Ah Kalbim dizisinde bu günlerde bir dedikodu yayılmakta. Dizinin erken final yapacağı haberleri dolanıyor. Biz de diziyle ilgili bu haberleri araştırdık hatta kaynağından sorduk. Kanal 7 editörü ile yaptığımız görüşmelerin ardından dizinin devam edeceğini öğrendik. Ancak belli olmuyor bunu Zor Sevda dizisi için de söylemişler ancak dizi buna rağmen erken final yaparak sona ermişti.

Ancak Ah Kalbim dizisinin yayından kalkmayacağı ya da erken final yapmayacağı ile ilgili bazı nedenleri şu şekilde sıralayabiliriz. Başta dizini ilk yayınlandığı günden beri belli bir reytingle yoluna devam ediyor oluşu. Dizi uzun zamandır reytinglerde 2.00 sınırını aşarak yayın hayatına devam ediyor. Zor Sevda dizisinde ise reyting dip yapmıştı. Zor Sevda dizisi 1 ve 1!in altında reyting alarak beklentileri karşılamıyordu.

Dizinin erken final yapmayacağının bir başka nedeni ise konusu. Dizinin konusunda sadelik var. Seyirci diziyi izlerken hem eğleniyor hem de aşk ve intikam duygusunu hissediyor. Zor Sevda dizisinde ise aşk yaşanırken intikam kısmında biraz abartı vardı. Hatırlayın Tenvir’i. Aslında biraz kişisel değerlendirme yapıyorum ama bir çok yorumcu benim gibi düşünüyor.

Dizinin devam etmesi ile ilgili 3. konu ise dizinin saati. Dizi saat 9.30 da başlıyor ve yaklaşık 90 dakika sürüyor. Bu saat bir çoğu için işi gücü bırakıp TV izleme saati. Ayrıca dizinin tekrarlarında bile belli bir izleyici kitlesi oluşmuş durumda. Ancak dizinin çok fazla uzun olması beni düşündürüyor. Olayların başa dönmesi, Aliya ve Tanu nun sürekli Pragya yı öldürmeye çalışmaları ve sonunda affedilmeleri sınırları zorlayan konular.

Bu açıklamalara binaen dizinin bir sezon daha devam edeceği kanaatindeyim. Dizi ile ilgili yorumlarınızı buradan paylaşabilir dilek ve temennilerinizi aktarabilirsiniz. Sevgilerle….

Ah Kalbim 20 Ocak Fragmanı

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir