Ah Kalbim 185. Bölüm özeti

Ah Kalbim dizisi son bölümünde Abhi nin Tanu ile evlenmesine engel olan Dadi yine Pragya yı umutlandırmıştır. Abhi Tanu ile evlenmek istemiyor ve aşık olarak evlenmeyi istiyor. Ancak aşkın ne olduğundan habersiz. Pragya ya aşkın ne olduğunu soruyor. Pragya ya aşık olup olmadığını sorar. Pragya neden soruyorsun der. Abhi aşık olduğunu nasıl anlarsın diye sorar. Pragya aşık olduğun zaman sevdiğin kişide kaybolur ve onun hatalarını görmezsin der. Sürekli onunla vakit geçirmek istersin diyor.

Pragya aslında duygularını anlatmaktadır. Abhi onun sözlerinden çok etkilenir. Bir insan aşık olduğu zaman böyle konuşabilir diyor. Pragya ya birisini seviyor musun diye sorar. Pragya hayır der. Abhi eğer aşık olmadan bu kadar etkileyici konuşuyorsan bir de aşık olsan ne olacak diye hayranlığından bahseder. Aliya onların bu kadar yakınlaşmasını Pragya nın Abhi yi büyülediğine yorar. Abhi Tanu ya karşı bir şey beslemediğini ve evlilik olayını zamana yayacağını söyler. Pragya yı eve bırakacağını söyler.

Aliya Abhi ile Pragya nın arasını açmak için bir odaya masa sandalye koymasını ister. Mitali bunu neden yapıyorsun diye sorar. Aliya Pragya sizi rahatsız etmesin diye odalarınızdan ayırıyorum der. Dasi bu durumu Abhi ye danıştın mı diye soruyor. Aliya Abhi yi ikna edeceğini söylüyor. Abhi de Pragya yı eve kadar getirir. Birlikte eve girerler. Evde Purab’ ı ( Purab Değişti)  gören Abhi hayretler içinde kalır. Purab’ın bu evde ne işi var diye düşünüyor. Purab ve evdekiler olayı hemen işe getirirler ve Purab’ın Pragya için iş teklifinde bulunduğunu söylerler.

Biji Pragya nın kafasındaki yaraya bakıyor ve nasıl olduğunu soruyor. Abhi küçük bir kaza diyor. Bu sırada Purab’ın telefonuna Abhi ile Tanu’nun gazeteki resimleri geliyor. Purab Abhi yi dışarı çıkarıp resmi soruyor. Abhi de her şeyi anlatıyor. Purab böyle bir olayda kendisine haber vermeyen Abhi ye kızıyor. Janki Televizyonda Abhi ile Tan unun basın açıklamasını dinliyor. Artık herkes Abhi ile Tan unun ilişkisini öğrenmiştir. Sarla hariç. Pragya annesine olaylardan bahsetmemelerini istiyor. Biji de destekliyor torununu.

Purab bu olaya çok sinirlenerek Aliya nın yanına gider ve Tan unun Abhi için iyi bir eş olamayacağını söyler. Abhi hayatı boyunca mutsuz olacak. Sen Abhi nin dostu musun düşmanı mısın der. Aliya asıl Pragya ile mutlu olamaz. Prtagya ona sadece acı ve hüzün getirir. Pragya Abhi nin sağlığını hiçe sayarak Abhi nin hayatına girdi bu da yetmezmiş gibi evine kadar geldi der. Pragya nın Abhi ‘nin hayatından çıkmasını ister. Purab Abhi için iyi bir doktor tanıdığı olduğunu söyler. Aliya gerginleşiyor. Abhi nin hafızası yerine geldiğinde ne yapacağınızı merak ediyorum der. Abhi hepinizi evden kovacak…

Ertesi gün Abhi Dussehra etkinliklerinin ne zaman yapılacağını soruyor. Dadi bu sene yapmayacaklarını söyler. Geçen yıl yangın çıktığı için bu yıl yapmayacaklarını belirtir. Abhi ise kutlamakta kararlı. Dadi şer şebekesinin yeni bir plan yapmasından korkuyor. Aliya yı tehdit ediyor. Abhi ya da Pragya ya bir şey olursa seni affetmeyeceğim diyor. Yılan yılanlığından vazgeçer mi ? Aliya Pragya ya zarar vermek için yeni bir plan yapıyor. Aliya Tanu ya köylüler gibi giyin diyor. Abhi yi etkilemek için en güzel yol bu diyor. Tanu önce zihinsel olarak hazırlanmalıyım diyor.

Ah Kalbim 185. Bölüm Fragmanı

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir