51. Bölüm
Zehra Asya İçin Puaça Yaptı Büyük Bir Hevesle Alev de Onu Çöpe Attı Ömer’in Bundan Haberi Olmadı. Alev Asya’yı Kaçırması İçin Bir Adamla Buluştu.

Zehra, Asya’yı kafeteryadaki çıkan hengamede kaybetti. Etrafa baktı bulamadı. Garsona sordu, parka baktınız mı? deyince, parkları çok seviyor diyerek parka bakmaya gitti Zehra.
Asya parkta salıncakta sallanırken, Yener geldi Asya’nın yanına ve adresini, anne ve babasının adını öğrenip evine götürmek istedi. Asya konuşmadı. Yener de konuşmayı bilmiyor galiba derken.

Asya annem yabancılarla konuşma diye açıklama yaptı akıllı Asya, yabancılarla konuşulmaması gerektiğini annesinden öğrenmiş. Yalnızda değilim Zehra ablam var yanımda dedi ve Zehra da Asya diyerek Asya yı arıyor. Yener sesini duyar duymaz saklandı Zehra dan. Zehra da Asya yı bulunca rahatladı.

Zehra Asya yı kaybetseydi evdekilere ne diyecekti? Ayşe çok üzülür, Ömer canına okurdu Zehra’nın Allah dan bir şey olmadan eve geçtiler. Yener de takipteydi ancak onlar taksiye binip gidince, Yener taksi bulamadı ve kaldı orada evin adresini de öğrenemedi. En azından artık seni nerede bulacağımı biliyorum dedi kendi kendine. Asya yı hep o parka getirdiği için Zehra nın yeri belli artık.

Ömer Zehra ya çok kızgın. Kızgın olmakta da haklı. Hani teknedeyken Zehra, Ömer’e; ben sana hiç yalan söylemedim senin beni mecbur ettiğin yalanlar dışında demişti. Ömer onu hatırladı.
Şimdi ise, bankaya gidiyorum diyerek Yener ile buluştuğunu, ona para verdiğini gördü. Ömer kendi bakış açsından haklı. Zehra Ömer’e yalan söyledi şimdi. Ömer nasıl inansın Zehra ya kendi bakış açısından haklı Ömer.

Sevim de elinde ödenmiş senete bakarak kendi kendine Zehra hakkında konuşuyor. Çocuk bakıcılığı yaparak, bu kadar para nereden geliyor diye düşünüyor, para içinde yüzen bir Zehra. Sonra da kim ne yapsın bizim çalı süpürgesini diyor, kendini uyanık zannediyorsun derken Salim amca geldi.

Sevim hanım, Konaklara hanım oldu senin beğenmediğin çalı süpürgen Zehra. Yakında öğrenirsin Zehra’nın kocasının çok zengin olduğunu ve zengin damat diye peşinde koşarsın Ömer’in, sonra da Yener’i postalarsın nede olsa Ömer Yenerden daha zengin para göz Sevim.

Zehra ile Asya akşam olunca eve geldiler. Ökkeş amca bahçede Asya’nın kaybolduğunu söylediğini söylerken Alev duydu bunu Asya üzerinden Zehra ya oyun oynamaya karar verdi. ilerleyen zamanda Asya yı kaçıttıracak Alev.

Zehra, Ömer’in gözünden düşsün diye yapacak bunu da hiç de öyle düşündüğü gibi olmayacak.

Yaseminde çalıştığı yerde Funda’nın Koray’a sürpriz doğum günü partisi yapmasına bozuldu. Onları birlikte görünce elindeki servis edeceği meyve sularını düşürüp kırdı ve oradan ayrıldı. Koray peşinden koşsa da dinlemedi Yasemin eve gelince de yatıp uyuyacağım diyerek odasına çekildi.

Sevimde bir ağız tadı ile yemek yedirmedi Salim amcaya. Kızı Zehra yı merak ediyor Salim amca ve hastane parası 10 bin tl zannediyor o parayı benim bulmam gerekirdi diyor. Oysa o 10 bin tl hastane parası değil. Sevim’in Yener’e imzaladığı senet bilmiyor Salim amca bunu.

Akşam yemeğinde herkes masadayken konakta, Ömer çalışma odasında Zehra yanına gitti. Yemekte götürdü ona ama Ömer bana rol yapmayacaksın, aileme rol yapacaksın, senin masada olman gerekir benim yanımda değil diyerek tersledi Zehra yı Ömer.

Zehra da çıktı ve geri geldi. Masaya dönemem herkes birlikte yemek yediğimizi düşünüyor, şimdi gidersem bir sorun olduğunu düşünecekler, ben odama çıkıyorum diyerek odadan çıkınca.

Ömer de arkasından, böyle başına buyruk yaşayamazsın diyerek odaya gidiyordu ki Alev’in masa da olmadığını fark etti. Ayşe de abisi ile Zehra’nın evliliğinin çok güzel gittiğini bundan çok mutlu olduğunu annesine söylerken Ömer duydu ve odasına çıktı.

Zehra ya neden masada olmadığını sordu Zehra aynı cevabı verdi. Ömer aldığın paranın karşılığını ödeyeceksin deyince, aralarında yine tartıştılar. Bu oyun bitince deyince Zehra, Ömer bu benim hayatım dedi.

Zehra’nın da bir hayatı var Ömer. Sadece senin hayatını ilgilendirmiyor bu oyun, onun hayatını da etkiliyor. İlgilendiriyor. Zehra senin eşin ve sen ona beni senin hayatın ilgilendirmez diyemezsin. O zaman o da sana senin hayatında beni ilgilendirmez desin ve çeksin gitsin.

Gitmemesi için onu tazminat ödemekle bağladın kendine şimdilik öyle. İlerde aşık olacak seveceksiniz birbirinizi ve bu sözleşme artık hükümsüz olacak. Şimdi sen sözleşme de dur bakalım. Gün gelecek benim için kal diyeceksin gitmek isteyen Zehra ya Ömer.

 

Ömer sabahın 5 ine alarm kurmuş ama uyanmadı bir türlü. Alarmın sesini de değişmiş iyi olmuş. Zehra uyandı, çok düşündü uyandırsam mı diye sonra ya önemli bir şey için kurdu ise alarmı dedi ve Ömer’e bir kere ufak dokunması ile uyandı Ömer, saat başında çalıyor sesi duymuyor Zehra’nın bir temasına uyandı Ömer.

Zehra Asya için sabah kahvaltı da yemek üzere puaça yaptı. Hediye abla, Ökkeş amca ve kendisi birer tane sıcak sıcak yediler. Ökkeş amcam, Hediye ablanın telaşlanmasından hoşlandığı için puaça boğazına takılmış numarası yaptı. Az muzur değilsin Ökkeş amcam. Sen çok yaşa emi Ökkeş amca ?

Ve Alev bunu hediye abla yaptı zannederek tadını da çok beğenerek yedi. Yerken de Zehra’nın yaptığını öğrenince ağzından çıkarıp hepsini çöpe attı vicdansız Alev. Bunu da Ömer asla öğrenmedi.

Nimeti göz göre göre çöpe attılar. Vicdansızlar. Ömer öğrenseydi de iyice bir kızsaydı. Ne Zehra’nın puaça yaptığını öğrendi, nede bu puaçaların çöpe gittiğini. Zehra hakkını aramadı nerede benim yaptığım puaçalar demedi.

Hediye ablada öyle Asya ya ve masadakilere bir şey söylemedi. Hadi ulu orta söylemedi. Ömer de duyamadı bir şekilde kulak misafiri olsaydı da duysaydı. Yada Ökkeş amca biz sabah Zehra hanımın kendi elleri ile hazırladığı puaçalardan yedik çok güzel olmuş değil mi Ömer bey oğlum? deseydi de Ömer de öğrenmiş olsaydı. 

Ama nerde Ömer kör ve sağır oldu o evde olup bitenlerden habersiz, özellikle de Alev’in yaptıklarından bi haber Ömer. ekip de nimeti çöpe atmayı nasıl göz yumdular anlamış değilim. Çok kızdım bu sahnede nimete bu yapılır mı? bu nimeti bulamayan nice insan var vicdansızlar.

Triplere gel triplere Zehra Ömer’e trip atıyor. At Zehra tripini de at nazını da yap şu laftan anlamayan Ömer’e.

Neymiş efendim Ömer uyanmadan Zehra odadan çıkmayacakmış, Ömer’in uyanmasını bekleyecekmiş. Oldu başka bir arzunuz beyefendi. Kızın belki bir ihtiyacı oldu senin uyanmanı mı bekleyecek? Kocacığım uyan ne olur, hadi bak bekliyorum uyanmanı mı diyecek? tövbe yarabbim ya ?

Kahvaltı masasında herkes hazır bir şekilde kahvaltı yaparken, Hediye abla elinde böreklerle geldi. Zehra biran heyecanlandı kendi yaptığı değildi o sebeple de sesini hiç çıkarmadı. Sormadı da benim yaptıklarım nerede? diye. Üstü kapandı gitti puaçaların.

Ömer bugün evde çalışacakmış, Ayşe’ye birlikte yürüyüşe çıkalım mı? deyince, Ayşe de Zehra ya sende gelmek ister misin? diye sordu. Ömer Zehra ya öyle bir kızgın öfke ile baktı ki, gelmek istese bile gelmem diyecek kadar kötü bir bakıştı o.

Zehra da bugün biz Asya ile bir planımız vardı onu yapacaktık dedi o şekilde durumu idare etti Zehra yoksa Ömer den çekeceklerini biliyordu.

Yener, Salim amcayı zora sokmak için elinden geleni yapıyor. Mal aldırdığı adama malları geri iade etmesini ve tek kuruş ödememesini söyledi. Adam da Yener’in söylediklerini aynen yaptı. Salim amca bu işten hiç para kazanamadı. Hatta malzemelerin parasını, malzeme aldıkları yere ödeyememişlerdi. Baya zarara uğradı Salim amca Yener yüzünden.

Yasemin de dükkana yemek getirince malları gördü koli koli bunlar ne diye sorunca, Salim amca teslim edeceğimiz mallar dedi. Kızı üzülmesin diye ve annesine versin diye bir miktar para verdi. Kızına da harçlık vermek istedi, Yasemin annesi için olan parayı alırken, kendisinin ihtiyacı olmadığını söyleyip para almadı babasından. Koray da gördü bunu.

Koray’ın babası da Koray’ın hem doğum gününü kutlamak, hem de açık çek bırakmak için bir zarf bırakmış dükkana. Koray bu zarfı alınca, Salim amcayı sıkıntısından kurtarmak için motorunu satmaya gitti ve parasını da Salim amcaya verdi müşteri buldum satamadığımız mallara parasını da peşin aldım dedi.

Öyle bir şey yok, müşteri yok. Koray motorunu satıp malları kendi evine götürdü. Sattığı kişi de bilin bakalım kim? Yönetmen.

Alev de Asya yı kaçırması için bir adamla buluşup, Asya’nın resmini gösterdi ve kaçıracaksınız dedi. Seni kaçırsalardı daha iyiydi Alev.

Çiftimiz bu şarkıyı gizli gizli içten içe birbirlerine söylesinler karşılıklı

Bahçada yeşil çınar

Boyun boyuma uyar

Ben seni gizli sevdim

Bilmedim alem duyar

Aman gülüm nananay

Top kahküllüm

Nanay nanay kibar yarim nanay

Nanay nanay esmer yarim nanay

Bahçalarda gül varı

Var git ellerin yâri

Sen bana yar olmazsın

Yüzüme gülme bari

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir