Tapasya kıskançlığı haset boyutuna taşır. İşça bu durumdan çok rahatsız olmaya başlar. Tapasya’nın kutlama partisi vardır. Bütün arkadaşları onun için gelmişlerdir. İşça merdivenlerden göründüğünde bir anda ilgi odağı haline gelir ve Tapasya bu durumdan rahatsız olur tabiki….

Eskiden olduğu gibi ip yarışması oynamak isterler. Herkes İşça’dan olmak ister. Sonra takımlar oluşturulur ve kıyasıya bir mücadele başlar. Yarışmanın galibi ise İşça’nın takımı olur. Tapasya o kadar sinirlenir ki elindeki limonatayı yere dökerek herkesin içinde İşça’dan yerleri temizlemesini ister. Amacı arkadaşlarının içinde onu küçük duruma düşürmektir. 

Zavallı İşça getirdiği bezle yerleri silmeye başlar. Tapasya için için gülerken Divya gelir ve İşça’yı o halde görünce evin hizmetçisini çağırır. Divya İşça’ya sahip çıkarak ona arkadaşlarıyla oynamasını söyler. Tapu yine mort… Tapasya annesi ve Damini’nin olduğu bir ortamda gerçek yüzünü ortaya çıkarır ve herkesi şaşırtır. O kadar ki annesi ona müdahale eder ve odasına gitmesini ister. 

Annesi bundan sonra böyle hadiseler yaşanmaması için ondan söz alır. Ertesi gün Tapu merdivenlerden aşağıya inerken gördüğü bisiklete çok sevinir. Sevinçle bisiklete biner. Ancak anne ve babası o bisikleti İşça’ya aldıklarını söyleyince Tapasya iflas……..

Kördüğüm 30 Ağustos Fragmanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir