Ah Kalbim 1 Nisan özeti adeta şaka gibiydi. Pragya Tanu ve bebeğini kurtarmasına rağmen iftira atmaktan çekinmemiş Pragya’yı bebeğin katili olarak göstermişti. Prgaya ise her şeyden habersiz eczaneden Tanu için ilaç almaktadır. Tanu bebeği öldüğü için kimsenin acı çekmediğini ancak Pragya’yı düşündüklerini söyler. Abhi ise Tanu’ya hiç güvenmemektedir.

Dadi Pragya’nın böyle bir şey yapmasının imkansız olduğunu söylerken Purab da onu desteklemektedir. Nikhil Tanu yalan söylüyor diyelim ben de olayın şahitiyim bana da mı inanmıyorsunuz diye tepki gösterirken olayın bir çok görgü şahidi olduğunu söyler. Purab Pragya’nın suçsuz olduğunu ve bunu ispatlayacağını söyler. Abhi Tanu nun odasına gider. Tanu Abhi ye kızmaya başlar. Prgaya ya yüz verdiği için bu bebeğin ölümünden sen de sorumlusun der. Pragya ya olan sevgisinin gözlerini kör ettiğini ve doğruları göremediğini söyler. Pragya diye diye bebeğimi öldürdün diye feryat eder.

Konuşmalar sırasında Pragya içeri girer ve Tanu nun yalan söylediğini belirtir. Tanu bu sefer susmayacağını ve bebeğini öldürdüğünü söyler. Pragya bebeğin Abhi’ye ait olmadığını tekrarlar. Tanu Pragya’ya senin bu evden gitmeni istiyoruz. Ben ve Abhi böyle bir karar aldık der. Pragya Abhi nin yüzüne bakar. Abhi bebeğim öldü ve ben kendimi çok kötü hissediyorum kimseyle uğraşmak istemiyorum der. Ayrıca kimseyi görmek istemediğini söyleyip yalnız kalmak ister. Tanu Pragya’ya Abhi’nin duygusal davrandığını ve sözlerine itimat etmeyeceğini söyler. 

Sarla kızının perişan halde olmasından dolayı üzgündür. Başına gelen olayları Abhi’ye anlatacağını söyler. Biji Abhi’nin şu anda çok duygusal olduğunu ve anlatacaklarının pek fazla etkisinin olmayacağını söyler. Biraz zaman geçtikten sonra anlatmasını ister. Nikhil adamlarından birini Dadi nin karşısına çıkarmıştır. Adam kazayı Pragya’nın yaptığını anlatır. Dadi adamı tokatlar ve yalan konuştuğunu söyler. Purab ondan sakin olmasını ister. Adam dışarı çıkınca Nikhil ona para verir. Adam iyi oynadım mı rolü mü diye sorar. Nikhil onu tebrik eder.

Dadi Nikhil’in elinde delilleri var diye üzülürken Purab da bunun önüne geçmek için uğraşacağını söyler. Pragya Abhi nin yanına gelir ve evden ayrılmaya karar verdiğini söyler. Madem suratımı görmek istemiyorsun ben de evden ayrılırım der. Ayrıca üzerindeki tüm mal varlığını da Abhi’ye vermiştir. Abhi yaşlı gözlerle ona bakar. Ardından bir kelime bile edemez. Pragya Dadi’nin haberi olmadan evden ayrılır. Dadi nin kendisine engel olacağını düşünür. 

Pragya annesinin evine gelmiştir. Sarla onu görünce üzülür. Prgaya olanları anlatınca Biji Tanu ile mücadele etmesi gerektiğini söyler. Pragya ben o evde kaldığım müddetçe kimse düzelmeyecek tam tersine bana karşı daha da düşmanlık besleyecekler der. Tanu bebeğini düşüneceği yerde Abhi’nin servetine konduğunu ve yeniden modellik yıllarına geri döneceğini düşünerek mutlu olmaktadır. 

Sarla Prgaya nın üzülmesine daha fazla dayanamaz ve Dadi’yi aramaya karar verir. Dadi ise Pragya’nın haksız yere suçlanmasından dolayı zaten perişan. Sarla kızı mı sana emanet etmiştim sen ne yaptın onu kirli bir mendil gibi attın diye kızar. Kızıma savunma hakkı bile vermeden gönderdin diye söyler. Tabi Dadi haksız yere bu lafları yiyince tansiyonu yükselir ve olduğu yere çöker. Sarla ilişkilerinin sona erdiğini söyler. Dadi’nin elindeki telefon yere düşer. Purab Dadi ye bakar. Dadi çok kötü gözükmektedir yerde de telefon vardır. Hemen telefonu eline alır.

Sarla ya ne söyledin zavallı kadıan diye sorar. Burdaki kimsenin Pragya’nın gittiğinden haberi yok. Neden öyle konuşuyorsun der. Dadi telefonu alır ve Pragya benim de kızım ve ölene kadar benim yanımda bu evde kalabilir der. Pragya’nın suçsuz olduğunu ispat edeceğini ve onu tekrar eve getireceğini söyler. Tanu mutluluktan 4 köşe partiye gitmeye hazırlanıyor. Kadının bebeği öldü partiye gidiyor. Abhi burdan bile anlaması lazım aslında. Neyse Tanu Dadi ile karşılaşır ve pişkin bir şekilde artık bana alışmalısın der. Dadi Praya’nın neden ayrıldığını Purab’a sorar. Purab Abhi’nin üzgün olmasını Tanu’nun fırsata çevirdiğini bu yüzden Pragya’nın daha fazla dayanamayarak evi terkettiğini söyler. Dadş Abhi’nin yanına gider.

Ah Kalbim 166. Bölüm Fragmanı

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir