken Yener de Zehra ile buluşup yemeğe gideceğim diye elinde çiçeklerle geldi mahalledeki eve çok heyecanlıydı. Ömer de Alev’in Zehra’nın peşinde olduğunu düşünüp mahalledeki evden Zehra yı almaya mahalleye geldi.

Yener de Ömer de aynı anda mahalledeler ve Zehra Ömer’in ben geldim diye aramasıyla dışarı çıktı, Ömer’in arabasına bindi Yener’e görünmemek için çaba sarf edince de Ömer; sen birinden mi saklanıyorsun? dedi. Yener’i görmedi Ömer.
Yener ise, Zehra’nın o hep gördüğü ama kime ait olduğunu bilmediği arabaya binip gittiğini gördü.

Oysa Zehra Yener’e söz vermişti, onun için mahalleye gelmişti. Şimdi ise sözünde durmayıp Zehra o arabaya gözlerinin önünde binip gitti. Kendisi ile dalga geçildiğini, Sevim’in de onu oyaladığını, kandırdığını düşündü Yener.

Bunu bana yapmayacaktın Zehra diye dolu dolu gözlerle, ağlamaklı bir halde, çiçeği yere fırlattı, arabayı yumrukladı Yener. Oysa ne hayaller kurmuştu, bugün Zehra ile birlikte yemeğe çıkacak konuşacaktı olmadı.

Yener Sevim’e, sende, Zehra da, yanındaki o adamda bunun hesabını vereceksiniz. Bugüne kadar her şey güzellikle olsun dedim olmadı. Bundan sonra bu evi değil dünyayı yıkarım başına dedi gitti Yener.

Bu saatten sonra Yener eski Yener olmayacak, öldü o eski Yener. Bundan sonra acı çektiği kadar acı çektirecek, canı yandığı kadar, can yakacak bir Yener olacak Sevim’in de, Ömer’in de Zehra’nın da karşısında.

Hepsi Zehra yı çok sevdiği için, Sevim’in dolduruşuna gelip ona inandığı Zehra’nın eşi olacağı o günlerin hayalini, kurarken Yener.

Zehra gözlerinin önünde, onunla buluşacağı gün başkasının arabasına binip gitti. Bu durumda eski Yenerde öldü.

Ömer de Zehra yı alıp araba ile eve giderken yolda konuşuyorlar.

Ömer; annenle konuştun mu yurt dışına gideceğini? diye sorunca, Zehra, konuşamadım dedi.

Neden kapıya kadar geldin? Ya bir gören olduysa? Ben ailemden gizli evlendim, sen nasıl Ayşe’nin öğrenmesini istemiyorsan bende ailemin bu durumu öğrenmesini istemiyorum dedi Zehra.

Ömer de, ikisi aynı şey değil dedi. Zehra da benim için aynı benimde bir ailem var dedi. Böyle konuşa konuşa giderlerken lastik patladı.

Araba bile artık bunların tartışmalarına dayanamaz bir hale geldi. İsyan etti araba, inin ve dışarıda halledin derdinizi deyip daha fazla gidemedi araba lastik patladı.

Ve arabanın lastiğini Zehra değiştirmeye çalıştı.

Çünkü; Ömer lastik değiştirmek yerine servisi aramak istedi, telefonda çekmeyince beklemeye başladı. Baktı Zehra, Ömer den fayda yok, iş başa düştü deyip lastiği kendisi değiştirmeye çalıştı.

Ömer de nereden öğrendin bunu? diye sordu.

Zehra da küçükken babasının eski bir arabası olduğunu, yolda arızalandığında beraber tamir ederdik dedi. Kriko ile gücü yettiğince arabayı kaldırdı Zehra, Ömer de daha fazla devam etmesini istemedi.

Zehra’nın kolundan tutup yerden kalkmasına yardımcı oldu, tamam bırak gerisini ben hallederim dedi. ve kalan kısmı Ömer tamamladı.

İş başa düşünce, erkek yada kız fark etmez, arabanın lastiği değişilmesi gerekiyorsa itina ile değiştiririz. Yolda mı kalalım kendi işimizi kendimiz hallederiz evelAllah.

Afferim Ömer, sana da bu yakışırdı. Sen varken Zehra ya düşmezdi lastik değiştirmek ama gerekirse de değiştirebileceğini gördün her konuda beceriklidir senin eşin Ömer kıymetini bil.

Ömer usta oldu, bijonu istedi çırak Zehra dan ?

ustalık da çıraklık da yakıştı ikisine.

Zehra, biliyordun neden yapmadın diye sorduğunda, Ömer; çünkü, benim işim değil dedi.

Zehra’nın da işi değildi lastik değiştirmek Ömer. İş başa düşünce, iş benim işim değil deme gibi bir lüksümüz yok. Sen 1 gün benim yanımda dur da göreyim seni,  iş başa düşünce neler yapıyor insan gör.

Lastik değişildi, Ömer’inde eli yüzü battı, Zehra da ıslak mendil verdi ve elini yüzünü sildi Ömer. Araba bu işi biliyor, ininde konuşun diye patlatmış lastiğini, bu sayede konuştular da anlaşamadılar ki yine.

Ömer yurt dışına gideceğini söylemek için gittin, söyleyememişsin, Alev senin peşinde olduğu sürece o mahalleye gitmeyeceksin dedi.

Zehra da kalpsiz dedi ?

Ömer duydu bunu, Zehra duymaz sanıyordu ama duydu Ömer. Zehra, utandı mı desem, korktu mu desem, çekindi mi desem bilemedim? Arabaya bindi hemen.

Ömer de işi bitince arabaya bindi de, binmeden önce ıslak mendili oturacağı yere şoför koltuğuna atmıştı Ömer. Aldı inşallah ben görmedim de, üstüne oturmadı inşallah ?

Alev de ihaleyi kendi sayesinde alındı görünsün diye bir dosya hazırlamış, Demir’e vermek istedi. Demir kabul etmedi. Ömer istemiyor karışma sen bu işe dedi.

Nihat da Alev’e daha dikkatli olmasını, Zehra’nın Ömer’in eşi olduğunu bir kere daha hatırlattı ve Zehra seni patronun sayılır deyince, Alev çok kızdı sinirlendi.

Alev, Nihat doğruyu söylüyor, sen dış kapının dış mandalısın ama Zehra Ömer’in eşi ve Ömer’in sahip olduğu ne varsa Zehra ya da ait.

Çatla da patla Alev, çatla da patla nanik ?

Sevim de Zehra yı arıyor, telefon çekmeyince de ulaşamadı. Yener de zıvanadan çıkmış durumda, dükkanı altını üstüne getirdi Yener. Bundan sonra ondan her kötülük beklenir artık.

Zehra ile Ömer konağa geldiklerinde Sevim yine aradı Zehra yı açmadı. Sevim de saçını başını yolmazmıyım deyip durdu.

Yener aradı Sevim’i sonrada sipariş verdirdiği adamı ve işlerin rengi değişti, iyilik yapan Yener artık kötülük yapan Yener oldu.

 Siparişleri para almadan vermek zorunda kaldı Salim amca hiç istemeye istemeye gece gündüz çalışıp zamanın da yetiştirdiği siparişi para almadan verdi. Koray da çok kızdı, karşı çıktı ancak Salim amca verdi parasız malları.

Bunu Yener istemişti. Çünkü Yener, anası da, babası da, danası da elimde diyerek intikam alacağını söylemiş oldu ve hemen de intikam almaya babasından başladı Yener. 

Zehra da odasında Yener arar mı? Niye aramadı ki? ben arasam mı ki? diye ikilemde. Arasam ne diyeceğim derken Ömer geldi odaya Ayşe seninle konuşmak istiyor aşağıda dedi ve giderken de telefonu bırak dedi.

Zehra da bıraktı. İçinden de Allah’ım ne olur yardım et Yener aramasın diye dua etti. Yener aramadı.

Ayşe Zehra ile kimse duymasın, özellikle de abim diyerek Nihat’ın konaktan taşınmak istediğini, arada kaldığını, ne yapacağını bilemediğini söyledi.

Zehra da abin hayatta izin vermez buna ( içinden hasta olduğun için diyemem ) derken abin seni çok seviyor o yüzden dedi Ayşe ye.

Leyla da Zehra yı arıyor ulaşamıyor telefon oda da ve Ömer gördü meşgule aldı. Arama nedeni, Alev Sevim’in evinin önünde onu haber vermek için aramıştı Leyla.

Alev, Sevim’in dilini para çözer diye düşünüyor da yanlış zamanda para konusunu açtın Alev onu ilk karşılaşmanızda söyleyecektin.

Şimdi seni alacaklı olarak bildiği için, Sevim seni görür görmez konuşmana izin vermeden kovalayacak seni, sen en iyisi hiç gitme Sevim’in yanına.

Sevimde bahçede elinde bıçak yemek yapma hazırlığında, bir yandan da Zehra ya sayıştırıp duruyor. Senin yüzünden alacaklılar kapımızda derken

Alev gelince bu sinirin öfkenin üzerine, daha Alev ağzını açıp da gık diyemeden çekti bıçağı sizi bana sayı ile mi verdiler, tanımıyorum dedim ya, seni bir daha görmeyeceğim buralarda deyip bir güzel postaladı Alev’i Sevim.

Bilse ki Alev para verecek el pençe divan dururdu önünde de, alacaklı olunca kaplan kesildi Sevim.

Akşam yemekte, Alev yine Zehra ile Ömer’e imalı sözler söyleyince, Zehra konuyu değiştirmek için, bizde bugün yolda kaldık, lastik patladı dedi Ömer ve lastiği değiştirmek zorunda kaldım dedi.

Ayşe de abisini lastik değiştirirken düşünemediğini söyledi. Zaten ilk başta abin değiştirmiyordu Ayşe, Zehra ilk el atan oldu, ondan sonra işe el koydu Ömer.

Nihat da asla, asla dememek lazım deyince, Ayşe de, abim Zehra ile tanıştığı günden beri asla demedi ki dedi.

Sen öyle zannet Ayşe, Zehra ya aslaları devam ediyor da söz dinletemiyor Zehra ya Ömer.

İnsan bir kere bunu asla yapmam dedi mi, şeytan bütün işini gücünü bırakır, onu yaptırana kadar uğraşır.

Yener Sevim’e ve Zehra ya çok kötü kinlendi ve onlara kan kusturmak için elinden geleni yapmaya başladı. Babasından sonra şimdi de annesi Sevim imzaladığı senetlerin ödenmemesinden dolayı hapse gireceğini öğrendi akşam kendisini telefonla arayan avukat sayesinde, bu avukatı da Yener ayarladı ona komisyon verecek.

Leyla da bir kere daha Zehra yı aradı Ömer açtı telefonu. Alev’in mahalleye eve geldiğini söyledi Ömer’e Leyla.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir