Benimsin 37. Bölüm Özeti

Lokman Hekim evden Surayya tarafından kovulmasının ardından çok sinirlenir. Aliya defalarca özür dilemesine rağmen evde durmaz ancak Osman Bey’i muayene ettiğini ve neye ihtiyacı olduğunu belirlediğini söyler. Aliya ilaçları almaya gittiğinde Şaziya’nın kardeşi Gauhar ile karşılaşır. Aliya Şaziye ve ailesinin Gauhar’ı terk ettiğini öğrenir. Yaşadığı yasak aşk yüzünden terk edildiğini anlatan Gauhar’ı niaşana davet eden Aliya çok üzgündür.

Nişan günü geldiğinde Gauhar da gelir. Rezwan’ın nişanı olduğunu gördüğünde ise göz yaşlarına hakim olamaz. Çünkü yasak aşk yaşadığını söylediği kişi Rezwan’ın ta kendisidir. Gauhar bebeğin babasının Rezwan olduğunu söyler. Aliya ise bu durumda Rezwan ile Gauhar’ın evlenmesi gerektiğini söyler. Ancak kabak yine Aliya’nın başına patlar. Zein ona tepki gösterir.

Ayat ise ablasını kendi evliliğini engellemekle suçlar. Ayat Rezwan ile evliliğe onay verir. Aliya ise hala Gauhar ile Rezwan’ın evlenmesi gerektiğinde ısrarlıdır. Zein ile Aliya arasında hiç bir şey eskisi gibi değildir.

Benimsin 22 Ağustos Fragmanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir