Zein Gulam ve Sabana’dan özür dileyerek kendisine bir şans daha verilmesini ister. Aliya Zein’in samimiyetine güvenerek onunla Haydarabad’a gitmeye karar verir. Orada uzun uzun konuşan ikili geçmişte yaşananları unutarak yeniden evlenmeye karar verirler. Oğlunun yeniden evlenmesine razı olmayan Sureyya ve Zarina camiye giderek bu evliliğin olamayacağını söylerler. 

İmama Aliya ve Zein’in daha önce evli olduğunu ancak boşandıklarını söyleyen Sureyya amacına ulaşmıştır. İmam efendi böyle bir olayın haram olduğunu söyler. Zein ise bunun anlamını kavrayamaz. İmam dinimizde bir erkekle kadın boşandığında yeniden evlenmesi için kadının başka bir erkekle evlenmesi ve karşı taraftaki erkeğin rızası olursa ilk eşiyle evlenebileceğini söyler.

Cami cemaati bu duruma çok sinirlenir ve Zein’i tartaklamaya başlar. Ancak Rhan Khan devreye girerek onları sakinleşirir. Zarina ise cami cemaatinden bir kaç kişinin aklına girerek Zein’i dövdürür. Zein kanlar içinde kıvranırken Rahman onu kurtarır. Rahman onu eve getirdiğinde annesi çıldırır adeta. Zein ise evde kalmayarak Rahman Bey ile çıkar.

Aliya Zein’in yaralanmasından sonra onun yanında kalmaya başlar. Ancak Haydarabad küçük bir yerdir ve dedikodular başlamıştır bile…

Benimsin 3 Eylül Fragmanı

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir