Ah Kalbim dizisinde Purab ile Pragya nın nişanı için süre azalıyor tüm müdahaleler işe yaramadı. Şimdi gözler Purab da onun bir planı var. Benim korkum ya nişan olursa…. Purab bu nişan olmayacak dediğinde Abhi beyninden vurulmuşa döner. Abhi Pragya nın en iyi arkadaşı olarak onu mağdur etmemek adına Purab’a ağzına geleni söyler. Purab beni bir dinle dese de Abhi sözlerine devam ediyor. Purab’ı çıkarcılıkla suçluyor. Pragya nın üzülmesine fırsat vermeyeceğini söylüyor. Onun duygularıyla oynamasından dolayı bağırıyor çağırıyor. Esiyor gürlüyor.

Dadi de Purab’ı bir dinle dese de ona da kızıyor. Sonunda Purab derdini anlatıyor. Bomba patlamasından dolayı tüm tren seferlerinin iptal edildiğini bu yüzden anne ve babasının gelemeyeceğini söylüyor. Abhi öncelikle Dadi den özür diliyor ve bu şartlarda nişanın yapılamayacağını söylüyor. Aliya devreye girer ve nişanın olacağını söyler. Purab bunun imkansız olduğunu söyler. Aslında Purab daha önce 5 seyahat acentesi ile görüşerek biletin olmadığı teyidini almıştır. Ancak bunu kim bilebilir ki.

Aliya Mitali ye verdiği bilgilerden dolayı teşekkür eder. Purab bunları yaparken Mitali nin radarına düşmüştür. Mitali de hemen Aliya nın yanına gelip duyduklarını anlatmıştır. Aliya da Purab’ın ailesi için 4 kişilik bilet almış ve bunu da Purab’In ailesine bildirmiştir. Aliya sen bu kafanı iyiliğe yorsan dünyanın en iyi insanı olursun. Şimdi işler daha karışık bir hal aldı. Sarla da nişan için Pragaya nın yanına gelir ve neler olduğunu sorar. Pragya Purab’ın nişanı denemek için her yolu denediğini ancak başarılı olamadığını söylüyor. Sarla Tanrı katında Abhi ile Pragya nın evli olduğunu ve bunu kimsenin değiştiremeyeceğini söylerken Pragya duygusallaşıyor ve annesine sarılıyor.

Artık kaçınılmaz son gelmiştir. Dadi ve ekibi son anda bile nişanı durdurmak için beyin fırtınası yapıyorlar. Purab’ın ailesi dahil tüm konuklar nişana geldiler. Aliya ve Tanu nişanın engellenmek için girişimler olacağını düşünüyorlar ve kendi aralarında iş birliğine gidiyorlar. Pragya ve ekibini bire bir markaj altında tutuyorlar. Aliya Abhi ile Pragya efsanesinin sona erdiğini belirtiyor. Purab’a da sen şimdilik Pragya ile birliktesin ancak sonsuza kadar benim olacaksın diye gönderme yapıyor.

Purab’ın ailesi neden son ana kadar bize haber vermedin diye oğullarına kızıyorlar. Purab işlerin çok ani geliştiğini anlatmaya çalışırken Aliya hızlı bir şekilde gelir ve aileden gelinleri ile ilgilenmelerini ister. Sarla, Janki ve Biji nişandalar. Sarla Tanu nun yanına gelir ve Pragya nın nişanlanması halinde her şeyi anlatacağını söyler. Tanu tedirgin oluyor. Nişana Nikhil de gelmiştir. Aliya onu abisi ile tanıştırır. Abhi senin erkek arkadaşın mı diye takılınca Aliya tedirgin oluyor. Abhi şaka yaptığını söylüyor.

Abhi genç çiftleri dansa kaldırıyor. Purab ile Pragya dans ederken akıllarında ya nişan gerçekleşirse sorusu. Eşler dans için değişince Abhi Pragya ile Purab da Aliya ile eşleşiyor. Purab Aliya nın ayağına bilerek basınca Aliya ayağa basmak neymiş diye panditin yanına gidiyor. Aliya pandite bir miktar para vererek nişanın 10 dakika içinde yapılacağını söyletir. Herkes 1 saat sonra başlayacak nişanın neden 10 dakika içinde yapılacağını merak ederken Pandit Abhi yi ikna ediyor. Purab ve Sarla Dadi nin odasında nişanı nasıl iptal ederiz peşinde. Mitali odaya gelir ve nişanın 10 dakika içinde yapılacağını söyler.

Purab hazır beklerken gözler Pragya da. Pragya ortalarda gözükmüyor. Tanu onun kaçmış olabileceğini düşünüyor. Az sonra Pragaya göründü ve Abhi derin bir nefes aldı. Pragaya elini gizleyerek geliyor. Nişan yüzükleri takılmak üzere Pragaya nın elinin kanlar içinde olduğunu görüyorlar. Pragya kendinden geçerek bayılıyor.

Ah Kalbim 206. Bölüm Fragmanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir