Kördüğüm son bölümünde İşça kendisini feda etmişti. Veer e Satya ve Sachi nin hain olduğunu bir türlü anlatamayan İşça bardaktaki içkiyi içerek kendisini ispat etmeye çalışır. Ancak İşça yere yığılır. Veer onu hastaneye götürürken Satya ve Sachi nin hain olduğunu acı bir tecrube ile öğrenmişti. İşça kendine geldiğinde başında Veer i görür. Veer kendisi için hayatını tehlikeye atan İşça ya daha fazla bağlanmıştır artık.

İşça biraz toparlanmaya başlar. Veer onu kendi elleriyle beslerken Tapasya da onları merak etmektedir. Tapasya telefonla onları arar. Veer Tapasya ya teşekkür ederken İşça lafı ağzından alır ve Veer yanımdayken kimse bana bir şey yapamaz der. İşça ya bak hele boyundan büyük laflar etmektedir. Tapasya bu laf üzerine biraz sessiz kalır. Tabi birlikte kazandıkları bu zaferin ardından İşça nın ettiği laf yenilir yutulur bir laf değildir. 

İşça eve gitmek için hazırlıklar yapmaktadır. Takılarını takarken Gunvanti ve Daddaji hastaneye gelirler. İşça onlara saygıda kusur etmez. Gunvanti İşça ya kötü davrandığından dolayı ondan özür diler. Dile kolay eğer İşça olmasaydı oğulları belki de ölmüş olacaktı. Veer ve Daddaji çok mutlu olurlar. Satya ise Raghu ile arabada buluşmuşlardır. Raghu polislerin her yerde onu aradığını söyler. Ona bir miktar para vererek bir müddet görünme der. Ayrıca Veer in tüm hesaplarını dondurduğunu söyler. Satya çok sinirlidir. 

Raghu Tapasya konusunda bir kere daha onu uyarır ve intikamını al ama Tapasya ya bir şey olmasın diye çıkışır. Tapasya er ya da geç benim olacak diyor. Bu arada İşça eve gelmiştir. Tapasya onu görünce çok sevinir. Eve girerken onun duasını Tapasya yapar. Bu gün istediği yemekleri yaptıracağını söyler. Evdeki herkesin keyfi yerine gelmiştir. Ya bir çürük domates bütün kasayı mahveder. Bize düşen bu çürüğü kaldırıp atmaktır. Böyle olursa toplum da ihya olur. Ancak insan olarak bunu yapmıyoruz. Bir kötülük gördüğümüzde onu elimizle , gücümüz yetmiyorsa dilimizle ona da gücümüz yetmiyorsa kalbimizle buğz etmemiz gerekir. 

Satya ve Sachi yi zor günler beklemektedir. Hesapları da dondurulan ikili bu durumu konuşmaktalar. İlerleyen günlerin daha da zor geçeceğini düşünüyorlar. Damini İşça nın yanındadır. Onu Tapasya konusunda uyarır. İşça onun düzeldiğini söyler. ancak Damini a benim saf kızım Tapasya bir çıkarı olmadan sana iyi davranmaz der. Onu çocukluğundan beri tanıyorum lütfen söylediklerimi aklından çıkarma der. 

Tapasya odasında bir zarf görür. Zarfın içinde bir resim vardır. Tapasya resme bakar. Veer ile Sachi nin başbaşa çekilmiş fotoğrafını görünce şok olur. Veer İşça için bir sürpriz hazırlamıştır. İşça  yı otele çağırır. Ancak otelde Satya da vardır. Satya nın planı ne ?  Ayrıntılar 11 Ocak Özetimizde……

Kördüğüm 157. Bölüm Fragmanı

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir