Ah Kalbim son bölümünde herkes Abhi nin durumuna kilitlenmişti. Abhi vurulduktan sonra çok kan kaybetmiş ve acil kana ihtiyacı olmuştu. Aranan kan Abhi nin en yakın arkadaşı Purab da bulunmuştu. Abhi hayati tehlikeyi atlatmış 24 saat daha gözlem altına alınmıştı. Pragya Abhi ile ne zaman yakınlaşsa başlarına sıkıntılar geldiğini düşünerek kendisini sorumlu tutmaktadır. Pragya Abhi nin hayatından ebediyyen çıkmak istiyor.

Biji nin tüm engellemelerine rağmen Pragya oradan ayrılıyor. Prgaya Aliya ve Tanu nun söylediklerini ve tehditlerini düşünüyor ve Abhi nin hayatında olursa Abhi nin her zaman hayati tehlikesi olacağını düşünüyor. Peagya nın kararı kesindir. Abhi kendine geldiğinde başında kimseyi bulamaz. Önce Dadi ve Fugy nin geleceğini düşünür. Hemşire hemen dışarda bakleyen yakınlarına Abhi nin kendine geldiğini söylüyor. Aliya ve Tanu Abhi nin yanına ilk gelenlerden. Abhi Nikita yı soruyor.

Aliya ve Tanu hemen  yalanlarına başlıyorlar. Onu görmediklerini, korkudan kaçtığını söylüyorlar. Buraya seni Purab getirdi diye devam ediyorlar yalanlarına. Tanu bundan sonra sekreterin ben olacağım derken  Abhi bir yanlış anlama olduğunu düşünüyor. Sarla, Biji ve Dadi Pragya nın nerde olabileceği hakkında düşünüyorlar. Onun tapınağa gittiğini düşünüyorlar. Oraya gittiklerinde Pragya yı dua ederken buluyorlar. Pragya yı ikna etmeye çalışıyorlar. Ancak Pragaya kararını vermiştir bir kere. Pragya Nuh diyor Peygamber demiyor.

Dadi nin aklına bir numara gelir. Purab’ı arar ve ne diyorsam ses çıkarmadan beni dinle der. Dadi telaşlı bir şekilde konuşmaya başlar. Abhi nin nefesiz kaldığını ve oksijen maskesi takıldığını söylüyor kendi kendine. Pragya çok korkuyor. Dadi aramayı sonlandırır. Dadi hemen Abhi nin yanına gitmeleri gerektiğini söyler. Pragaya da gideceğini söylüyor. Dadi planından dolayı diğerlerine işaret yaparak zaferini kutlar. 

Dadi, Sarla, Beeji ve Dasi hastaneye geldiklerinde gülmeleri Aliya ve Tanu yu kızdırır. Abhi nin ölümle burun buruna olduğunu ve bu kadar komik şeyin ne olduğunu soruyorlar. Dadi Abhi nin ömür boyu ücretsiz hemşireye sahip olduğunu ve gözlerinin arkada kalmayacağını bu yüzden de mutlu olduklarını söylüyor. Aliya ve Tanu şoktadırlar. Pragya ise Abhi nin yanında hemen onun bakımlarını yapmaya başlıyor. Abhi den özür diliyor. Abhi de hayatından memnun. Pragya ile şakalaşırlarken Aliya ve Tanu yine hüsran….

Abhi tedavinin ardından evine dönmüştür. Pragaya Abhi ile çocuk gibi ilgileniyor. Tanu bundan da rahatsız. Pragaya nın hayatlarını terketmesini istiyor. Pragya asııl sen bizim hayatımızı terket zira Abhi benim kocam diye nazire yapıyor. Aradan  hafta geçmiştir. Abhi nin tüm bakımları ile ilgilenmeye devam edem Pragya ona çorba götürüyor. Tanu Pragya nın elinden çorbayı alır ve onu kendisinin götüreceğini söyler. Pragya istersen bir tadına bak da öyle götür diyor. Tanu tadına bakmak bir yana çorbayı kokluyor ve midesi bulanıyor. 

Pragya o çorbayı verirken sevgiyle verileceğini aksi taktirde hiç kimsenin bunu kabul etmeyeceğini söylüyor. Tanu dan çorbayı isterse kendisinin vermesini istiyor. Tanu cesaret edip çorbayı götüremiyor. Aliya Abhi nin yavaş yavaş avuçlarından kaydığını Tanu ya söylerken yeni planlarından bahsediyor. Yeni plana göre Abhi yi zor durumda bırakacak bir olayla Tanu ile evlenmesini sağlayacaklardır. Tanu Dadi nin sütüne ilaç katıyor.

Ah Kalbim 197 Bölüm Fragmanı

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir