Ah Kalbim dizisinin son bölümünde Abhi herkesi şok eden bir kararla Purab ve Pragaya nın nişanlanacağını söylemişti. Bu durum herkesi üzerken Aliya ve Tanu Pragaya dan kurtulduklarını söylemektedirler. Aliya Sarla yı arayarak Pragya nın Purab ile nişanlanacağını söylediğinde Sarla ve Biji şok olmuşlardı. Ancak asıl şoku Abhi Pragya yı eve bıraktığında yaşayacaklardır. Abhi Pragyaa yı eve getirdiğinde içeri girip Sarla yı ikna edeceğini söylüyor.

Pragya bunu kendisinin söyleyeceğini anlatsa da Abhi bu karar benim kararım o yüzden de söylemek bana düşer diye içeri girer. Abhi herkesi selamladıktan sonra evdekilerin morallerinin kötü olduğunu görüyor. Neden suratınız asık diye soruyor. Biji öyle olmadığını söyler ve ne içersin diye soruyor. Sarla ise Abhi ye karşı sert söylemlerde bulunmaktadır. Abhi neden böyle davranıyor diye düşünüyor. Sarla Abhi ye her şeyi anlatacağını söylemiş ancak Biji bunu yapma demiştir. Sarla sonunda Abhi ye tüm gerçekleri anlatmak için harekete geçer ancak Biji ondan helva getirmesini istiyor.

Prgaya da annesinin arkasından gider. Sarla olaylar buraya gelene kadar neden Abhi yi durdurmadınız diye sorar. Pragaya olayların çok ani geliştiğini ve Abhi nin bir anda herkese sürpriz yaptığını söyler. Sarla komşularının laflarından çekindiğini söyleyerek Abhi ye her şeyi anlatacağını tekrarlar. Pragya böyle yapmakla Aliya nın ekmeğine yağ süreceklerini söylüyor. Pragya nişanın hiç bir şekilde olmayacağı sözünü verirken Sarla da aynı görüştedir. Sarla biraz sonra mutfaktan helva ile gelir.

Abhi kendisine neden kızdığını soruyor. Sarla bu kadar önemli bir olayda bana haber verilmediği için çok kızdım diyor ve nişanın iptal edilmesini istiyor. Abhi Prgaya nın iyiliği için böyle bir şey yaptığını söyler. Sarla kızına 1 gün süre vermiştir. Eğer nişanı 1 gün içinde iptal edemezlerse kendisi Abhi ye her şeyi söyleyecektir. Pragya Aliya nın yanına gider ve annesini bu işe karıştırdıkları için ona kızar. Aliya ve Tanu Abhi gelince Sarla’yı sorarlar. Abhi Sarla nın gayet iyi olduğunu ve kendisini çok hoş karşıladığını söyleyince Aliya ve Tanu şaşırırlar.

Sıra nişan kıyafetlerini almaya gelmiştir. Abhi Pragaya yı alışverişe götürürken Tanu da peşlerindedir. Abhi Pragya ya kendi elleriye kıyafet bakarken Tanu kıskanır ve kendisine de nişan kıyafeti bakmasını ister. Abhi buraya Pragaya için geldiklerini söyler. Bu sırada satıcı kız Tanu yu tanıyor ve geçenlerde buraya erkek arkadaşıyla geldiğini söylüyor. Hatta onun burda olduğunu söyleyince Pragya onun yanına götürmesini ister. Satıcı kız onları Nikhil’in yanına götürür. Nikhil kendini Nikhil Sood olarak tanıtır. Tanu şimdi naneyi yedik derken Aliya belası ortaya çıkıyor.

Aliya Nikhil in reklamcı olduğunu ve onunla Tanu nun nişanında tanıştıklarını söyler. Abhi onu da nişana davet eder. Abhi Prgaya nın peşinden hiç ayrılmıyor. Pragaya da Abhi için bir ceket beğeniyor. Abhi onu denemek için Pragaya nın soyunma odasına giriyor. Abhi burada da iltifatlarına devam ediyor. Aliya ise Tanu dan Abhi nin peşini bırakmamasını istiyor. Abhi aynı kabinde Pragaya ile vakit geçirirken Pragaya nın sırtının kızardığını görür ve onun sırtını üflemeye başlar. Abhi kendinden geçer ve sırtını öpmek ister. Ancak son anda kendine geliyor.

Tanu ve Aliya yana yana Abhi yi arıyorlar. Aliya onu telefonla aradığında Pragya ile aynı kabinde olduğunu öğreniyor. Ona ne işin var onunla diye soruyor. Abhi ceketini gösterdiğini söylüyor. Tanu ve Aliya sinirden çatlamak üzereler. Abhi eve geldiğinde Purab ile karşılaşır. Purab Abi ile bir şey konuşmak istediğini söyler. Abhi ona nişan için aldığı kıyafetleri göstermeye çalışıyor. Purab artık beni dinle diye çıkışınca bu nişanı yapamayacaklarını söylüyor. Abhi şoktadır.

Ah Kalbim 205. Bölüm Fragmanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir