Benimsin 29. Bölüm Özeti

Osman Bey mirasla ilgili kararını değiştirince buna en çok Barkath bozulur ve Osman Bey’i öldürmek için harekete geçer. Barkath’ın hareketlerinden şüphelenen Aliya evdeki çalışan kişiyi onu takip etmesi için görevlendirir. Barkath evden ayrıldığında Aliya onu takip eder. Barkath ilaç satan bir kadının dükkanından bir ilaç alıp çıkar. Hemen arkasından Aliya girer ve aynı ilaçtan istediğini söyler. Yaşlı kadın bu ilacın çok etkili olduğunu ve içtikten hemen sonra tesir ettiğini ve bu felç durumunun sadece 10 dakika sürdüğünü söyler. Aliya Barkath’ın gerçek yüzünü göstermek için bu durumu Zein’e de anlatır.

Aliya dışarı çıkmış, Zein ise işe gitmiştir. Aliya evdeki görevlendirdiği kişiden sürekli bilgi almaktadır. Osman Bey’in havuza gireceğini öğrenir. Aliya Barkath’ın havuza o ilacı döktüğünü anlar ve görevlendirdiği kişiyi tekrar arar. Ancak bu sefer ulaşamaz. Zein ile görüşür ve durumu ona anlatır. Zein hemen eve doğru harekete geçer. Barkath Osman Bey için hazırladığı ilaçlı meyve suyunu da vererek  işi şansa bırakmak istemezi Osman Bey meyve suyunu içince havuza tekrar girer ve içerde felç geçirir. Osman Bey hareketsiz bir şekilde havuzdadır.  Zein ise babasının cansız bedenini havuzda görünce havuza dalar ve babasını oradan çıkarır. Barkath ise hiçbir şey olmamış gibi ağlamaya başlar. Osman Bey kurtulmuştur.

Az sonra Osman Bey yatarken Aliya da gelir ve Barkath’ın gerçek kimliğini açıklar be ilaç alınan kadını da şahitlik yapması için çağırır. Kadın ise sanılananın aksine Barkatk’ı hiç görmediğini söyler. Surayya Barkat’ı suçlamaya başlar. Suçlu Aliya olmuştur. Aliya gerçeklerin anlaşılması için Zein ile bir dedektif tutar. Dedektif onları mezarlıkta bir yere çağırır. Onların geldiği yer ise Gerçek Barkath’ın yattığı mezardır. Yani Barkath gerçekte ölmüştür……

Benimsin 14 Ağustos Fragmanı

https://www.youtube.com/watch?v=uY9xP_kJmvE&list=PLIN1YDnTtR4wNbjCytlOBTogkkHXC3Zlo

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir