Ömer Zehra ve Asya Konak içinde Saklambaç Oynadılar.
Alev Asya’ ı Kaçırmaları İçin Bir Adamla Buluştu. Ömer Nihat’ın Telefonuna Baktı ve Eve Çıkmak İstediğini Öğrendi.

Koray Motorunu Sattı ve Parasını da Salim Amcaya Verdi. Malları da Kendi Evine Götürdü.
Zehra Ömer den Aldığı 10 Bin Lirayı Geri Ödedi Ömer’e.

Alev Asya’yı kaçırtarak Ömer’in gözünde Zehra yı kötü birisi olarak göstermeyi planlıyor, bunun içinde para ile adam tuttu ve Asya’nın resmini göstererek bu kızı kaçıracaksınız. Bir gününüzü alacak, çok kolay olacak, kıza  zarar gelmeyecek, dediklerimi harfiyen yapacaksınız, benden haber bekleyin bir planım var dedi. Adama parasını verdi ayrıldı Alev.

Nihat’ı da halası sürekli arıyor gelmek istediğini söylüyor. Nihat da gizli gizli konuşup benden haber bekle diyor. Ömer’in de bu dikkatini çekiyor. Nihat’a güvenmeyen Ömer yine kardeşinin arkasından bir iş çevirdiğini düşünüyor.

Nihat Ayşe ile Asya yı uyutmaya gidince, Nihat’ın telefonu çaldı Ömer de açtı ve telefondaki bayan, Nihat bey yeni bir ev buldum tam Ayşe hanımın istediği gibi deyince, Nihat’ın ayrı eve çıkmak için ev baktığını öğrendi Ömer.

Nihat ile konuşmak isterken salona Nihat geldi telefonunu Ömer’in elinde görünce sinirlendi Nihat.
Ömer bu evde yaşamak istemiyorsan çekip gitmekte özgürsün ama kardeşimi hiçbir yere götüremezsin deyince, Nihat da Ayşe senin kardeşin olduğu kadar benimde karım dedi. biz bu kararı birlikte verdik. Senden izin almıyoruz deyince,

Ömer; buna izin vermiyorum görüşürüz diyerek ayrıldı oradan.
Ömer kendi açısından haklı, kardeşi hasta ve çok az bir zamanı kaldı gözünün önünden ayırmak istemiyor. Ama ne hikmet ise onunla hiç ilgilenmiyor, varsa yoksa Alev Zehra. Bu ne yaman bir çelişki ise artık. Neyse

Nihat da kendi açısından haklı kendi evinde kendi küçük yuvasında eşi ve çocuğu ie birlikte istediği gibi rahat yaşamak istiyor. Ayşe de ailesinden bugüne kadar hiç ayrılmamış şimdi de ayrılmak istemiyor ama onunda içi gidiyor ayrı eve o da kararsız bu yüzden.

Koray motorunu 10 bin lira ya sattı ve parasını da Salim amcaya verdi. Malları da bir müşteriye sattığını, teslim edeceğini söyleyerek, olmayan müşteri kendisi, kendi evine götürdü malları Koray.

Bu sayede Salim amca ya gizliden yardım etmiş, borçlarını ödemesinde elinde para olmasını sağlamış oldu Koray.

Koray iyi çocuk da babası kötü biri. Onun eşini hiç görmedik, yaptığı işler gün yüzüne hiç çıkmadı. Üstü örtülü bahsetti Koray ve pis işler dedi. Annem de senin yüzünden hasta oldu demişti bir bölümde. Şimdi unutulur gider bunlar 2. Sezonda.

Yalancı Funda da iş başında Yasemin’e nisbet yapmak istemiş evine kadar gelmiş, kafasında kurduğu hayal dünyasında yaşadığı anlarını, gerçekte olmayan anlarını Yasemin’e anlatıyor. Ne denir ki şimdi bu kıza?

Yasemin inanma anlattıklarına, hiç Koray onun yanında kalmadı hiç dans etmediler uyduruyor.

Ömer Alev’i yurt dışına 6 aylık eğitim seminerine göndermekte kararlı. Demir ile gerekli bütün evrakları hazırlıyorlar. Bu sayede Alev’e emri vaki yapıp göndermeyi planlıyor da, hiç de Ömer’in planladığı gibi gitmeyecek işler.

Zehra Asya ile birlikte salonda resim yapıyorlar. Bütün her şeyi pembeye boyuyor Asya. Zehra da diğer renkleri de kullanabileceğini söylüyor. Alev de onları izleyip parka gidecekleri zaman götürebileceğini söyleyerek nabız yokluyor. Parka ne zaman gideceklerini bu sayede öğrendi Alev. Bu Alev de çok uyanık. Şeytana bile papucu ters giydirecek kadar hemde.

Alev Demir’i gördü ve yarın kararını bildireceğini söyledi Alev. Asya da dayısına koşarak ona resimlerini gösterdi. Asya pembe rengi çok sevdiği için her şeyi pembeye boyadığını dayısına da söyledi.

Dayısı da aynı Zehra ablası gibi diğer renkler de var dedi. ve

Asya saklambaç oynamak istedi.

Ömer de kabul etti. Zehra içinden Ömer oynamaz kabul etmez diye düşünürken, Ömer’in saklambaç oynamayı kabul etmesi onu şaşırttı. Ömer zorba olabilir ama sadece sana zorba Zehra. Asya ve Ayşe ye pamuk Ömer. pamuk şekeri gibi hem de

Pamuk şekeri Ömer nede tatlı oyun oynarken ? Ama ben her geçen gün daha çok sevmeye başlıyorum bu Ömer’i giderek zorbalıktan çıkıyor. Şuan pamuk pamuk tam sevmelik, yanakları sıkmalık.

Ben bunları söylüyorum diye Ömer gelecek ve bana sen nasıl böyle dersin bakıyım deyip bir zorba bakışı atarmış aman Allah’ım en iyisi ben de onlar gibi saklanayım da zorba Ömer beni bulamasın ?

Oyun oynarken çok mutluydular ve Ömer onları bulmak üzereyken koridorda Zehra ile Asya sobelemeye giderken Ömer birden arkasını dönünce Ömer ve Zehra çarpıştı. Asya arada kalıyordu nerdeyse.

Ve o çok manalı derin sevgi içeren bir bakışma gerçekleşti o an. İki birbirini seven insan yine birbirlerine karşı olan duygularını gözleri le dile getiriyorlardı. Konuşmadan bakışarak anlaşan tek çift bizim çiftimizdir her halde.

GÖZLER KALBİN AYNASIDIR

Gönül bir aşk yuvasıdır 

Gönül aşkın rüyasıdır. 
Seviyorsun hayır deme
Gözler kalbin aynasıdır.

Gözler kalbin aynasıdır.
Yalan nedir bilmez onlar.
Siyah, mavi, yeşil olsun
Aşkı inkar etmez onlar.

Şiir gibi, roman gibi
Okuyorum ben aşkını.
Öylece bak gözlerime,
Çevirme hiç bakışını.

 

Gözler kalbin aynasıdır. 
Yalan nedir bilmez onlar.
Siyah, mavi, yeşil olsun
Aşkı inkar etmez onlar.

Yağmur gibi damla damla
Seven gözler konuşurlar.
Gözden kalbe bir yol gider,
Ayrılanlar kavuşurlar.

Gözler kalbin aynasıdır.
Yalan nedir bilmez onlar.
Siyah, mavi, yeşil olsun
Aşkı inkar etmez onlar.

EMEL SAYIN

 

Yener Zehra ya ulaşmanın tek yolunun park olduğunu bildiği için Betonu asker gibi parka nöbet tutmaya bıraktı.

Olur da Zehra gelirse parka haber verecek Beton Yener’e.

Nihat Ayşe ile ayrı çıkacakları evin hayalini kurarken, resimler gösterirken odasında, Ayşe’nin üzgün olduğunu gördü. Abisi izin vermez diye endişelenen ve üzülen Ayşe ye abin de kabullenecek derken, Ömer kapıdaydı duydu Nihat’ı ve Ömer; içinden gitmek istersen seni nasıl durdururum? Sana nasıl kal derim dedi ve içeri girdi.

Oyuna davet etti Ayşe’yi. Ayşe de siz oynayın, daha sonra kahve içeriz diyerek teklifi kibarca çevirdi.

Ömer odasına geçince de pamuk şekeri Ömer gitmiş, Demirden sert Ömer gelmişti. Zehra’nın odaya girmesi ile onun Yener’e para verdiği an aklına geldi morali bozuldu. Banka ya gidiyorum babamın borcu için demişti. Yener banka mıydı? Ömer yalan söylediğini düşünüyor Zehra’nın bu sertliği de o yüzden.

Sevimde elinde ödenmiş senet Zehra’nın bu kadar borç içinde bu parayı nereden bulduğunu düşünüyorken, Salim amca geldi ve Zehra yı ara deyip telefonu istedi.

Koray dan aldığı parayı kızına verecek Salim amca ondan çağıracak yanına.

Sevimde seviniyor ki kızına kızacak diye. Sen anca rüyanda görürsün Sevim hanım.

Salim amca Zehra ile telefonda konuştu. Yarın izin alırsa gidecek Zehra. Ama Ömer de yanındaydı bu esnada  telefonla konuşmasına ve mahalleye gitmesine de izin vermedi. Ömer çok kızgın.

Sevim de, çok mutlu bu telefon konuşmasından kendine pay çıkaran Sevim, Salim amca için salata yaptı sever diye.

Zehra da Ömer den kolyesini istedi ve bütün bunlar senden para aldığım için değil mi? Diye sorunca, Ömer hayır bütün bunlar bana yalan söylediğin için dedi.

Zehra; ben sana hiç yalan söylemedim deyince, Ömer de; tabi sen hiç yalan söylemezsin dedi.

Bu sahnede ki ses tonu bakışı çok farklıydı Ömer’in. Bir an kendimi eski siyah beyaz Türk filmlerini izliyormuşum gibi hissettim. Bu Erkan Meriç te çok farklı bambaşka bir yetenek var ve geleceği çok parlak biri kendisi, sadece o parlak ışığının görüneceği zamanı bekliyor o kadar.

Yaptığı işler ile umarım kendi çizgisini oluşturup bu çizgiyi korur ve adını altın harfler ile sinema, tv dünyasına, temiz bir şekilde, altın harfler ile yazdırır. Bir Göksel Arsoy, Bir Ediz Hun, Bir Tarık Akan gibi unutulmaz Erkan Meriç olur. Benim unutmayacağım kesin de ?

Onun benden haberi olmayacak o kadar. Tarık Akan’a çok benzetiyorum Erkan Meriç’i.

Zehra bana neden böyle davranıyorsun diye sorduğunda, Ömer nedeni seni hiç ilgilendirmez dedi.

Nasıl ilgilendirmez Ömer? resmen kıza eziyet ediyorsun, yakışıyor mu senin gibi, okumuş şirket yöneten, görmüş geçirmiş birine böyle davranmak? Yakışmıyor. Anlamadan dinlemeden hüküm verip ceza kesiyorsun yapma bunu Ömer.

Nazan yemek hazır diye gelince odaya Ömer yalnız indi aşağıya. Zehra’nın inmesine izin vermedi. Aç kalınca Zehra ya neler olduğunu biliyorsun yapılır mı bu Ömer. Zorba ne olacak.

Sabah olup da kahvaltıya oturacakken Salim amca mükellef bir sofra görünce misafir gelecek sandı. nede olsa alışık değil böyle bir sofraya Salim amca. Sevim canı isteyince neler yapabileceğini gösterdi. De her zaman yapmıyor Sevim.

Zehra babasının onu araması ile bugün geleceğim dedi tam çıkacakken Ömer geldi oda ya ve hiçbir yere gidemeyeceğini söyledi. kahvaltıya inecekken Zehra yı da götürdü yanında kahvaltıya Ömer.

İyi bari akşamki huysuz Ömer gitmiş. Yemek yemesi için izin veriyor Zehra ya. zaten kız kendini düşünmeyenin biri aç kalsa da açım demez fenalaşana kadar bekler.

Ayşe ve Nihat kahvaltıdan erken kalktılar ev bakmaya gidiyorlar. Asya ya Zehra bakacak. Alev de peşlerinde bir fırsatını bulup adamlara talimat verecek. Adamlarda Alev den habersiz konağa gelmişler. Alev kızınca gittiler.

Asya annesini öptü bahçede Zehra da Ömer de Asya ile içeri girdiler. Bu tür sahneler çok olsaydı. Ömer Asya Zehra Ayşe hep birlikte bir yerlere gitselerdi. Olmadı. Göremedik.

Alev de bu mutlu aile manzarasını gördü iyice delirdi. Nede olsa Ömer’in yanında o olmalıydı ve birde Ömer den çocuğu ama olmadı ne yazık vah tüh görüyor musun Alev. Senin yerini Zehra kapmış sende açıkta kalmışsın. Ne yapsak ki? seni kimle evlendirsek de senden kurtulsak Alev.

Demirin arabası yok olmuş. Taksi ile geldi konağa. Varlık içinde yokluk yaşamak buna denir her halde ?

Zehra da Ömer den habersiz kaçar gibi taksi çağırıp gizlice babasına gitti. Salim amca dükkana gelen Zehra yı görünce çok mutlu oldu. Ve boynunda kolyesini göremeyince biran üzüldü neden takmadığını sordu.

Zehra acele ile çıkınca deyince, Salim amca; eve varınca takarsın dedi ve

Benim için yaptığın fedakarlıkları unutmayacağım. İyileştim işimde var diyerek 10 bin lira parayı verdi. Zehra Ömer’e vermek için gidecekken annesi geldi ve bana uğramadan mı gidecektin diye sorguya çekerken Zehra geç kaldım sonra gelirim diyerek konağın yolunu tuttu.

Ömer de Alev’i göndermekte kararlı. Haftaya uçak bileti almış bunu Demir ile birlikte çalışma odasında Alev’e verdi Ömer. Alev de gitmek istemediğini söyledi bozuk plak gibi. Ömer de şirket kurallarını biliyorsun dedi. Ömer Alev üzerinde baskı kurarak göndermek istiyor ama başarılı olamıyor.

Demir’e topu atıyor. Demir büyütmüyormusun? Kariyerin için çok iyi deyince, Alev, Ömer beni kariyerim için göndermiyor. 6 ay sonra döndüğümde bir evim olmayacak dedi. 

Demir de şaşkın bir halde nasıl yani? diye sordu. Ama cevap alamadı Alevden odayı terk edip gitti Alev.

Alev konakta istenmediğinin farkında da neden bu kadar zorluyor. Zorla güzellik olmaz istemiyor işte Ömer seni anlasana Alev. Sen paranın, konağın, şirketin peşindesin de onlar senin olmayacaklar.

Odasına gidince uçak biletini yırtıp attı Alev.

Ömer de odasına geçince Zehra’nın gittiğini fark etti. Çok ileri gittin derken, Ayşe geldi abisi ile konuşmaya odaya. Abisinin aklına ihtiyacı varmış, ev konusunu söyledi ne yapacağını bilemediğini ve aklına ihtiyacı olduğunu.

Ömer de, ben bu konuda sana bir şey söyleyemem sen ne karar verirsen seni desteklerim dedi.

Ayşe abisinin desteğini alınca rahatladı odadan dışarı çıkınca, Ömer Nihat’ı ikna etmeliyim Ayşe gitmemeli dedi kendi kendine.

Nihat iç güveylisinden hallice oturacak o konakta. Ayşe yi sevdiği için her zorluğa katlanıyor Nihat.

Zehra da döndü konağa, Alev gördü Zehra yı ve tuttuğu adamı aradı yarın kaçıracaksınız diye talimat verdi ve ekledi. Görelim bakalım kim kalıyor? Kim gidiyor?

Üzgünüm ama Alev sen gidiyorsun Zehra kalıyor. Zehra Ömer’in eşi sen ise hiçbir şeyi. Hadi sana bir şut çekelim gol olsun ve sen saha dışısın Alev.

Zehra odaya çıktığında Ömer açıklama beklediğini söyledi. Zehra da çantasından parayı çıkardı senden aldığım parayı getirdim. Al paranı bir daha da bana o şekilde davranma dedi. Afferim Zehra, hakkını sonuna kadar koru ezdirme kendini.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir