Kördüğüm 15. Bölüm Özeti

Gelen misafir Damini’ye gözükmemek için çok büyük çaba sarfetse de sonunda yakalanır. Üstelik havuzda boğulma tehlikesi geçirir. Ancak yıllar önce Damini ile aralarında geçen olaylardan dolayı adam şaşkınlık yaşarken Damini de olayları hatırlayarak büyük hayal kırıklığı yaşamaktadır.

Adam Damini’nin odasına giderek geçmişte yaşanan olayların gerçek yüzünü anlatmaya çalışır. Damini ise şaşkın vaziyette olayları kafasında kurgularken elindeki kahve fincanını yere düşürür. Nani ve Divya bu duruma çok sinirlenir ve çok değerli fincanı kırdığı için Damini’nin üzerine fazlaca gelirler. Bu olaylar yaşanırken İşça balkonda olanları görmekte ve canı çok sıkılmaktadır.

İşça kırılan fincanı yeniden almak için önce bir kumbara yapar. Okula gittiğinde ise aklı hep annesindedir. Öğretmeni onun düşünceli olduğunu ve defterinde bir şey olmadığını görünce ilgileneceği yere onu kapı dışarı eder. İşça oradan dersi takip etmeye başlar. Öğretmen öğrencilerine bir soru sorduğunda kimse bilemeyince İşça kapının ordan cevap verir. 

İşça bir yolunu bularak okuldan kaçar. Eski mahallesine gider ve arkadaşlarına paraya ihtiyacı olduğunu söyler. Arkadaşları paraları birleştirse de yeterli parayı çıkaramazlar. İşça eline gül alarak satmaya çıkar. Damini ise okuldan ayrılan İşça’yı merak etmektedir. sinirle onun hazırladığı kumbarayı yere çarpacakken eski mahalle arkadaşı Nani gelir ve İşça’nın ne yapmak istediğini ona anlatır…..

Kördüğüm 21 Ağustos Fragmanı

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir