Ah Kalbim dizisi son bölümünde Abhi ile Pragya Purab’ın oyunları neticesinde başbaşa kaldıklarında romantik anlar yaşanmış ve bu güzel anları arkadaşlıklarını pekiştirmek için 7 yemin üzerinde sözleşmek istemişlerdi. Abhi son turda aynı olayı daha önce yaşadığını hatırlayarak kendinden geçerek yere düşmüştü. Abhi Pragya yı evlerine bırakıp gidince Tanu Pragya dan hesap sormak adına Sarla nın evine gitmiş ve Pragya yı ucuz kadınlara benzetmişti.

Sarla Tanu nun hakaretlerine daha fazla dayanamayarak onu anasından doğduğuna pişman etmişti. Ancak Tanu bu utanacak yüzü olsa orda ne işi var. Tanu Pragya ya hakaretlerine devam ederken ona parmak sallamaya bile cesaret eder. Sarla bu harekete çok sinirlenir. Sen kimin çöplüğünde ötüyorsun senin o parmağını kırarım diye çıkışır. Pragaya da seni tekmelemek zorunda kalmadan burdan defol git diye bağırır. Tanu gitmek zorunda kalıyor. Bu kötü insanlar bu cesareti nerden buluyorlar ben de anlamıyorum. Namuslu insanlarda bu cesareti bulamazsınız.

Ertesi gün Pragya Abhi nin yanına gider. Bu sırada Tanu Abhi ye Pragya yı hatırlatmamak adına kahve yapar. Abhi kahveyi içtiği gibi tükürür. Pragya gülümser. Abhi Purab’ı kurtaracaklarını söyleyerek Pragya ile birlikte karakola giderler. Purab’ın kefaletini yatıran Abhi bunu Pragya için yaptığını ve ilişkilerinin bittiğini söyler. Dadi şer üçlüsünün Purab’ın planından haberi olduğunu Pragya ile paylaşırken Pragaya Dadi ye 7 yemin olayını hatırlatır. Abhi nin acımı mutluluk haline getirmek için söz verdiğini söyler. Dadi mutlu olmuştur.

Bu sırada Pragya Dadi nin yanında Purab ile konuşur ve telefonun hoparlörünü açar. Purab kendini feda ettiğini şu cümlelerle açıklamaktadır. Abhi bana ne kadar kızarsa sana o kadar daha fazla yaklaşacaktır. Ayrıca Purab kendisine çok kızan Abhi yi de ikna edeceğini söyler. Dadi onlar için dua edeceğini söylüyor. Pragya Abhi nin odasını yeniden eski haline getirmek için Robin ile birlikte çalışıyor. Abhi de odaya gelir ve ikisinin birlikte çekildiği bir fotoğrafı duvara asar. Odanın şimdi tamamlandığını söyler.

Abhi sen olmadığın zaman o resimle konuşurum. Dolayısıyla yokluğunda seni özlemeyeceğim. Peki sen benim yokluğumda beni özler misin diye sorar. Pragaya utana sıkıla evet diyor. Abhi bu yüzden senin gibi bir arkadaşım olmasından dolayı çok mutluyum diyor. Ertesi gün Abhi bütün aile fertlerini salona çağırıyor. Herkes Abhi nin ne yapacağını düşünüyor. Abhi bir kişiyi daha beklediğini söyler ve bu sırada Pandit gelir. Tanu Abhi nin Pragya ile evleneceğini düşünüyor.

Abhi herkesin merakla beklediği sürprizini açıklar. Abhi Pandit ile konuştuktan sonra en sevdiği arkadaşları Purab ile Pragya nın 2 gün içinde evleneceklerini söyler. Dadi ailelerin haberi olmadan böyle bir kararın verilemeyeceğini söylerken Tanu ve Aliya bayram etmekteler adeta. Aliya bu güzel haberi Sarla ya bildireceğini söyler. Abhi büyüklerden izin aldıktan sonra nişan gününün değişebileceğini söylüyor. Pragya ve Purab da itiraz ediyorlar ancak Abhi çok heyecanlı.

Pragya Dadi nin yanında bu işi düzeltmenin tek yolunun Purab’ın oyun yaptığını Abhi ye anlatmak olduğunu söylüyor. Dadi Abhi nin sağlığının bunu kaldıramayacağını belirtir. Aliya yediği tokatın acısını unutmamıştır ve Sarla ya kızının Purab ile nişanlandığını söyler. Aliya şimdi komşular Pragaya iki erkekle nasıl olur da evli olur diye laf edeceklerini söylüyor. Sarla ve Biji şoktadır. Sarla bu planı yapan Purab’a kızar.

Abhi ile Pragya bir yere gidiyorlar. Pragaya nişan konusunda kendilerine haber verilmeden hareket eden Abhi ye kızıyor. Abhi Purab’ın senin hakkındaki düşüncelerini öğrenmek için böyle davrandığını söyler. Abhi 7 yemini hatırlatır ve Pragya nın her zaman mutlu olması için çalışacağına söz verdiğini söyler. Bu sırada Aliya Abhi yi arar. Onun Sarla yı nişan konusunda ikna etmesini ister. Abhi tamam diyor.

Ah Kalbim 204. Bölüm Fragmanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir