Kördüğüm 13. Bölüm Özeti

İşça okula başladıktan sonra çok mutludur. Kısa süre içinde arkadaşlarına alışan İşça arkadaşlarına hava atmayı da ihmal etmez. Onlara çok zengin oldukları yalanını söyler. Annesinin verdiği parayı bu uğurda arkadaşlarına bir şeyler ısmarlayarak tüketir. Bu şekilde davranarak sınıfındaki tüm arkadaşlarının ilgisini çekmeyi başaran İşça aslında yanlış yaptığının farkındadır.

Damini ve diğer hizmetçiler için maaş alma günü gelmiştir. Herkes parasını alır. Damini de 500 rupi olan maaşını aldıktan sonra Nani buna itiraz eder ve onun hapise girdiğini ve hasta yattığını söyleyerek maaşının 200 rupisini keser. Damini hayal kırıklığına uğrar. İşça Tapasya’nın kendisine verdiği açacaklı silgiyi arkadaşlarına gösterirken yalan söylemeye devam eder.

İşça kendisini yalana iyice kaptırmıştır. Tapasya ile birlikte resim yaparlarken onun eşyası olan bir oyuncağı Tapasya’nın haberi olmadan alır. İşça onu çantasına koyarak hızla oradan uzaklaşır. O oyuncağı sınıfa getirdiğinde herkes merakla beklemektedir. İşça oyuncağı onlara gösterirken çok mutludur. Bu arada eve gelen davetsiz misafir Divya, Nanive Jogi’de büyük bir şaşkınlık oluşturur. Ayrıca gelen misafir Damini’nin kendisini görmemesi için oldukça uğraş verir.

Kördüğüm 19 Ağustos Fragmanı

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir