Benimsin 34. Bölüm Özeti

Zubeyir Surayya ile yaptığı anlaşma gereği Zein’in aklını karıştırmaya devam etmektedir. Rehan Khan oğlunu okuldan almaya gittiğinde onun elinde bir kart görür. Kartı kimden aldığını soruyor. Oğlu ise dişini kırdığı çocuktan aldığını söyler. Aslında o kart Zubeyir ile Surayya’nın hazırladığı kart olup Zein ile Aliya’nın arasını bozmak için hazırladığı karttır. 

Avukat Rhan KHAN kartı incelediğinde Zubeyir’in aşkını ilan ettiği yazıyı okur ve şok olur. İlk ramazan günüdür ve Aliya Zein ile Muhammed Ali sokağına çıkmıştır. Aynı şekilde Avukat Rhan da çocuklarıyla birlikte oradadır. Rhan’ın çocukları acıkınca Rhan onlara kebab ısmarlamak için sırada bekler. O sırada Rhn’ın çocuğu oradan uzaklaşır. Bunu fırsat bilen iki kişi çocuğu alarak uzaklaşır. Çocuk babamı isterim diye konuşurken orada bulunan Zein bu durumu şüpheli bularak adamı takip eder.

Adam bir arabayla uzaklaşırken önlerine geçerek adamı pataklar. Ancak adam bir ıslıkla bir çok kişiyi başına toplar ve Zein’i dövmeye başlarlar. Rhan son anda yetişir ve adamları pataklarlar. Rhan Zein’e teşekkür eder ve birlikte iftar için evlerine giderler. Surayya ile Zubeyir telefonda konuşarak hain planlarını devreye sokarlar. Zubeyir Zein ve Rhan’ı görünce Aliya’yı kucağına alır. Bu durumu Zein görmese de avukat görür ve kartta yazılanları hatırlar. Evden giderken Aliya’ya Zein’in çok iyi birisi olduğunu söyler ve onun yanında olması gerektiğini söyler. Aliya ise bu sözlerden bir şey anlamaz.

Bütün planlar Zubeyir ve Aliya arasında bir şeyler olduğunu ispatlamaya yöneliktir. Buna Rhan’ı da inandırmaya çalışan Sureyya bunda başarılı da olur. Herkesin toplandığı bir gece Zubu Aliya ile birbirlerini sevdiğini söyleyerek herkesi şaşırtır. Rhan gördüğü ve duyduğu olayları anlatınca Aliya daha da zor durumda kalır.

Benimsin 19 Ağustos Fragmanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir