Ah Kalbim son bölümünde Pragya evi terketmek zorunda kalmıştı. Pragya Abhi ye zarar gelmesin diye böyle bir karar almıştı. Pragya nın evden gitmesi en çok Dadi yi üzmüştür. Dadi himseyle konuşmak istemiyor. Pragya Abhi ile dans ederken bir anda Abhi ‘nin ellerinden kaydığını hayalen görüyor ve çok üzülüyor. Prgaya  Sarla nın evine gelmiştir.

Biji ve Sarla onu görünce şaşırırlar. Pragya Abhi nin hafızasını kaybettiğini ve kendisini hatırlamadığını söyler. Onun bir daha kendini hatırlamayacağını ve doktorun söylediklerini anlatır. Abhi nin hafızasını zorlaması halinde travma geçireceğini söyler. Biji ve Sarla bunun bir imtihan olduğunu ve bu imtihanı kazanacağını söylerler. Pragya eşyalarını yerleştirirken Abhi nin hatıralarını görünce yine çok üzülür. Aradan 1 ay geçmiştir.

Abhi yeniden müzik çalışmalarına başlamıştır. Onu yönlendiren kişi ise Aliya dır. Aliya Abhi nin hafızasının kaybolmasını en iyi değerlendiren kişidir. Abhi nin gönlünü ve güvenini yeniden kazanmayı başarmıştır. Abhi kendisinin Aliya gibi bir kardeşi oldıuğu için çok şanslı olduğunu söylemektedir. Kazandığı paranın Aliya ve Dadi nin olduğunu söyler. Aliya şimdilik memnun.

Sarla ve Biji konuşuyorlar. Biji alış veriş listelerini kontrol ederken Sarla nın ilaçlarını almadığını farkediyor. Sarla ya kızıyor. Sarla 1-2 ay almazsak ne olacak diye geçiştirmeye çalışıyor. Kızının acısı kendi acısını unutturmuştur. Düğün salonu satıldıktan sonra gelirlerinin kalmadığını konuşuyorlar. Sarla Pragya nın bu sorunları bilmemesini ister. Biji de kabul ediyor. Pragya ise tüm konuşulanları dinlemiştir ve ailesine katkı sağlamak için çalışmayı düşünüyor.

Pragya bilerek agresif davranmaya başlar. Son olarak eve gelen çamaşırcı adamı azarlar. Sarla ve Biji onu teskin etmeye çalışırlar. Pragya nın evde durması halinde strese girdiğini düşünürler. Pragya bu sayede onlarında iznini alarak işe başlayacağını söyler. Pragya iş için Abhi nin ofisine gider. Orda Abhi nin posterlerini görünce geçmişi canalandırır gözlerinde.

Pragya görüşmelerin ardından işe alınır. Eve geldiğinde resepsiyonist olarak iş bulduğunu söyler. Annesi neden daha güzel bir iş bulmadığını soruyor. Pragya yükselmem için burdan başlamalıyım diye cevap verir. Biji de torununu destekler. Tanu ise Abhi ile hala görüşemediği için Aliya ya kızmaktadır. Aliya ondan biraz daha sabırlı olmasını istiyor. Ertesi gün Pragya yeni iş yerinde etrafı geziyor ve bilgi alıyor. Aliya da Abhi ile görüşüyor. Pragya ve Aliya birbirlerine çok yaklaşsa da karşılaşamazlar. 

Pragya Abhi yi hiç bir zaman aklından çıkarmıyor. Yine dans ettiği hayal canlanıyor. Onu hayalinden Sarla uyandırıyor. Sarla Pragya ya durumunun kötü gözüktüğünü ve su içmesini istiyor. Bu gün işe gitmemesini evde dinlenmesini istiyor. Pragya işe gideceğini söyler. Dadi de her an Abhi ve Pragya yı düşünmekte ve Tanrı dan mucize beklemektedir. Aliya işleri ele geçirmiş ve Abhi den şarkı yapmasını istiyor. Abhi çalıştığını söyler. Abhi evden ayrılırken Dadi tarafından durdurulur. Dadi ona aarti yapacağını söyler. Abhi böyle şeylere inanmadığını ve Dadi nin hatırı için yaptırdığını söyler.

Ah Kalbim 172. Bölüm Fragmanı

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir