Zehra Hastanede Asya ile Kendisini Kaçıranlardan Birini Teşhis Etti. 

Alev Adamlara Para Vermek İçin Teyzesinin Hediye Ettiği Küpeyi Sattı. Teyzesi de Bunu Öğrendi. 
Yener Salim Amcanın Dükkanını Talan Etti.

Alev Hastaneye Ömer ve Zehra dan önce gelmiş, sakallıyı kaldığı odada tehdit etmiş, kablolarını vücudundan ayırmış, rahat nefes almasını engellemişti. Hemşire de odaya girince paravanın arkasına saklandı Alev. Hemşire şaşırdı bunlar nasıl çıktı diye, eski haline getirdi. Sakallı gözü ile Alev’i işaret etse de Hemşire Alev’i görmedi gidip de bakmadı paravanın arkasına.

Hemşire çıktı. Ömer de Zehra ile dışarda Zehra ya kendini hazır hissetmiyorsan daha sonra girersin, otur biraz dedi ve Zehra banka oturdu. Ömer gözü ile hazır mısın? dedi.
Zehra da başı ile onay verdi evet diye. Aslında böyle bir duruma insan nasıl hazır olabilirdi ki? tekrardan o anları yaşayacaktı Zehra için çok zor bir an sakallı ile karşı karşıya geleceği an.

Odaya birlikte girdiler. Tayfun sakallının başından tutup Zehra ya çevirdiği an Zehra kötü oldu yaşadığı anlar geldi aklına ve olduğu yerden birkaç adım geri geri gitti korktuğu her halinden belliydi. Ömer de fark etti ve Zehra’nın koluna dokunup tamam korkma dedi.

Senin için demesi kolay Ömer. O anları sen yaşamadın Zehra yaşadı ve sen yaşadıklarının bir çoğunu bilmiyorsun. Sahi Ömer sen ne biliyorsun?
Zehra başı ile bu adam diyerek teşhis edince dışarı çıkmak istedi Tayfun da başı ile onay verdi ve Zehra Ömer ile odadan çıktı. Kimsede Alev’i fark etmedi.

Yener de çok sevdiğini söylediği aslında hiç sevmediği Zehra’nın babasının dükkanını yerle bir etti Beton ile birlikte gece.
Yener insan hiç sevdiğinin babasına bunları yapar mı? demek ki neymiş sen Zehra yı gerçekten çok sevmiyormuşsun. Seven insan senin yaptıklarını yapıp sevdiği insanın sevdiklerinin canını yakmaz bilir ki sevdiğinin de canı yanacak diye. Seven insan, kendi mutluluğunu feda edip karşı tarafı mutlu etmeye çalışandır. Sen bunun tam aksini yapıyorsun Yener.

Dükkandan çıkarken çakısını düşürdü arkasında delil bıraktı haberi yok Yener’in kapıyı da açık bıraktı gitti, tanınmamak içinde yüzünü saklıyor. Ne kadar saklarsan sakla sen yaptın işte vicdanın rahat mı Yener?.

Zehra ile Ömer hastaneden ayrılacakken, Tayfun Ömer’i durdurdu konuşmak istedi. İşte o an Alev de odadan çıkıp başka bir odaya giriyordu Ömer gördü peşinden gitmek istedi Tayfun durdurdu. Niye durdurursa yine kurtuldu Alev.

Tayfun Ömer’e Zehra’nın psikolojisinin etkilenmiş olmasından, Asya yı korumak için 2 adamla mücadele ettiğini, güçlü bir kadın olduğunu söyledi.

Ömer de farkındayım diyerek gitmek istedi.

Tayfun Zehra’ya sizi tebrik ederim dedi evliliklerini kutladı ve Ömer’e ne yaptın bilmiyorum ama Ömer’e bunu yapan ilk kadın sensin dedi.

Zehra şaşkın gözlerle Ömer’e baktı. Ömer de Zehra ya. İçten içe aşık bu Ömer Zehra ya da farkında değil. Ömer’i çok değiştirdi ve daha da değiştirecek Zehra bunu da Tayfun fark etti.

Sevim Yaseminden Koray’ın dükkan da ne zamandan beri çalıştığını sordu konuştular bir süre ve Salim amca ben yatıyorum deyince, Sevim bekle yatağını açmadım daha dedi.

Salim amca yatarken kendi kendine yatamıyor mu? Çocuk mu bu adam Sevim abla ne yatağı açmasından bahsediyorsun? Yer yatağı yapacaksın desem ha neyse de, bildiğin yatak içine girip yatacak adam, bazen çok komik diyaloglar var bu dizide ?  

Koray’ın Salim amcalardayken yemekten apar topar kalkmasının sebebi Funda akşam yemeği için evinin önünde beklemiş. Olmadı yemek yiyemediler.

Bıyıklı da Alev’i arayıp fidye parası kadar para istiyor, tehdit ediyor Alev’i parayı getirmezsen herkes öğrenir senin çocuğu kaçırdığını diye. Ah bir öğrenselerdi hele Ömer öğrenseydi ama nerde ayakta uyuyor Ömer.

 

Ömer ile Zehra da odalarına geçtiklerinde, Ömer bir şeye ihtiyacı olup olmadığını sordu Zehra ya. Zehra da yok dedi. bir daha gidip gitmeyeceğini sordu Ömer de belki bir kere daha deyince.

Zehra polis senin arkadaşın diyerek gitmek istemediğini bir yolu olmalı ya getirdi. Ve Tayfun ile birbirine benzemediklerini söyledi Zehra, Ömer de evet birbirimize benzemiyoruz diyerek onayladı.

Zehra Kabus gördü.

Sabah olduğunda Ömer çoktan uyanmış giyinmişti. Zehra ise uyuyor ve kabus görüyordu. Ömer gördü ve duydu Zehra’nın kabus gördüğünü, Asya için endişelendiğini, olaydan nasıl etkilendiğini anladı Ömer. Ve Zehra’nın yanına giderek onu uyandırmak istedi sakin ol diyerek.

Zehra uyandı gerçek gibiydi sanki deyince, Ömer geçti artık su ister misin? Dedi. Zehra da ben alırım diyerek kalktı gidiyordu ki, dönüp Ömer’e bir iki dakika kadar daha geç gelmiş olsaydın deyince,

Ömer Zehra’nın kafasına silah dayanmış o hali aklına geldi. Zehra ölebilirdi bir kurşuna bakardı acımasız sakallının sıkacağı bir kurşunla Zehra ölebilirdi. Ömer ama geldim dedi. ve bundan sonra gelecek bütün zor anlarda hep birbirlerinin yanında olacaklar.

Şimdi anladın mı Ömer, Asya Zehra için nedenli önemli kıymetli. Artık gitme Zehra’nın üstüne.

Salim amca ile Koray sabah dükkana gidince kapıyı açık buldular içeri baktıklarında çok şaşırdılar ve Koray hemen polisi aradı. Polisler geldi. Birileri size zarar vermek istemiş, hırsızlık için gelmemiş dedi.

Sigortası da olmayınca zararını kimse karşılamıyor. Koray polisler giderken kapıya çıkınca, babasının adamlarını gördü ve bu işi babasının yaptırdığını düşündü oysa bu işi yapan Yenerdi. Kimsenin aklına gelmedi Yener.

Alev de bıyıklının istediği parayı bulmaya çalışıyor. Hesabında çok az para kalmış, şirket hesabından da çekerse hemen anlaşılacağı için mücevherlerinden birini, teyzesinin ona mezuniyetinde hediye ettiği küpesini sattı. Sattı da ne oldu, teyzesinin haberi oldu ve geri alıp Alev’e verdi, ne anladım ben bu işten, al gülüm ver gülüm oldu. Yine Alev karlı çıktı.

 Alev Ömer’in yanına çalışma odasına gitti ve bu kaçırılma olayını kim yaptı ise, en ağır bedeli ödemeli dedi. Yüzsüzlüğünde bu kadarına pes. Sen yaptın hadi cezanı verelim senin ve hem şirketten, hem de konaktan kapı dışarı edelim seni Alev oldu mu? Ama nereye olacak. Çok şanslısın yine yırttın bu işten kimse senin Asya yı kaçırdığını öğrenmedi.

Bir yüzsüz de Yener, gece onca işi yapan o değilmiş gibi dükkana geldi. Hangi alçak, hangi vicdansız yapar bunu diyor? Tamda seni tarif ettin Yener aynayı alda bak işte o zaman görürsün bu işi kim yapmış.

Baktın mı aynaya, ne görüyorsun? Kendini değil mi? işte tamda sensin bu işi yapan alçak, vicdansız Yener.

Yener dükkanda dolaşırken düşürdüğü çakısını gördü. Koray ondan atik davranıp aldı çakıyı, kimin ki bu diye sorunca, Yener Rüstem ustanındır. Verde bakayım dedi kendini akıllı zanneden Yener. Koray ondan akıllı çıktı da vermeden cebine koydu çakıyı.

Sevim de geldi dükkanın halini görünce başladı beddua etmeye. Allah belalarını versin, mezarlarında inim inim inlesinler, hortlayıp 7 mezar gezsinler. 

Yener ölmüş hortlamış 7 mezar geziyor halini düşünce Sevim abla bi dur dedi. 

Ne o korktun mu Yener efendi?. Yaparken korkmuyordun ama ne oldu? hortlamak korkuttu mu seni? Hortlak Yener.

Yener bir oğlunuzda beni sayın ne zaman isterseniz yardıma hazırım dedi.

Sevim de biraz önce bilmeden beddua ettiği Yener’e Allah razı olsun dedi. bu sayede teraziyi dengeledin mi Yener?. Aynı kişiden hem dua, hem de beddua aldın. Terazinin kefesi dengede mi duruyor?

Zehra da annesini aradı o da öğrendi olanları ve hemen gitmek için hazırlandı dışarı çıktı. Bahçede Abisi ile yürüyüşte olan Ayşe gördü Zehra yı ve yanına çağırdı. Ellerini birleştirdi ve yanlarından ayrıldı.

Zehra da Ayşe gidince, babamın başına iş gelmiş gidip geleceğim dedi. Ömer de son olan olaylardan dolayı gitmesine izin vermedi. Bu mesele kapanınca ailenin yanına gidebilirsin ama bugün değil. Biri hastanede, diğeri dışarda tehlikeli dedi. Ömer haklı sonrası için izin verdi de kim dinler ki Ömer’i?

Ömer Demir ile şirkete geçti toplantı için. Zehra da Ömer’in gittiğini gördü. Hediye ablada Zehra ya çarşıdan istediğiniz bir şey var mı Ökkeş gidecek de deyince, Zehra’nın aklına bir fikir geldi. Konaktan dışarıya Ökkeş amcanın arabasıyla çıktı gizlice arabanın içerisine saklanarak kaçtı konaktan Zehra.

Koray da babasının yanına gitti çalıştığım dükkanı neden talan ettirdin? İşim olmayınca eve döneceğimi mi sandın? Ne istedin o garibanlardan dedi. Oysa babasının olanlardan haberi bile yok. Adamlarını arayıp bu işi kim yaptı öğrenin diye emir verdi.

Dükkanı temizlerken Yasemin’in aklına geçen malları çalanlar yapmış olmasın bu işi dedi. Salim amcada mal çalınmadı ki dükkandan Koray o malları sattı ve o para ile ablanın borcunu ödedik dedi.

Koray’ın motorunu satarak bu parayı ödediğini anladı Yasemin.

 

Ve Yener bir kere daha yat kulübüne gitti. Ömer ile Demirde oradaydı. Garsona Ömer’i göstererek arabamın önüne park etmiş çıkamıyorum da deyince, Garson Demir’i gördüğü için Demir bey dediğinde Yener, Zehra Ömer dememişmiydi dedi. yanlış kişinin peşindesin Yener.

Demir Gürsoy dedi garson, Yener de artık elimdesin, belalardan bela beğen dedi. Yanlış kişinin peşindesin Zehra’nın eşi Ömer Yener.

KORKUYORUM

Uyku nedir bilmeyen ben bu aralar dertten midir kendimi yataklara atıyorum 
Ağzımın tadı pek bir bozuk herkes havalardandır diyor, ben esas sebebi çok iyi biliyorum

 

Korkuyorum cesaretim kayıp. Dünya mı zor? bünyem mi zayıf? 
Derdime suları katıp katıp içiyorum
Üzülüyorum kayıplarımı sayıp içinden aşkları ayıklayıp
Geriye hiçbir şey kalmadığını görüyorum.

 

Sanki hayata bir buzlu camdan bakıyoruz, netliyi kaybetmişiz dolaylara çok sapmışız 
Sarf edilen güçle orantılı büyüyor içteki aşk. Biz çabalamamış sadece güç birliği yapmışız
Korkuyorum korkuyorum.

Toygar Işıklı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir