Tv8’in  tek dizisi Aşk-ı Roman ne yazık ki bazı çevrelerce hiç hoş karşılanmıyor. Özellikle dizide yer alan ve daha önce hiç oyunculuk eğitimi almamış başroller Solmaz ve Kaan’da nefret eden bir kesim var. Zira Solmaz ve Kaan evlendirme programında defalarca sözlenmesine nişanlanmasına rağmen gerçekte hiç bir faaliyet olmamış ve insanlar adeta kandırılmıştı.

Diğer taraftan Tv8’e de oldukça eleştiri yağmuru var. En çok de profesyonel oyunculuk eğitimi alan kaliteli insanların dururken Solmaz ve Kaan’a dizi yapılması diğer oyuncularında Evleneceksen Gel’e katılan ve isim yapmış adaylar olması tepkinin artmasına sebep oluyor; ancak tüm bu eleştirilere rağmen Aşk-ı Roman dizisinin aldığı reytingler ortada.

Aşk-ı Roman dizisi yaz sezonunda olmasına ve Tv8 gibi Türkiye’nin en çok izlenen ilk 5 kalanı arasına bile giremeyen Tv8 de yayınlanmasına rağmen  ilk haftasında 1.8 ile 2.45 arasında reytingler aldı. Aşk-ı Roman dizisi reytingleri ilk haftada %30’a yakın reyting kaybetti. 

Yani Aşk-ı Roman çok iyi başladı ancak sonunu iyi getiremedi diyebiliriz. Aşk-ı Roman dizisi için kritik eşik ise 1.5 reyting. 2017 2018 yeni sezonu başladığında özellikle eylül ayı sonunda Aşk-ı Roman dizisi bence 2.0 reytinglerde sabit bir izleyici kitlesine sahip olarak devam edecektir.

Aşk-ı Roman dizisinin maliyeti çok düşük olması kanalının tek dizi olması bence devam edeceğinin en büyük göstergeleri arasında. 

Aşk-ı Roman Dizisi Reytingleri.

Aşkı Roman 1. bölüm 21 ağustos pazartesi 2.45 reyting ile 6. sırada yer aldı.

Aşkı Roman 2. bölüm 22 ağustos salı 2.41 reyting ile 7. sırada yer aldı.

Aşkı Roman 3. bölüm 23 ağustos çarşamba 2.22 reyting ile 9. sırada yer aldı.

Aşkı Roman 4 bölüm 24 ağustos perşembe 1.86 reyting ile 16. sırada yer

Aşkı Roman 5 bölüm 25 ağustos cuma1.81 reyting ile 11. sırada yer

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir