Benimsin 35. Bölüm Özeti

Avukat Rhan Khan uğraşılar sonucunda Zübeyir’in neler planladığını ortaya çıkarır. Aliya’nın masum olduğu ortaya çıkar ve atılan iftiraların da yalan olduğu ortaya çıkar. Rhan Khan ayrıntılarıyla Aliya’nın suçsuz olduğunu kanıtlarken Zubeyir sessiz kalmaktadır. Rhan Khan biraz daha üstüne gidince Zubeyir her şeyi itiraf eder. Zubeyir asıl suçlunun Surayya olduğunu söyleyerek herkesi şaşırtır.

Sureyya ise suçlamaları reddeder. Zubeyir’i suçlamayı sürdürür. Aliya Zubeyir’in suçlamalarını daha fazla dinlemez ve Zubeyir’i tokatlayarak evden atar. Sureyya bir kez daha yırtmıştır. Zein ise bir kez daha Aliya’nın ne kadar iyi ve kocasını çok seven birisi olduğunu anlamıştır.

Ramazan ayında dağıtılması gereken zekatlar için evde hazırlıklar yapılmaktadır. Eve zekat için gelen Hatice Hanım yine Surayya’nın hain planına ortak olarak hırsızlık yaparken Aliya tarafından yakalanır. Hatice Hanım Aliya’nın iftirasına maruz kaldığını söyleyerek Aliya’ya ağır hakaretlerde bulunur. Aliya yine herkesin içinde iftiracı konumuna getirilmeye çalışılır. Hatta Zein bile Aliya’nın yanlış gördüğünü söyler. Aliya ise bunu gözleriyle gördüğünü söylerken Zein’i kendisine inanmamakla suçlar.

Nefise ile Şaziye arasında artan kıskançlık üzerine Nefise Şaziye’nin mutfağa gireceğini düşünerek onun için tehlikeli bir plan yapar. Gaz borusunu keserek patlama yapmayı planlar. Ancak mutfağa Aliya girer. Mutfak büyük bir gürültüyle patlar. Nefise yaptığı büyük yanlışın farkındadır. Aliya’yi Zein ve Rhan Khan kurtarmıştır. 

Rezwan Ayat’a açılmıştır ve aralarındaki ilişki için Zein ve Aliya’dan yardım istemişlerdir.

Benimsin 20 Ağustos Fragmanı

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir