Kördüğüm 8. Bölüm Özeti

Lali evin hanımının gitmesini fırsat bilerek onun odasına girer ve malzemelerini karıştırmaya başlar. Parfümünü sıkar. İşça ise onu görür ve başkalarının eşyalarını karıştırmanın çok kötü bir şey olduğunu söyleyerek Lali’ye kızar. Lali gördüklerini anlatmama hususunda İşça ile tartışınca onu itekler. İşça yere düşünce kolu sehpaya çarparak kanamaya başlar. İşça can havli ile annesinin yanına bağırarak koşar. Tüm ev halkı salona toplanır. İşça Lali’yi suçlarken Nani devreye girerek Lali’nin kendi yanında olduğunu söyleyerek onu kurtarır. İşça yalancı durumuna düşmüştür.

İşça ile Tapasya bu olayın ardından Lali’den intikam almak için harekete geçerler. İlk olarak TV kumandasına yapıştırıcı sürerek Lali’nin müzik dinlemesini sağlarlar. Lali müzik dinlerken eli ses düğmesine yapışır ve ses sürekli olarak açılır. Nani onu duyunca hemen gelir ve Lali’nin sesli olarak şarkı dinlediğine şahit olur ve ona tüm çamaşırları dolaptan indirip tekrar düzenleme cezası verir. 

Sonrasında Tapasya ve İşça’nın oyunları devam eder ve her defasında Lila Nani’ye yakalanır. Ancak Tapasya ve İşça son yaptıkları oyunda Lali’ye yakalanınca Lali İşça’nın saçlarını yolar. Tapasya Lali’yi şikayet etmek için büyük annesinin yanına gittiğinde ise Nani ve annesinin konuşmasına şahit olur. Onlar Tapasya ve İşça’yı ayıramadıklarını anlatmaktadırlar. Tapasya şok olmuştur ve İşça’nın yanına giderek onunla kucaklaşır. Ancak İşça ve Tapasya’nın Lali ile görülecek bir hesapları daha vardır. İkisi birlikte onun odasına giderler ve özür dilerler. Lali bu duruma çok sevinir.İşça evde duyduğu sesleri anlatır ve onu korkuturlar. Gece olunca da yüzlerine giydikleri maske ile onun odasına gidip korkuturlar. Lali gecenin bir yarısı bağırarak herkesi uyandırır. Ancak bir şey gösteremez. 

Ertesi sabah Tapasya ve İşça bu durumu kutlarken ellerindeki maskeyi ve konuşmaları Lali duyar. İçeri girerek Tapasya’nın kolunu sıkar. Canı çok yanan Tapasya’nın yardımına koşan İşça onun kolunu ısırarak ondan kurtulur. Lali ısırığın verdiği acıyla aşağıya bağırarak koşar. Herkes toplanır ve yine İşça’yı suçlarlar. Ancak Tapasya buna fırsat vermeyerek Lali’nin yaptıklarını anlatır. Nani ve evin diğer hizmetçisi Jiyothi Lali’yi tokatlar. Lali ise Nani’nin kendisi için yaptıklarını anlatınca herkesi şok eder. Jogi ise eşinden bu olanların hesabını sorar.

Kördüğüm 14 Ağustos Fragmanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir