Abhi Pragya nın yanında ve ondan düğününe gelmesini istiyor. Pragya seninle dost olmaya devam edeceğim ancak düğününe gelmemi bekleme diyor. Abhi eğer düğünüme gelmezsen beni affetmediğini düşünürüm diye Pargaya yı ikna etmeye çalışır ancak Pragya gelemeyeceğini tekrarlar.

Tanu annesinin çağrısını alır ve bir gelin gibi giyindiğini söyler. Annesi Pragya dan endişelendiğini söyler. Babası telefonu alır ve neden Nikhil i karşılamaya gönderdin diye TAnu ya kızar. Babası Nikhil in kendisine baba dediğini söyler. Tanu onun delirmiş olduğunu ve onu görmezden gelmelerini ister. Dadi Paragya nın düğüne katılmasını ister. Belki düğünü durdurma şansımız olur diye konuşur ancak Pragya yine katılmayacağını söyler.

Dadi Sarla ya çok üzgün olduğunu söyler. Çaresiz olduğu ve sözünü tutamadığı için bir kere daha özür diler. Rachna Dadi ye neden bu kadar güçsüz olduğunu sorar. Dadi Pragya ya güç verirken  kendimi kaybettim der. Tanu nun annesi kızının güzelliğine övmektedir. Dadi Abhi nin Tanu ile evlenmeyi düşünmediğini bilir. Ancak Abhi çaresiz olduğundan bu karara imza atmak zorunda. 

Pandit , Tanu ve Abhi nin varmala için ayakta kalmalarını ister. Abhi ve Tanu çelenk alışverişinde bulunurlar. Dadi üzgün görünüyor. Abhi ve Tanu etraflarında tur atmaya başlarlar. Dadi Tanrı’ya dua eder ve neyin olmasına izin verdiğini sorar. Purab da dua eder. Aaliya dileklerinin yerine getirildiğini düşünüyor. Tanu Pragya’nın kaybettiğini ve kendisinin kazandığını düşünüyor. Abhi, Pragya’nın gelip düğününü durduracağını hissediyor. Tanu ve Abhi, pheras’ı almaya devam ediyorlar. Abhi kendini kötü hissediyor ve yanlış yaptığımı düşünüyor, ancak şimdi çok geç. 

Pragya oraya varır ve düğün durmasını ister. Pragaya Tanu nun kuşağını çözerek bu evliliğin olamayacağını söyler. Herkes şoktadır. Pragya bu evliliğin resmen yapılamayacağını söyler. Avukat onun bir delilinin olmasını ister. Pragya o gün lokantada sarhoş olduğunu ve belgelerin sarhoşken imzalandığı için geçersiz olacağını söyler.  Avukat, düğünü sona erdirmek için bir miktar kanıta ihtiyaç olduğunu söylüyor. Pragya, Santosh’u (garson) arar. Santosh, Tanu’nun kendisine para verdiğini ve Pragya nın içkisine ilaç koyduğunu söyler. 

Purab avukattan boşanma belgelerini ister. Belgeleri incelediğinde Aliya ve Tanu nun zeki olduklarını düşünürdüm meğersem ikisi de malmış der. Belgeleri Abhi de inceler ve imzaların Tanu ya ait olduğunu anlar. Tanu avukatına böyle bir skandal için fırça atar ve sana para vermeyeceğim diye sinirlenir. Dadi, Pragya’nın kazandığını ve Tanu’nun kaybettiğini düşünüyor.

Tanu nun ailesi çok üzülür. Tanu Pragya ya tokat atmak üzereyken Pragya elini tutar. Pragya bebeğin için sana bir şey yapmıyorum diye onu azarlar. Pragya kocamı benden alamayacaksın dediğinde Abhi de duyar. Abhi Pragya ya bakar. Aliya ve Tanu ise kuyruk acısını tüm hücrelerinde hissetmektedirler. Aliya Pragya yı yaşatmayacağını söyler.

Ah Kalbim 143. Bölüm Fragmanı

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir