Ah Kalbim 19 Mart özetimizde Sarla Ddi nin evinden gitme kararı almıştı. Dadi Abhi ile konuştuğunda Sarla nın suçsuz olduğunu bildiğini söyler. Abhi nin Sarla ile konuşmasını ister. Abhi Sarla nın yüzüne bakacak kadar cesaretinin olmadığını söyler. Sarla da bu konuşulanları dinlemektedir. Artık evden gitme vaktinin geldiğini söyler. Sarla evden ayrılır.

Dadi ve Dasi Sarla nın ziyaretine giderler. Dasi sizin düğün salonunuzu hiç görmedim deyince Janki onu salona götürür. Sarla ve Dadi başbaşa konuşmaya başlarlar. Dadi pırıl pırıl bir kız yetiştirdiği için Sarla ya teşekkür eder. Sarla, Abhi ve Pragya nın evliliğini Tanu dan koruyabilmesi için böyle davranması gerektiğini savunur. Sarla Dadi ye asla kızımın yanından ayrılma diye tembih eder. Dadi endişelenmemesini ister ve Tanrı’nın bizimle birlikte olduğunu söyler. Abhi ve Pragya’nın birçok sorunu olmasına rağmen birlikte olduklarını söylüyor.

Doktor, Dadi’yi kontrol eder ve iyi olduğunu söyler. Pragya’yı Dadi’ye iyi baktığı için övüyor. Abhi gülümser. Dadi de Pragya’yı övüyor. Abhi, doktorun Pragya’yı kontrol etmesini istedi ve sıkıntılı olduğunu söyler. Doktor Pragya’yı kontrol eder ve iyi olduğunu söyler, Abhi’den Pragya’ya bakmasını ister. Koca aşkına ve esprilere ihtiyacı olduğunu söylüyor. Aşağı iniyorlar. Doktor Abhi ve Pragya’ya Dadi’nin BP’si yüksek ve bir şeylerin onu rahatsız ettiğini söylüyor. 

Mitali Taji ile konuşurken midesinin ağrıdığını söyler. Taji çocukluğundan beri ne zaman miden ağrırsa bir şey gizliyorsun demektir diye çıkışır. Ağzındaki baklayı çıkarmasını ister. Mitali kimseye söyleme ama paraları Tanu çalmış der. Taji hemen polise haber vemeliyiz deyince Mitali Tanu nun kendşsşne yaptığı şantajı hatırlatır. Aman ha kimseye söyleme diye tembihte bulunur. Bu arada Dadi merdivenlerden düşer. Prgaya Abhi yi çağırır. Doktor vakit kaybetmeden hastaneye gidilmesini ister. Ancak kimsede 5 kuruş para yok.

Mitali Tanu nun odasına gider ve Abhi ye yardım edeceğini söyler. Ancak Tanu bu para benim düğün param deyince Mitali şansını fazla zorlama istersen diye çıkışır. Pragya ise tüm müşterilerini aramıştır. Son aradığı kişi de yarın için söz verince işleri Allah’a kalmıştır. Bir müddet sonra Tanu elinde paralarla gelir. Abhi ve Pragya şaşkındır. Abhi ona çok teşekkür ederken paraları nerden buldun diye sorar. Tanu evlilik için ailesinin verdiği para olduğunu söyler. Ancak evlilik uzak olunca bari başkasına fat-ydası olsun diye getirdiğini söyler.

Dadi ise aslında numara yapmıştır. Yoksa paralar ortaya çıkmazdı. Pragya iyi de bu paraların çalınan paralar olduğunu nerden anlayacağız diye sorar. Dadi Akash ve Purab’ın çocukluktan gelen bir huyları olduğunu ve paraların seri numaraların aldıklarını söyler. Akash paraların çalınan paralar olduğunu söyler. Tanu hayır der bu paralar ailemin. Akash seri numaraları tutuyor ama der. Tanu Sarla paraları çaldığını itiraf etti ama der. Bu arada Akash Tanu nun odasına giderek paraları bulur. 

Akash Abhi yi Tanu nun odasına çıkarır. Para dolu bavulu gösterir. Tanu bu çantayı buraya kim koymuş diye numara yapar. Hala teslim olmuyor. Abhi polis çağırıp parmak izi alacaklarını söyler. Pragaya bunu nasıl başardığını Dadi ye sorar. Dadi Mitali nin Taji ile konuştuklarını duyunca bu planı yaptığını söyler. Pragaya onu kucaklar. Tanu Abhi ye suçunu itiraf eder. Tanu çocuğumun geleceği için bunu yaptım der. Abhi parayı çalmandan daha kötüsü masum bir kadına itiraf atmandır diye kızar. Abhi Tanu benim çocuğumun annesi olacak ama ben onunla tüm ilişkilerimi koparacağım der ve Pragya dan annesi ve kendisi için yaptığı hakaretlerden dolayı özür diler. Abhi ayrıca Tanu dan evi terketmesini ister.

Ah Kalbim 153. Bölüm Fragmanı

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir