Ah Kalbim 30 Mart özetinde Biji boşanma evraklarını imzalaması için Abhi’nin yanına gelmişti. Abhi hiç yoktan böyle bir talebin gelmesine şaşırmaktadır. Abhi Pragya’yı görmeden böyle bir evraka imza atmayacağını söyler. Biji Pragya’nın kendi hür iradesi olduğunu ve boşanmak istediğini söyler. Abhi evraklara tekrar bakar ve imzaların gerçek olduğunu anlar. Biji eğer evrakları imzalamazsan Pragya ölür diyor. ABhi ne demek ölür deyince Biji yani onun için ölüm kalım meselesi olduğunu söyler.

Abhi yine de ikna olmaz ve Pragya ile görüşmek için Sarla’nın evine gideceğini söyler. Tanu’nun ikna çabalarına rağmen Abhi Pragya’nın yanına gider. Abhi yolda Pragya’yı düşünmektedir. Onun böyle bir karar alamayacağını biliyor. Aliya ve Nikhil zaferlerini içki içerek kutlarken Tanu dan telefon gelir. Tanu Abhi’nin Pragya ile görüşmek için Sarla nın yanına gittiğini söyler. Nikhil Abhi’yi neden durduramadın diye kızar. Sonra telefonu Aliya alır ve Tanu yu azarlar. Tanu konuşurken Dadi onu duymuştur. Dadi Pragya’nın başına bir şey gelmesi halinde seni ve ekibini mahvederim der.

Abhi ise Sarla’nın evine ulaşmıştır. İçeri girer ve Pragya’yı aramaya başlar. Biji ile konuşur ve Prgaya ile konuşana kadar evrakları imzalamayacağını söyler. Pragya ile Pari aynı yerde tutulmaktadırlar. Pari ona moral vermeye çalışır. Pragya boşanma kağıtlarına nasıl imza attığını hatırlıyor. Pari’nin boğazına bıçak dayadıklarında Pragya imzaları atıyor. Pragya Abhi’nin boşanma evraklarına imza atmayacağını düşünüyor. Abhi ise Biji ye Pragya nerde diye sorar. Biji onun alış verişe çıktığını söyler. Abhi Pragya gelene kadar bekleyeceğini söyler. Duvardaki resim dikkatini çeker. Resmin altında Prgaya’nın imzası vardır. Abhi resimdeki imza ile boşanma evrakındaki imzayı karşılaştırdığında bir kez daha yıkılır. İmza sahte değildir. 

Küçük kız Pari sıkıştığını söyler. Adam onu tuvalete götürürken telefonunu masanın üzerinde bırakır. Prgaya Sarla’nın yanında kendisini bekleyen Abhi’yi arar. Abhi önce çağrıyı keser. Ancak belki Pragya aramıştır diye Pragya’yı tekrar arar. Bu sırada adam gelmiş ve Pragya’nın telefonla konuşmaya çalıştığını farketmiştir. Adam Abhi’nin telefonunu açar ve halat satıcısı olduğunu söyler. Abhi sinirlenerek telefonunu kapatır.

Aliya Tanu’yu arar ve artık son kozunu devreye sokmasını ister. Tanu bunun ne olduğunu sorar. Aliya bebeğini kullanacaksın der. Abhi’ye karşı bebeğinle kendini acındıracaksın diye konuşur. Tanu yeni planı devreye sokar. Acı içinde bağırmaya başlar. Abhi Tanu’nun yanına gelir. Tanu bebeğin tekmelediğini söyler. Abhi doktor çağırıyım deyince Tanu Pragya’ya git onla ilgilen diye kızar. Abhi’den evrakları imzalamasını ister. Abhi sonunda dayanamaz ve boşanma evraklarını imzalar.

Tanu çok mutludur. Abhi ye sarılırken Abhi şaşkınlık içinde acı çekiyor. Tanu müjdeli haberi ekibine duyurur. Nikihl Pragya’nın yanına gelerek Abhi’nin boşanma evraklarını imzaladığını söyler. Pragya inanmak istemez ancak Nikhil ona evrakların imzalanmış halini telefondan gösterir. Pragya ise hayatının en acı gününü yaşamaktadır. Çok güvendiği Abhi ,sevgisinden emin olduğu Abhi, belgeleri imzalayarak tüm hayallerini yıkmıştır.

Akash ve Purab Dadi ile konuşurlar ve Pragya’nın Nikhil tarafından kaçırıldığını söylerler. Dadi onlara hiç bir şey demeden Tanu’nun odasına çıkar ve onu görünce de etkili bir tokat atar. Pragya’nın başına bir şey gelirse diye devam eder. Tanu pişkinlik içinde artık beni sevmeye ve benimle yaşamaya alış diye dalga geçer. Abhi!nin imzaladığı boşanma evrakını gösterir. Dadi şok olmuştur.

Ah Kalbim 164. Bölüm Fragmanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir