Benimsin 18 Ağustos Özeti

Zein annesinin sözlerinden sonra canı çok sıkılmış olarak ortadan kaybolmuştur. Aliya onun nereye gittiğini tahmin ederek sahilde beraber oldukları yere gider. Zein düşünceli bir şekilde beklemektedir. Aliya onun yanına gelerek ona moral verir. Birlikte eve dönerler. Ancak Surayya ve ekibi kapıda onları beklemektedir. Surayya Aliya’nın içeri girmesine müsade etmezken Zein’e girebileceğini söyler.

Zein benim yanım eşimin yanı diyerek Aliya’dan yana tavır alır. Surayya da onun evi terketmesini ister. Aliya Zein’e annesini tercih eymesini ister. Aliya evi terkederken babasının evine dönmek üzere harekete geçer. Yolda Zubeyir’in avukatı onu alarak eve kadar götürür. Anne ve babası Aliya’yı görünce çok kızarlar. Ancak Zein’in telefonu ile sakinleşirler. 

Aliya ve Zein bir otelde buluşurlar. Sanki yeniden evlenmiş kadar mutludurlar. Geceyi beraber geçiren çiftimiz sabah olunca Zübeyir’in mahkemesine giderler. Zübeyir için sadece bir çıkış yolu vardır. Osman Bey’in kaza geçirdiği gece nerede olduğunu ispat ederse kurtulacaktır. Sürpriz bir tanık her şeyi değiştirir. Zübeyir’in kız arkadaşı o gece kendisi ile birlikte olduğunu söyleyince mahkemeden beraatini alır. Herkes çok sevinirken Sureyya hakarete uğradığını düşünerek kendini yer bitirir. Zubeyir vizesinin iptal olduğunu söyleyince Zein ve Faat vize çıkana kadar evlerinde kalmasını ister. Surayya da bu teklifi kabul eder.

Ramazan ayı gelmiş ve herkesi oruç tutma heyacanı sarmıştır. Bu ayda bile kötülükten vazgeçmeyen Sureyya’nın Aliya ile ilgili hain planları vardır ve bu planlarında suç ortağı Zubeyir olacaktır. Evet yanlış duymadınız Zubeyir olacaktır. Bunun için Surayya kendi eliyle yazdığı bir teşekkür kartını Zubeyir ile Aliya’ya verdirir. Ancak bunu Zein’in önce açması için bir şeyler yapmaları gerekecektir. Çünkü Zubeyir’in özgürlüğü bu mektubu Zein’in okumasıyla tam olarak sağlanacaktır.

Benimsin 18 Ağustos Fragmanı

https://www.youtube.com/watch?v=uY9xP_kJmvE&list=PLIN1YDnTtR4wNbjCytlOBTogkkHXC3Zlo

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir