Kördüğüm son bölümünde İşça Tapasya nın yanına gitmişti. Tapasya bebek sesi duyunca heyecanlanmış ve kendi bebeğinin geldiğini düşünmüştü. Ancak İşça yı bir çocukla görünce hevesi sona erer. Ancak bebeği görünce annelik duyguları depreşir. Aklına bebeğini yetimhaneye koyduğu gece gelir. Tapasya nın hayali Nani tarafından bozulur. İşça nın nazire yapmak için geldiğini söyler.

İşça Tapasya yı görünce sevinir. Ona bebeğini kaybettiğinden dolayı ve bir daha çocuk sahibi olamayacağından dolayı geçmiş olsun dileklerinde bulunur. Mukta yı ona vermek istediğini söyler. Tapasya ise artık eski Tapasya olmadığını ve ayakları üzerinde duran bir kişi olduğunu söyler. İşça annelik duygusunu tattırmak için böyle bir teklifte bulunduğunu söyler. Ancak Nani Tapasya nın duyguları ile de oynar. Tapasya bebeği kabul etmeyi düşünürken Nani nin sert çıkışı şle geri adım atar.

Nani küçücük masum bir çocuğa bile hakaret etmiştir. Bu çocuğun kimin olduğu bile belli değil. O yüzden benim torunum onu kabul edemez diye Tapasya nın az da olsa kalan annelik duygularını sömürür. Tapasya İşça nın yanından ayrıldıktan sonra Nani İşça ya hakaret ederek evden kovar. Bu durumda hem Tapasya hem de İşça ağlamaktadır. İşça eve gidince Veer onun nerden geldiğini sorar. İşça yaşadıklarını anlatır. Veer İşça ya tepki gösterir. Nasıl olur da Mukta yı ona vermeyi düşünürsün diye kızar. İşça Veer den özür diler.

Nani Tapasya ile bir tapınağa gider. Tapınaktaki hoca onlar için dua eder ve Tapasya nın bebek sahibi olacağını söyler. Nani ve Tapasya bu habere çok sevinir. Gece İşça ağrıyla uyanır. Veer telaşlanır ve hemen doktoru arar. Doktor doğum zamanının geldiğini söyler ve hemen hastaneye gelmelerini ister. Veer İşça yı hastaneye götürür. İşça yı hemen doğumhaneye alırlar. Bu sırada tüm aile hastaneye gelmişlerdir. Veer Damini yi de arar ve İşça hakkından bilgi verir. Damini de hastaneye yetişir.

Hemşire müjdeli haberi verir. Tüm aile mutluluk içinde Daddaji müjdeli haberi veren hemşireyi bileklikle ödüllendiriyor. İşça kendine geldiğinde başında Veer vardır. Veer onun başını okşarken Damini de gelir ve bebeğin hayırlı olsun der. Diğer aile üyeleri de İşça nın başına gelip onu tebrik ederler. Doktor İşça ya nasıl olduğunu sorar. ve bebeğin durumunun iyi oluğunu söyler. Bu sırada içeri hemşire girer ve bebeğin solunum sorunu çektiğini söyler. Herkes şoktadır. Doktor acilen odadan ayrılır.

İşça duyduğu haberden dolayı kendinden geçerken doktor bebeği kontrol eder ve bebeğin ölmüş olduğunu tespit eder. Aileye bebeğin öldüğü haberini verir. Ailede büyük yıkım vardır. Herkes ne olduğunu anlayamaz. Az önce bebeğin çok iyi olduğunu söyleyen doktor şimdi öldüğünü söylüyor. Ancak işin için Nani vardır. Nani parayla İşça nın bebeğini hemşireden satın alır. Nani kucağındaki bebekle dışarı çıkmaya çalışırken güvenlik görevlisi tarafından durdurulur. Nani bebeği kontrole getirdiğini söyler ve güvenlikçiye bir miktar para verir.

Doktor İşça nın büyük bir yıkım yaşadığını ve her zaman yanında olması gerektiğini Veer’e hatırlatırken Gunvanti hala olayın şokunda ve torununun öldüğüne inanmak istemiyor. Nani bebeği Puşkara verir. Onu bir yere götürmesini istiyor. Puşkar tereddüt ederek Nani nin isteğini yerine getiriyor. Jogi ise Veer’in mesajını almış ve çok mutludur. Divya ile mutluluğunu paylaşmak istiyor ancak Divya oralı değil.

Kördüğüm 181. Bölüm Fragmanı

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir