Kördüğüm dizisinde Tapasya evi terketmeye karar vermişti. Tapasya yeni bir mağduriyet çıkararak İşça’yı zor durumda bırakmayı hedeflemiştir. Ancak İşça Veer’in kısır olduğunu iddia edince ortalık karışmıştı. İşça elinde raporların olduğunu söylese de herkes yeni bir rapor için Veer’in teste tabi tutulmasını istemektedir. Bu test Veer’in mutluluğu için önelidir. Veer bu testin sonucunda Tapasya belasından kurtularak hayatını yeniden dizayn edecek ve İşça ile mutlu bir hayat yaşayacaktır.

Tapasya ise test sonuçlarının hayatını değiştireceğini düşünerek yine bir hainliğin peşinde olacaktır. Test sonuçlarını değiştirmenin hesabını yapmaktadır. Umed ve Gunvanti her iki durumda da Veer’in acı çekeceğini düşünmektedir. Bundela evinde bunlar yaşanırken Jogi Takur evinde Divya kıskançlıkta  seviyeyi yükseltme çabasında. Damini’yi Jogi Takur ile yakınlaştığı konusunda sürekli azarlıyor. Ben Londrada iken neler yaptığını iyi biliyorum diye Damini’ye kızıyor. Benim yokluğumda kapılı kapılar ardından neler yaptın diye soruyor. Damini bu kadar suçlamanın ardından evi terketmeye karar veriyor. 

Herkes merakla test sonuçlarına kilitlenmiş vaziyette beklerken İşça ve Veer’i üzen haber geliyor. Ne yazık ki Veer’in kısır olmadığı ile ilgili rapor geliyor. Aslında Tapasya gerçek sonuçları değiştirmiştir. İşça’ya düşmanlık besleyen tayfa hemen harekete geçiyor ve onun bu evde işi yok diye çıkışıyor. İşça kendisini savunmaya başlar. Yalan söylemediğini anlatmaya çalışır ancak nafile. Veer dahil kimse ona inanmıyor. Veer İşça neden yalan söyledi diye düşünüyor.

İşça bir yandan da verdiği ilaçların Veer’in tedavisinde işe yaradığına sevinmiştir. Ancak bu durumu Veer’e anlatmaya çalışsa da nafile. Akılsız saf İşça sen yılanlar, kurtlarla aynı sofrada oturacan, her an seni yemeye azmetmiş bir canavar sürüsü bekliyor olacak sen ne yapacan raporların gelmesini bekleyecen. Anlamış değilim Tapasya seni rezil etmek için böyle bir hileye başvuracak belli bir şey. Ayrıca İşça Veer’e ilaç verdiğini bildiği halde test sonuçlarının olumsuz olmasını bekliyor. Fe Subhanallah. La Havle Vela Kuvvete İlla Billahil Aliyyil Azim…

Veer ise İşça’nın Tapasya’ya attığı tokadı düşünür ve neden bebeği istemediğini, neden onu çekemediğini İşça’ya söyler. İşça derinden sarsılır. Veer kaybolan bilezikleri de İşça’nın dolabından çıkarır ve herkesten özür dilemesini ister. İşça hala o bilezikleri neden aldığını söylemiyor. Halbu ki desene bebek senden değildi ben de  o yüzden günaha girmemek için bilezikleri Tapasya ya takmak istemedim o yüzden onları dolabıma koydum diye. İşça da tık yok. Özür dilemekte istemiyor. Yani her şey benim suçum der gibi bakıyor yine…

Bu arada Tapasya ve Nani tapınağa gitmişlerdir. Rathor da oraya gelmiş ve Tapasya ile karşılaşmıştır. Tapasya’nın suyu gelir. Oraları fazla uzatmak istemiyorum. Tapasya’yı hastaneye Rathor getirir. Tapasya’nın sağlıklı bir çocuğu dünyaya gelir. Doğum sırasında başında sadece Rathor ve Nani vardır. Diğerlerinin haberi yoktur. Veer’e nur topu gibi bir kızı olduğu söylenir. Veer çok sevinirken İşça derin üzüntü yaşamaktadır. Onun yaşadığı üzüntü bebekten değil değersiz kalmasındandır. Herkes Tapasya’nın yanına hastaneye giderken İşça Veer için bir mektup yazıyordur. Mektubunda Veer ilk kez bana nefretle baktın bunu ilk kez hissediyorum ve bu evde daha fazla kalamayacağımı anladım der. Ayrıca bebeğin babasına benzeyeceğini umuyorum diye mektubunu sonlandırır.

Tapasya ise korku ve sevinci aynı anda yaşıyor. Bir yanda Veer diğer yanda ise henüz hastanede bulunan Rathor. İşça annesine sığınmıştır. Ancak annesi de aynı durumda olduğundan şehri terketmeyi düşünmektedirler.

Kördüğüm 165. Bölüm Fragmanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir