Benimsin 36. Bölüm Özeti

Aliya’nın aklanmasından sonra bu sefer de Faad’ın eşleri arasında kıskançlık krizleri baş göstermekteydi. Bunun için Nefise Şaziye’ye haddini bildirmek için mutfakta onun olduğunu düşünerek gaz düzeneğini açar. Belli olmasın diye de oda spreyi sıkar. Ancak hesapta olmayan bir nedenle Aliya mutfağa girer ve tüp patlamasına maruz kalır. Bu olayın ardından olayın kasti olarak yapıldığı anlaşılır. Sureyya ise bu durumdan Nefise’yi sorumlu tutarak onu evden kovmakla tehtid eder.

Nefise adam öldürmekle suçlandığı için Surayya’nın hışmına uğramıştır. Nefise için artık Sureyya’dan intikam almaktan başka düşünce yoktur. Bu arada Rezwan Ayath aşkının evlilikle sonuçlanması için çaba sarfeden Zein ve Aliya Nefise’nin Rezwan için onay verip vermeyeceğini bilememektedirler. Rezwan umutsuzdur. Nefise ise Sureyya’dan intikam almak için bu evliliğe onay verip Bopal’e Ayath’ı istemeye gider. Gulam ve Sabana ise kızlarını verirler.

Nefise fırsat buldukça Surayya’nın Aliya’ya kötü davrandığını Sabana’ya anlatarak moral bozmaktadır. Suraiyya’yı arayan Shabana ondan mutfaktaki patlamayı sormak isteyince ikili arasındaki gerilim bir anda yükselir. Bhopal’de felçli hastaları iyi eden ve kendisine Lokman Hekim denilen bir kişiyi bularak Osman Bey’i iyileştirmek isteyen Aliya, Sureyya hanımın tepkisi ile karşılaşır.

Benimsin 21 Ağustos Fragmanı

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir