Zehra Asya ile Birlikte Alev’in Para ile Tuttuğu Adamların Elinde Esir. Asya Olanları Oyun Olarak Biliyor. Zehra Asya’yı Dışarı Çıkarmayı Başardı Ömer Asya yı Kurtardı. Zehra’nın da Asya ile Birlikte Kaçırıldığını Anladı.

Asya’nın kaçırılmasında Zehra yı sorumlu tutan Ömer, mobese kayıtlarında Zehra yı da gördü. Tayfun ile birlikte durum değerlendirmesi yaptılar. Tayfun Zehra yı tanımıyorlar tanısalardı onun içinde fidye isterlerdi dedi. Eee nede olsa Ömer Kervancıoğlu’nun eşi Zehra ama bunu belirli birkaç kişi dışında kimse bilmiyor. Bilseler onun içinde fidye isterlerdi. Nede olsa Zengin bir kocanın eşi Zehra.

Ömer o zaman onu neden alsınlar ki? dedi. Tayfunda nedenini bilmediğini bulacaklarını söyledi.
Asya’nın yalnız olmasını istemeyen, kaçırılmaması için direnen Zehra, zorla kendini dolmuşa attı da ondan Zehra yı da kaçırdı adamlar Ömer.

Ve sen hala nasıl izin verdim onunla gitmesine diye Zehra ya kızıyorsun Ömer. hiç yakışmıyor bu haller sana. Zehra ile tanıştığın günden bugüne kadar Asya ile ilgilenen Zehra hiç ona zarar verecek, üzecek bir şey yaptı mı? Hayır yapmadı. 

Aksine onu mahsur kaldığı bodrumdan bile sağ salim kurtardı. Neden hep Zehra dan kötülük gelecekmiş gibi düşünüyorsun. Zehra iyi biri ondan sana ve ailene zarar gelmez.
Ömer sen en yakınında evinde, iş yerinde sana en yakın olan Alev den şüphelen de onun icabına bak. Varsa yoksa Zehra dan gelecek diye bekleme ondan sana ve ailene kötülük gelmez bunu anla artık Ömer.  

Ayşe ile Nihat da Ömer’in ayarladığı otelde akşam yemeği yiyorlar baş başa. Ömer kardeşi üzülmesin onun haberi olmadan Asya yı bulup eve getirmeyi planladı bu sayede Ayşe üzülmeyecekti. Nihat’ın da olanlardan haberi yok.

Ayşe Asya uyumadan önce sesini duymak istediği için evi aradı açan olmadı. Ayşe de abisini aradı eve gelip gelmediklerini sordu.

Ömer de gözleri dolu dolu daha yeni geldik. Asya çok yorulmuş uyudu dedi. Ayşe de Zehra ya teşekkür etmek istediğini söyledi ve onu istedi telefona. Ömer de Zehra masal okurken Asya ya o da uyuya kaldı uyandırmamı ister misin? deyince

Ayşe sabah konuşurum dedi çok mutlu Ayşe. Ama Ömer çok üzgün. Yeğeni hiç tanımadığı bilmediği insanların elinde ve sabah mutlaka yanında olmalı yoksa Ayşe ye ne söyleyecek Ömer? ne zor bir durum.

Ömer Tayfun’a Asya yarın sabah evde olmalı dedi. demesine de nasıl olacak Ömer? işin zor Alev onlara yardım ediyor. Etmese hemen alır gelirsin yeğenini de işte işin ucunda Alev var.

Adamların yerini tespit etmiş polisler, operasyona giderken, Ömer Demir’e haber verince Alev duydu ve adamları arayıp haber verdi, çıkın o evden polis yerinizi tespit etmiş geliyorlar, güvenli bir yere geçin diye.

Ömer boş eve gidiyor Alev yüzünden.

Alev, Ömer öğrenirse hem işimi, hem de Ömer’i kaybederim diye kendi kendine konuşuyor.

Ah bir öğrenseydi Ömer senin Asya yı kaçırttığını da sana gereken cezayı verseydi. Ama ne yazık ki, bu kaçırılma olayını da senin yaptığını öğrenmedi Ömer.  Ömer neyi öğrendi ki zaten? hiçbir şeyi öğrenemedi Ömer.

Alev Zehra’nın poğaçalarını çöpe atar. Ömer öğrenmez. 

Alev Asya yı kaçırtır. Ömer öğrenmez. 

Alev şirketten dosyaları Hilmi ye verir. Ömer öğrenmez. 

Alev ihaleleri bilerek kasıtlı şekilde Hilmi ye bırakır. Ömer öğrenmez.

Alev Hilmi ile ortak iş yapar şirket içi haberleri Hilmi ye uçurur. Ömer öğrenmez. 

Konakta böcek alarmı verdiren Alev. Ömer öğrenmez. 

Bomba olayında Hilmi ye yardım eder Alev. Ömer öğrenmez. 

Ömer’in bineceği uçağı haber verir, uçağın düşürülmesinde payı olur.  Ömer öğrenmez.

Daha bir sürü say say bitmez. Bu ne offff. Ömer o uyuduğun kış uykusundan uyanda gör ve öğren şu Alev’in yaptıklarını.   Bunca yaşanan olumsuz kötülüklere yine de sağlam kalabildiler Ömer ile Zehra ama çok çektiler çok.

Zehra Asya uyurken oradan kaçmanın yollarını aradı ama her yer kilitli ve kapalıydı.

Sakallı geldi ve çocuğa doğru giderken Zehra, çocuğa dokunma ne istersen yaparım dedi. Şimdi değil güzelim onun da sırası gelecek diyerek çok kötü baktı Zehra ya, ben senin o gözlerini oyarım pislik. Hiçbir şeyin sırası gelmeyecek. Ömer neredesin bak eşine ne diyor pislik herif.

Tayfunda ekip arkadaşları ile adrese baskına geldiler ama onlar çoktan gittiler kimse yok evde. İçeri girmek için hazırlıklar yapıldı. Asya’nın dayı kurtar bizi sesini duyar duymaz Ömer polislerden önce içeri girmek için kapıyı kırdı girdi. Evin her yerine baktı Asya yoktu sesi yankılanıyordu. Dayı kurtar bizi. Sesini kayıt etmişler montu ve çantası ile birlikte bırakmış gitmişler.

Sakallı yolda giderken, bıyıklıya hani tereyağından kıl çeker gibi kolay olacaktı? Polis işin içinde olmayacaktı? Ben hapse falan giremem dedikçe, bıyıklı iyice sinirlendi. Şeytan diyor ikisini de temizle bas git.

Siz her türlü pisliği yapacaksınız sonrada ceza almadan yolunuza bakacaksınız yok öyle yağma cezanız neyse çekeceksiniz ikinizde. Desek de istesek de olmadı bu adamlar ve Alev bu işten ceza almadılar. Adalet mi bu?

Asya ile Zehra ya başka bir yere götürürlerken, yolda yine Asya’nın tuvaleti geldi. Yemiyor içmiyor bu nasıl tuvalete gidiyor durmadan durmadan sakallı baya bir kızdı Asya ya da

Zehra çocuk bu deyince bıyıklı dolmuşu uygun bir yere çek dedi şoföre öylelikle bir yere geldiler.

Ömer ‘i de aradılar polisi işin işine karıştırdığı için kızdılar Ömer’e bir daha polisi görürlerse Asya yı göremeyeceğini söylediler. Yalnız geleceğine emin olana kadar, aklın başına gelene kadar bekleyeceksin dediler.

Ömer de Tayfun’a hepsi benim suçum, her şeyin sorumlusu benim dedi. üzgün kızgın bir halde.

Tayfunda Ömer sakinleşsin diye Asya ya bir şey yapmadılar bulacağız onları dedi.

Zehra ile Asya girdikleri yerde, sanırım yerin sahibi o kişi, Zehra ya bakınca, sakallı Zehra ya sahip çıkıp karıma niye bakıyorsun dedi. 

Hadi lan oradan sende, Zehra’nın filinta gibi eşi var, sen kim oluyorsun da Zehra ya o benim eşim diyorsun? sana dönüp de bakmaz bile sen Zehra nın tipi değilsin, baştan kaybettin yürü de ense traşını görelim sakallı.

Alev de Demir ile konakta çalışma odasında konuşuyor. Sanki olup bitenden haberi yokmuş gibi Zehra yı kaçırsalarmış, niye Asya yı ona emanet ettik ki diyor. Yakında sende kaçırılacaksın bekle Alev bekle.

Sabah olmuş hala Asya kurtarılamamıştı tabi Zehra da. Ama Ömer’in tek düşündüğü Asya Zehra umrunda bile değil. Hem Tayfun, hem de Demir Zehra yı da Asya yı da kurtaracağız diyorlar.

Ömer’in bu umursamama nedeni bu kaçırılma işinden Zehra yı sorumlu tutması ama işin sonuna doğru anlayacak Zehra’nın da kaçırıldığını, onun bu işte bir suçunun olmadığını.

Salim amca da dükkanını açarken dua ederek açtı. Baba yüreği sanki Zehra’nın zor durumda olduğunu hissetmiş gibi kızımın omzundaki yük hafiflesin diye, olayları bilmeden kızına dua etti Salim amca.

İşleri açıldı müşteriler siparişler veriyor. Bir mücevher kutusu yapacaklar. Koray malzeme de ki hatayı müşteri anlamaz bundan yapalım ne olacak ki deyince,

Salim amca sen biliyorsun ya yetmez mi? helal lokmamıza haram katmak olmaz. Hele insanların güvenini kaybetmek hiç olmaz diyerek doğruyu söyledi. Nede olsa kalbin ilacı helal lokmadır.

Güven vermek önemlidir. Güven duymak da önemlidir. Ama en önemlisi, duyulan güveni boşa çıkarmamaktır. Alexandre Dumas

Sabah kahvaltı sofrasını göremeyen Müzeyyen hanım, Hediye abladan neden kahvaltı sofrasının hazır olmadığını sordu. Böylelikle de Ömer ve Zehra’nın Asya ile birlikte erkenden çıktığını Alev’in söylediğini öğrendi. Onun yanına gitti.

Alev de Ayşe yi ara o biliyordur nereye gittiklerini deyince, Müzeyyen hanım Ayşe yi aradı. Ayşe de bilmediğini söyleyip abisini aradı.

Ömer de Tayfunla beraber emniyetteydi. Ayşe ye biz Asya ya piknik sözü vermiştik piknik alanındayız diye bir yalan uydurdu. Ayşe, Kızı ile konuşmak isteyince de onlar piknik alanına geçti ben arabayı park ediyorum diyerek durumu kurtardı Ömer.

İsterlerse bir gün daha kalabileceklerini söyledi Ömer. Ayşe de Nihat ile güzel bir gün geçiriyor sinema filmi izlerken Ayşe daldı gitti. içinde bir sıkıntı var nedenini bilmediği geçer dedi ve filmi kaldığı yerden izlediler.

Adamlarda yeni bir yer ayarladılar oraya geçtiler. Bir önceki yerden daha kötü burası,

Asya ya burası oyunun başka bir alanı, o alana geçtik. Burayı da oyun için hazırlamışlar diyerek, giderek kötüleşen zor kaçırılma olayını oyun gibi göstererek Asya ya, durumu kurtarmaya, ruhunda derin yaralar açılmadan bu durumu atlatmayı düşünüyor ve de uyguluyor Zehra ve bunda da çok başarılı, gerçek olan kaçırılma bir oyun olarak anca bu kadar anlatılabilirdi.

Asya burayı hiç beğenmedi beğenilecek bir yanı da yok zaten. Zehra uslu durursak, eve gidince kazandığımız hediyeyi herkese göstereceğiz diyerek durumu iyi idare etti.

Alev adamlardan bıyıklıyı arayınca, bıyıklı buyrun hanım efendi dedi Zehra da bunları yönlendirenin bir bayan olduğunu anladı ama kimdi bu bayan? Tabi ki Alev cadısı. Başka kim olacak?

Sonra da beş taş oynattı Zehra Asya ya zaman böyle geçerken, bıyıklı Zehra yı yanına çağırarak para geliyor, para gelince sen alacaksın bize getireceksin dedi. Alev’in isteği bu. Zehra kabul etmedi. adam Zehra yı Asya ile tehdit etti.

Bu sayede Zehra Asya yı kaçıran adamların tarafında gibi görünecek Ömer Zehra dan nefret edecek ve boşanacak Ömer de Alev’e kalacaktı. Çünkü; Alev böyle olmasını Ömer’e sahip olmayı çok istiyordu ama olmayacak Alev muradına eremeyecek.

Akşam olmuş, Ömer adamların yerini Tayfun’un ona konum atması ile öğrenmiş, polislerden önce adamların bulunduğu yere gelmişti.

Sakallı bıyıklıya haber verdi geldi diye. Bıyıklıda Ömer’i arayıp bir yere ayrılma adamımız gelip parayı alacak dedi. Zehra yı dışarı çıkarırken bıyıklıya telefon geldi polisler geliyor diye. Sakallıyı yüz üstü bırakıp kendi canını kurtarmaya baktı bıyıklı.

Zehra da o fırsattan istifade ederek Asya’nın dışarı çıkıp kendini kurtarması için koş Asya koş diye bağırdı.

Asya koşarak dışarı çıktı.

Dayısını görünce dayı diye bağırdı. Ömer Asya yı kucakladığı gibi arabaya bindirip gidecekti ki, Asya; Zehra ablam içerde kaldı deyip içeriden de Zehra’nın bıraaaakkkk diye bağırmasını duydu Ömer.

Tayfun ve arkadaşları geldi hemen Asya’yı Tayfun’a vererek içeri girdi Ömer.

Zehra sakallıya; siz kimsiniz? bizi neden kaçırdınız? Asya ya asla zarar vermenize izin vermeyeceğim dediğini duydu Ömer.

işte o an Zehra’nın bir suçu olmadığına onun da Asya ile birlikte kaçırıldığına ikna oldu Ömer.

Zehra sakallının elinde esir kafasına silah dayanmış bir halde gördü Ömer koşarak içeri girmek istedi.

Sakallı  yaklaşma yoksa öldürürüm kızı, bas geri bas, çık kapıdan çık yoksa öldürürüm kızı diye tehdit etti Ömer’i. Silahı Ömer’e doğrulttuğu an silah patladı. Vurulan sakallı vuran Tayfundu.

Ömer bu sahne sonunda artık Asya’yı kaçıranlarla Zehra’nın bir ilişkisinin olmadığına inandı.

Alev’inde planı suya düşmüş oldu. Ömer Zehra dan boşanmıyor. Alev’e kalmıyor Ömer.

”Ben Ne Yangınlar Gördüm”

Sen bana bakma, ilk değil bu
Gidenin kazandığı, hileli bir oyun bu.


Sen bana bakma, belki de en doğrusu bu.
Ben sonbaharım, döktüğüm son yaprak bu.

 

Ben ne yangınlar gördüm, öylece bırak beni,
Sen ateşten korkarsın, kaç kurtar kendini.


Ben ne yaralar aldım, hiç biri öldürmedi.
Sen de git, unut beni.

 

Ebru YAŞAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir