Ah Kalbim dizisinde Abhi ile Tanu nun evlenmeleri  için saatler kalmıştır. Purab Abhi ile son kez konuşmuş ve senin gibi bir arkadaşım yok diyerek Abhi nin yanından ayrılmıştı. Tanu takıları için Pragya dan yardım istemiştir. Praya ona yardım ederken Tanu laf sokmayı ihmal etmemiş Prgaya nın daha fazla üzülmesine sebeb olmuştur. Aliya da bu şöleni es geçmemiş. Abhi nin yardıma ihtiyacı olduğunu söyleyerek Pragya dan yardım istemiştir.

Prgaya Abhi nin odasına gider ve Aliya nın yardıma ihtiyacı olduğunu söyleyerek yardıma geldiğini söyler. Abhi ise zihnini bir türlü toparlayamadığı için ne giyeceğine karar veremediğini söyleyerek ondan yardım ister. Prgaya giyeceklerini hazırlarken ayağı bir şeye takılarak yere düşer. Abhi de ona yardım etmek isterken düşer. Bu sırada Prgaya nın üzerine bir de duvak düşüyor. Abhi ve Prgaya şaşkındır. Prgaya odadan ayrılırken Abhi seninle bir şey konuşmalıyız diyerek kapıyı kapatır.

Abhi Prgaya ya ona olan sevgisinden bahseder. Onu çok sevdiğini ancak Tanu ile daha önce tanışmasından ve söz verdiğinden dolayı evleneceğinden bahseder. Eğer sen ayrılırsan hayatım mahvolacak diye konuşur. Saen bana sevgiyi öğrettin ancak sevgisizliğin ne olacağını öğretmediğin için sensiz yapamam diyor. Pragya göz yaşları ile dinler Abhi nin söylediklerini ancak daha fazla dayanamayarak soyunma odasına girer ve kapıyı da kilitler. Abhi Pragya dan kapıyı açmasını ister ancak Prgaya kapıyı açmıyor. Abhi Dadi ye söylemeyi düşünüyor.

Bölüm Abhi’nin Dadi’yi odasına götürmesi ile başlar. Dadi neden beni buraya getirdin diye soruyor. Abhi ona Pragya’nın kendisini kilitlediğini söyler. Dadi ona ne dedin diye soruyor. Abhi sonra söyleyeceğini belirtti. Dadi arkasında durmasını ister ve Pragya’dan kapıyı açmasını ister. Prgaya yalnız kalmak istediğini söyler. Tanu nun annesi Abhi nin yanına gelir ve hediye töreni için Abhi nin salona acele bir şekilde inmesini ister. Abhi Dadi den Pragya yı çıkarmasını isteyerek salona iner. 

Dadi Prgaya yı çıkması konusunda ikna etmeye çalışırken Abhi de salonda Mehra ailesinin hediyelerini alıyor. Onların sordukları soruların hiç birisine cevap vermiyor. Aklında sadece Prgaya var. Bu sırada Purab’ı görüyor ve ondan Prgaya yı ikna etmesini istiyor. Aliya onları duyar ve Abhi ile Pragya nın bir araya gelmemesi için bir şeyler yapması gerektiğini düşünür. 

Bu arada Nikhil de Tanu nun isteği üzerine düğüne gelmiştir. Tanu Nikhil’i evliliğine çok az bir zaman kala herhangi bir risk istemediği için yardım için çağırmıştır. Nikhil Purab ve Prgaya ya göz kulak olacaktır. Ancak Aliya Nikhil’in evde olmasından rahatsızdır. Onun hemen gitmesini ister ancak Tanu ona engel olur. Dadi Prgaya yı ikna etmeye çalışıyor ve kendini cezalandıracağını ve kapının önünden ayrılmayacağını söyler. Prgaya bundan etkilenmiştir. Prgaya dışarı çıkar ve Dadi ile kucaklaşır. 

Dadi Prgaya ya bugün Abhi ile Tanu değil sen evleneceksin diyor. Ondan hazır olmasını isterken Tanu gibi ucuz bir kadının Abhi ile evlenemeyeceğini söyler.

Ah Kalbim 231. Bölüm Fragmanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir