Alev’in Adamları Asya ile Birlikte Zehra yı da Kaçırdı. Ömer’i Arayıp Fidye İstediler.
Alev Zehra yı Ömer’in gözünden düşürmek için Asya Zehra ile birlikteyken Alev’in para ile tuttuğu adamlar Asya yı kaçıracaklar. Zehra da zor durumda kalacaktı. Alev’in planı buydu ancak planı istediği gibi işlemedi. Zehra yı da Asya ile birlikte kaçırdı adamlar.

Ömer’i de arayıp yeğenin elimizde kılına zarar gelmesini istemiyorsan istediğimiz parayı vereceksin. Polisi de bu işe karıştırmayacaksın diye tehdit etti bıyıklı.
Ömer o an salonda arkasında Ayşe ve Alev vardı. Onlara durumu belli etmeden odasına çıktı Ömer. Alev olan bitenden haberdardı ve içinden kıs kıs gülüyor, Ayşe ye de içinden yakında sende öğreneceksin kızının kaçırıldığını diyordu.

Sen böyle gül bakalım Alev kaçırılmak nasıl bir duyguymuş Hilmi seni adamlarına kaçırttığında anlayacaksın. Nede olsa bu dünya etme bulma dünyası. Ettiğini bulacaksın Alev merak etme senin de suyun ısınacak.   

Bak Alev, Tolstoy amca sana ne diyor:
Bil ki; Yaşadıklarınla değil, yaşattıklarınla anılırsın. Ve unutma; Ne yaşattıysan elbet bir gün onu yaşarsın. Tolstoy.

Ömer de odasına çıktı Zehra yı aradı ulaşamadı aç diye duvarlara vuruyor. Açamaz Ömer, Zehra da Asya ile birlikte kaçırıldı ve telefonuna bıyıklı el koydu. Şimdi de sakallı da telefon.

Ömer’in gözünde yine Zehra suçlu, Asya’nın onunla dışarı çıkmasına, nasıl izin verdim buna diye kızıyor Zehra ya Ömer.
Sen Zehra ya kızmaktan başka bir iş bilmez misin Ömer bey? Zehra da kaçırıldı, sana söylemediler, adı geçmiyor diye niye onu suçluyorsun ki? Zehra, Asya bu kaçırılma durumundan etkilenmesin diye olan biten her şeyin bir oyun olduğunu söyledi ona ve Asya da bunun bir oyun olduğunu düşünüyor.

 Zehra sayesinde bu durumdan kötü bir şekilde etkilenmeden kurtulacak Asya. Sen Zehra ya teşekkür etmelisin onu bırakmadığı için ama şuan hiçbir şey bilmiyorsun, öğreneceksin Ömer.

Ömer Demir’i aradı ve Asya’nın para için kaçırıldığını söyledi. Zehra’nın adını anmadan sabahtan beri arıyorum telefonunu açmıyor onunla parka gitmişti Asya dedi.

 

Demir de ya onu da kaçırdılarsa deyince, Ömer; sadece Asya yı söylediler, öyle bir şey olsaydı onu da söylerlerdi dedi.

Hayda, hadi buyur buradan yak. Ömer bey ne demek Zehra yı söylemediler diye onu kaçırmadılar diye düşünürsün çok kötüsün Ömer çok. Ne zaman şu Zehra ya güveneceksin? O hiç Asya ya zarar vermek ister mi? ben seni göreceğim Ömer, bu söylediklerine pişman olacaksın. Hep pişman oluyor yine de akıllanmıyorsun. Akıllan artık paşam.

Ömer Ayşe öğrenmeden Asya yı bulmak için evden çıkacakken Ayşe; Abi diyerek durdurdu Ömer’i.

Ömer’inde yüzündeki endişeli ifade yerini sakin, sevecen abi moduna bıraktı. Ayşe endişeli, anne olarak sanki Asya’nın kaçırıldığını hissetmiş gibi. Ömer de çok sakin bir şekilde, sen hayatımda gördüğüm en evhamlı insansın, iş için bu kadar endişelenme diyerek kardeşini sakinleştirmeye çalıştı. Sonra da biraz daha konuştuktan sonra konaktan ayrıldı Ömer.

Alev de onları izledi söyler diye bekledi. Beklediği olmadı Ömer söylemedi Ayşe’ye kızının kaçırıldığını.

Koray da Yasemin için yaptığı aynalı, işlemeli kutuyu penceresinin önüne koydu camı 2 tıkladı ağacın arkasına saklandı aldığını gördü mutlu oldu. Yaseminde daha sonra götürüp dükkana bıraktı beni bununla mı kandıracaksın diyerek. Koray’ın mutluluğu çok kısa sürdü.

 

Alev adamlardan bıyıklıyı aradı. Asya’nın saçının teline zarar gelmemesini, söylediklerini harfiyen yapmalarını, hata istemediğini söyledi. Fidyeyi Ömer den Zehra’nın almasını istiyor, bu sayede Ömer onu, Alev’in tabiri ile çöplüğüne geri gönderecekmiş. Evlilikte bitecekmiş. Sen anca hayal kurar ama gerçekleştiremezsin Alev. Onların evliliği hiç bitmeyecek.

Adamlarda, Asya ile Zehra yı bir eve getirdiler. Asya bu evi hiç beğenmedi. Zehra da onu oyalamak için bura sadece bir geçit buradan başka bir oyun alanına geçeceğiz deyince, Asya oradaki oyunun biran önce bitmesini istedi.

Zehra Asya ya çok güzel bir bahçeye gideceklerini, yeni oyuncaklar, yeni oyun arkadaşları olacak, diyerek Asya’nın ilgisini başka yöne çekti. Zehra sakallıdan çok korkuyor da belli etmiyor. Asya su istediğinde o sakallı su getirdi. Zehra korkarak aldı elinden suyu Asya ya verdi.

 

Nihat Ayşe ye çiçek almış. Ayşe görünce çiçekleri çok beğendi ve Nihat ile ev konusunu konuştu. Asya okula başlayana kadar büyük bir ailenin yanında büyümesini istediğini, o sebeple de ev işini bir süre ertelemek istediğini söyledi.

Nihat da Ömer’in baskı yapmayacaksın, o nasıl istiyorsa öyle olacak sözünü hatırladı. Olur dedi mecburen halası da aradı yine, Nihat’ın halası gelecek yakında konağa.

Sevim de aklı sıra Leyla dan Asya nın adını öğrenecekti bunun için Leyla nın evine gitti. Leyla ya Zehra geldi yanında da küçük kızı getirdi. Dedi işte burada adını sordu. Leyla da görmedim deyince Leyla dan bir şey öğrenemeyeceğini anlayınca ayrıldı oradan.

Sevim çok güzel numara yapıyor. Zehra yı düşünüyormuş sen onu benim külahıma anlat Sevim. Sen asla Zehra yı düşünmezsin düşünseydin istemediği biri ile zorla evlendirmek istemezdin. Saçını başını yolmaz, yol parasını alıp onu ulu orta yolda bırakmazdın. Sen Zehra yı düşünmüyorsun. Sen kendini düşünüyorsun Sevim hanım.

Yemezler sen adresin peşindesin. Adresi öğrenir öğrenmez Yener’e söyleyecek kalan senetleri alacaksın sen ne anasının gözü çıktın Sevim ama yemezler. Sen zekiysen senden de zekiler var Leyla gibi Sevim.

Sevim giderken Ömer geldi Leyla ya Zehra yı sormaya.

 

Leyla da Zehra’nın Asya ile birlikte annesine geldiğini şimdiye eve dönmüş olmaları gerekir dedi. Leyla Asya’nın kaçırıldığını öğrendi Ömer den ve Zehra Asya yı bırakmaz dedi. Ömer Asya’nın kaçırılmasından Zehra yı sorumlu tutuyor.

Leyla dan çıkarken Ömer’i Tayfun aradı geldim diye, Tayfunla buluşan Ömer, Tayfun’un Asya yı kimin kaçırdığına dair bir fikrin var mı? sorusuna evet diyerek Yener’in dükkanına gittiler.

Ömer Yener den şüpheleniyor. Nede olsa Zehra’nın sevgilisi ya Ömer’in gözünde, para istiyor diye düşünüyor da Ömer yanlış düşünüyor.

Tayfun Yener ile konuştu. Onun Zehra ile bir ilgisi olmadığını anladı Tayfun. Ömer de o değilse kim kaçırdı Asya yı? diye düşünüyor.

Kim olacak Ömer gözünün önündeki Alev kaçırdı Asya yı. Düşmanı uzaklarda arama düşman senin en yakınında Ömer.

Tayfun ile Ömer arabada giderken bıyıklı aradı Ömer’i, istediği parayı 2 saat içinde vereceği adrese getirmesini söyledi. Tayfun da Ayşe yi konaktan uzaklaştır, operasyondan haberi olmasın dedi Ömer’e.

Zehra Asya’nın canı çok sıkılınca ona masal anlattı. Asya da sakallı ile uyuya kaldı. Zehra da masada duran telefonu aldı tam yardım istemek için arama yaparken bıyıklı geldi. Zehra yı durdurdu ve sakallı arkadaşına kızdı.

Ömer konağa gitti. Ayşe abisine ev işinden vazgeçtiklerini söyledi. Ömer de çok mutlu oldu bu habere. Nihat ile konuşmak istediğini söylerken, Alev geldi Zehra nerede diye inadına sordu.

Biliyorsun senin adamlarının elinde gıcıklık olsun da ne olursa olsun Alev’in yaptığı. Ömer de ustaca konuyu bağladı.

Zehra ile Asya sinemaya gidecekti bende onları almaya gideceğim, dönüşte de yemek yeriz diye düşündüm dedi. Ayşe de abisi ile birlikte olacağı için Asya güvende diye biliyor.

Ömer Nihat ile çalışma odasına geçti. Demir de oradaydı. Ömer daha öncesinde yer ayırtmıştım ama gidemedik, Ayşe ile gidin, öncesinde yemekte yersiniz diyerek bir otelin kartını verdi.

Nihat da, Ayşe ye sorarım deyince, Ömer sorma götür dedi çok ciddi bir şekilde.

Ömer bazen bazı işleri çok güzel organize edip ayarlarken, her ne hikmet ise Alev’e gelince takılıp kalıyor.

Ömer Demir ile konuşurken kapı açıktı ve Alev geçerken Asya’nın kaçırıldığını, onun için fidye istenildiğini öğrendi. Her şey onun başının altından çıktı zaten ne öğrenmesi her şeyi biliyor numaracı Alev.

Bir de inadına inadına Ömer’in damarına basıyor. Asya yı kaçırdılarsa Zehra nerede? O Asya’nın yanında değil miydi? Diyerek.

 

 

Ömer de bunu hiç kimse duymayacak, bir yerden duyuyum senden bilirim deyince. Alev ben böyle bir kötülüğü Ayşe ye niye yapayım diyor.

Böyle bir zihniyet var mı? yap, et, eyle sonra da hiçbir şey yapmamış gibi sütten çıkmış ak kaşık gibi masum ayağına yat. Hadi canım hadi yemezler. Biz seyirci olarak yemiyoruz da Ömer maşallah safım, sana gelince her nedense safın en önde gideni oluyor.

Gözünü aç Ömer.

Asya’nın tuvaleti gelince Zehra onu tuvalete götürdü ve pencereden aşağıya bıraktı 1 kat vardı. Sakallı Asya yı hop hop altın top diye tutmuş herhalde 1 kat yukarı çıkardı. Zehra da kaçmak istedi bıyıklı Zehra yı hırpaladı tokat attı. Ömer’in bu olanlardan hiç haberi olmadı.

Tayfun ile Ömer Mobese kayıtlarına bakarlarken benzinlikteki kayıt da Asya yı görüyor Ömer arkasında da Zehra yı.

Ömer hala Zehra yı suçlamaya devam ediyor.

Ömer ile Zehra İçin Biz İkimiz

Aylar geçti, yıllar geçti, ayrılık rüzgarı bizimi seçti 
Kumlar bitti, denizler küstü, ayrıldık böyle bir akşam üstü
Bilmezdim bu kadar zor olduğunu, denize varmayan yol olduğunu
Anlamsız bir ölüm korkusu her yanım

Biz ikimiz ne ölümlerden döndük
İkimiz ne karanlıklar gördük
İkimiz şimdi bak ne haldeyiz

 

Bitmez sandım, gitmez sandım, gidersen bu sevda bitermi sandın
Öksüz kaldım sensiz kaldım, kendimi bilmedim derdine yandım
Bilmezdim bu kadar zor olduğunu, denize varmayan yol olduğunu
Anlamsız bir ölüm korkusu her yanım

Biz ikimiz ne ölümlerden döndük
İkimiz ne karanlıklar gördük
İkimiz şimdi bak ne haldeyiz

Hakan YEŞİLYURT

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir