Ah Kalbim dizisinde en çok merak edilen konuların başında Abhi nin hafızasına ne zaman kavuşacağı gelmektedir. İsterseniz Abhi hafızasını ne zaman yitirmişti sorusuna bir cevap verelim Sonra da herkesin merak ettiği soruya cevap vermeye çalışalım.

Ah Kalbim dizisinde Prgaya Tanu nun bebeğini öldürmekle suçlanmaktadır. Üstelik Abhi de bir yorum yapmayınca Prgaya annesinin evine gider. Dadi Abhi ye Pragya ya sahip çıkmadığı için kızınca Abhi de evi terkederek Lanavula da bulunan evlerine gider ve kendisini içkiye verir. Prgaya ise Purab ile konuştuktan sonra Abhi yi ikna edeceğini söyler ve onun kaldığı eve gelir. Geldiğinde gökgürültülü sağnak yağmur vardır. Abhi onu içeri almak istemese de kalbi onun soğuk ve yağmurda kalmasına daha fazla dayanamaz ve onu içeri alır.

Prgaya her şeyi ama herşeyi anlatır. Abhi artık Tanu nun Nikhil’den bebek sahibi olduğunu öğrenmiştir. Tanu ve çetesinin defalarca suikast girişiminde bulunduğunu ve Dadi dahil herkesin bundan haberdar olduğunu da öğrenmiştir. Geceyi birlikte geçiren ikili sabaha kadar romantik bir gece geçirmişlerdir. Nikhil ise Prgaya dan tamamen kurtulmak için onun arabasının fren sistemini bozmuştur. Sabah olduğunda Abhi Prgaya ya sürpriz yapmak için Prgaya nın arabasına binerek şehre kahvaltı almaya gider. Pragya uyandığında Abhi yi arar. Abhi canlı canlı ölüme gittiğini Prgaya ya aktarır. Ona son olarak sevdiğini söyler.

Araba bir uçurumdan uçar. Prgaya hemen olay yerine gider ve Abhi yi hastaneye getirir. Doktorlar onun öldüğünü ve yapacak hiç bir şeyin kalmadığını söylerler. Ancak Pragya Abhi nin kalbine bir iğne enjekte edince Abhi nin kalbi yeniden atmaya başlar. Mucize gerçekleşmiştir. Abhi kendine geldiğinde Prgaya yı hatırlayamaz. Abhi hafızasını kaybetmiştir. Son 2.5 yıl hafızasından silinmiştir. Bu yüzden Pragya ve ailesini hatırlayamaz. Prgaya onun hayatına yeniden bir sekreter olarak yeniden dahil olur. Kısa sürede yeniden en sevdiği arkadaşı, dostu nihayetinde de sevgilisi olur.

Şimdi ABHİ nin hafızasını ne zaman kazandığı sorusuna cevap aramaya geldi. Abhi Prgaya  ile bir tapınakta evleniyor. Yine Nikhil ve adamları onların peşindedir. Abhi ve Prgaya onlardan kaçarken bir araba bulurlar ve onunla yollarına devam ederler. Ancak araba taşların üzerinde olduğu için fren yağının olduğu yer hasar gördüğü için arabanın frenleri bir müddet sonra tutmaz. Abhi ben bu sahneyi daha önce yaşamıştım dese de Prgaya Abhi nin hafızası zorlanmasın diye konuyu değiştirir. 

Abhi ile Prgaya ölüme son sürat gitmektedirler. Araba sonunda bir uçurumdan aşağıya gider. Prgaya yaralanmış ancak Abhi baygın halde yatmaktadır. Prgaya zor şartlarda onu bir arabayla daha önce kendilerine yardım eden Raghuveer’in evine götürür. Raghuveer onları görünce şaşırır. Onların yaralarını sarar. Abhi kendine geldiğinde Prgaya diye seslenir ve son olarak Lonavaladaki evden ayrıldığını ve arabanın frenleri tutmadığı için uçurumdan yuvarlandığını söyler. Prgaya onun hafızasını kazandığını söylüyor. Abhi daha önce kendilerine yardım eden adamı görünce tanımıyor.Prgaya adamı bir kenara çekerek daha önce yaşadıklarını anlatıyor.

Anlayacağınız Abhi 240. bölümde hafızasını kazanıyor ancak bu sefer de yeniyi unutup eskiyi hatırlıyor. Prgaya da yanına sekreter olarak girdim diyerek bütün olayları ayrıntılarıyla anlatıyor. Bundan sonra neler olacağını özetlerimizden takip edebilirsiniz.

Ah Kalbim 240 Bölüm Fragmanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir