Ah Kalbim dizisinin son bölümü çok heyecanlı olmuştu. Purab’ın son saniyede Abhi yi uyarmasıyla Pragya büyük bir felaketten kurtulmuştu. Olayın ardından Pragya Abhi nin kendisini yine kurtardığını düşünüyor. Bundan sonra Dussehra Pragaya yı öldürmeye çalışma yılı olsun. Bu ne kardeşim her dussehra da Pragya öldürülmeye çalışılıyor Abhi de onu kurtarıyor. Sarla ise kızının Abhi nin sekreteri olduğunu öğrenmiştir. Dadi Pragya ya annesinden gerçekleri sakladığı için kızar.

Dadi Pragya dan hayatlarına tekrar dönmelerini ister. Daha önce hata yaptığını belirtir ve ondan özür diler. Abhi ile Pragya nın ayrılamayacaklarını belirtir. Pragya eve tekrar geleceğini söylerken Sarla tedirgin olur. Dadi ve Pragya eve geldiklerinde Tanu ve ailesini görüyorlar. Ayrıca evde Pandit vardır. Pandit ( Bizdeki İmam gibi bir şey) Aliya onlara Abhi ile Tanu nun 5 gün içinde evleneceklerini söyler. Dadi ve Pragya şoktadırlar. Dadi hemen Abhi nin yanına çıkar. Abhi den gerçekleri öğrenmeye.

Abhi Dadi ile konuşur. Eve geldiğinde Tanu ve ailesini gördüğünü söyler. Tanu nun annesinin aniden fenalaştığını ve son isteğinin de kızının mürüvetini görmek olduğunu söyledi der. Yani Abhi yi tuzağa düşürmüşlerdir. Dadi aşağıya iner ve bu evliliği onaylamadığını söyler. Aile Pandite saygısızlık yapmamalarını ve Kundiliden sonra karar vereceklerini söyler. Aliya aileye Tanu ile Abhi nin evleneceği garantisini verir. Dadi hiç bir zaman eşleşmeyecek bir kundili yapmayı düşünüyor. 

Tanu Abhi yi arkadan sarar ve çok mutlu olduğunu söyler. Yakında mehendi, sangeet ve ardından evlilik olacak diyor. Abhi bu kadar acele etmenin doğru olmadığını söylerken Tanu annesinin rahatsızlığı bunun önüne geçti diyor. Abhi yine çaresiz hissediyor. Pragya eve gittiğinde Abhi yi görüyor. Abhi ona mehendileri olacağını söyler. Sarla ve Biji üzgündür. Sarla Pragya ya sarılır ve ağlar. Purab iş başında yine. Abhi nin hayranlarından bir kızla görüşüyor. Bu kız Aliya ve Tanu nun haberi olan ve o gün olaylara şahit olan bir kız. Purab onu mehendiye davet eder ve gerçekleri orda da anlatmasını ister.

Pragya ise gıcıklığına eve doktor  çağırır ve Tanu nun annesinin hareketlerini takip etmesini ister. Tanu bunu annesinin ruh sağlığını bozmak için yaptıklarını söylüyor. Abhi bunu Pragya ya sorar. Pragya da lafı gediğine sokar. Tanu nun annesinin son zamanları olduğu için sürekli gözetim altından tutulması gerek ben de o yüzden iyilik yapıyım istedim diye söyler. Abhi Pragya ya hayran olduğunu ve çok zeki olduğu için kendisiyle gurur duyduğunu söyler. Tanu ve annesi iptal….

Mehendi için işlev yapılacaktır. Abhi aşağıya iner. Purab ın davet ettiği kız da yanlarındadır. Kız onlara gerçekleri anlatmaya başlar. Aliya nın Abhi ye zorla içki içirdiğini, Abhi ile Tanu dans ederken Aliya nın onları kayda aldığını ve gazetede yayınlanmasını sağladığını söyler. Gerçekleri öğrenen Dadi Tanu ve Aliya ya ateş püskürürken Abhi Aliya dan gerçekleri öğrenmek istiyor.

Ah Kalbim 187. Bölüm Fragmanı

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir