Ah Kalbim dizisinin son bölümünde Abhi mucize eseri hayata yeniden dönmüştü. Pragya Abhi nin yanından hiç ayrılmıyor hatta onun başında uyuyor. Yüzünü yıkamak için lavaboya çıktığında hemşire ona müjdeyi veriyor. Abhi nin kendine geldiğini söylüyor. Pragya bu haberi hemen dışarda onu bekleyen sevenlerine veriyor. Pragya sevincinden yerinde duramıyor ve geçmişte yaşadığı günleri hatırlıyor.

Pragya şimdi de Abhi nin yanına gidiyor. En sevdiğinin onu göreceği anı düşünürken heyecanlı. Ancak başına geleceklerden habersiz. Abhi gözünü açtığında ailesinin nerede olduğunu soruyor Pragya’yı gördüğü halde onu bilmiyor. Pragya kendinden geçiyor ve hemen doktorun yanına koşuyor. Doktordan Abhi yi  kontrol etmelerini istiyor. Dadi ve diğer aile üyeleri Pragya’ya ne olduğunu soruyorlar. Pragya Abhi nin kendisini hatırlamadığını söylüyor. Doktor Abhi yi kontrol eder.

Doktor aile üyelerine Abhi nin hafıza kaybı yaşadığını ve ne kadar süre sonra hafızasını yeniden kazanacığını bilinmediğini söyler. Herkes şoktadır. Ayrıca Abhi yi fazla zorlamamlarını yoksa çok daha kötü durumlarla karşılaşılabilineceğini söyler. Mitali Abhi nin hiç bir şeyi hatırlayamayacağını soruyor. Doktor geçmişi hatırlamayacağını söyler. 

Aliya Abhi nin yanına gider. Aliya beni Avustralya ya göndermiştin hatırladın mı diye sorar. Abhi evet seni sınav için gönderdiğimi hatırlıyorum der. Abhi neden bir şey hatırlamadığını sorar. Aliya kazadan dolayı çok yorgun olduğunu bu yüzden hatırlamadığını söyler ve ona sarılır. Aliya işi çözdü bakalım şimdi bunu nasıl kullanacak. Aliya sevinçle dışarı çıkar. Purab ‘a Abhi nin 2.5 yıl öncesini hatırladığını söyler. Purab bunu nasıl anladın diye sorar. Aliya Abhi beni tanıyor ancak Avustralya ya niye gönderdiğini hatırlamıyor diye cevap verir.

Anlayacacğınız Abhi Pragya’yı o yüzden hatırlamıyordur. Tanu sevinçten 4 köşe ve o zaman Abhi bana hala aşık diye durumdan vaziyet çıkarıyor. Aliya Tanu ya bu durumu iyi değerlendirmeliyiz diye söylüyor. Pragya ise çok kötü durumdadır. Tanrı ya Abhi nin bir an önce hafızasını kazanması için dua etmektedir. Doktor Abhi nin herhengi bir şok durumunda beyin travması geçireceğini söyler. Bu durumda Pragya hayatından çıkmalıdır. 

Pragya Aliya ve Tanu nun yanına gider ve Abhi nin yeniden hafızasını kazandığında ne yapacaklarını sorar. Onlara acıdığını söyler. Aliya pişmiş kelle gibi internetten bu hastalığı araştırdığını ve hastalığa yakalananların çok az bir kısmının yeniden sağlığına kavuştuğunu söyler. Pragya yeniden yıkılıyor. Pragay eve geldiğinde Abhi nin sağlığı için evden ayrılma kararı alır.

Pragya eşyalarını toplarken geçmişte yaşadıklarını düşünerek ağlıyor. Abhi nin oyuncağını ve resmini de yerleştirdikten sonra evden ayrılmak için aşağıya iniyor. Evdekilerle vedalaşırken herkes ağlamakta. Aliya ve Tanu ise yeni hayatları için mutlular. Pragya yeni hayatında neler yapacak. Abhi eve geldiğinde Aliya ne gibi planlar yapacak. Abhi hafızasını kazanacak mı ? Tüm soruların cevapları sonraki özetimizde…

Ah Kalbim 171. Bölüm Fragmanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir