Trt 1 ekranlarında 2017 2018 sezonunda ekranlarımıza gelecek yeni dizi Mehmetçik Kut’ül Amare’nin oyuncu kadrosu yavaş yavaş belli olmaya başladı. Son olarak Diriliş Ertuğrul’ın yapımcılığını üstlenen Mehmet Bozdağ’ın yapımcılığını üstleneceği Mehmetçik Kut’ül Amare dizisinin yönetmeni ise Doğan Ümit Karaca olacak.

Mehmetçik Kut’ül Amare  başrol oyuncularında ise İsmail Ege Şaşmaz Emre Başer ve Serdar Gökhan gibi dev isimler yer alıyor. Kasım 1915’te İngilizlerin Ortadoğu’daki petrol kaynaklarını korumak için Osmanlı Devleti’nin ise kutsallarını korumak için verdiği mücadele  Kut’ül Amare Dizisinde konu alınacak. Kut’ül Amare  zaferi Osmanlı’nın son zaferi olurken İngilizlerin ise en büyük kayıplarından olmuştu.

Mehmetçik Kut’ül Amare Oyuncuları

İsmail Ege Şaşmaz

1993 yılında Manisa’da doğan İsmail Ege Şaşmaz 24 yaşındadır. Güne Bakan ve Aşk Yalanı Sever dizilerinde rol alan İsmail Ege Şaşmaz  ilk olarak ise Serçe Sarayı dizisinde rol almıştır. İsmail Ege Şaşmaz ise son olarak Aşk Laftan Anlamaz dizisinde İbrahim karkaterine hayat vermiştir.

 Emre Başer

1979 Sivas doğumludur. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Son olarak Vatanım Sensin ve Muhteşem Yüzyıl Kösem dizilerinde rol almıştır. 

 Serdar Gökhan

Son olarak Diriliş Ertuğrul dizisinde  Süleyman Şah karakterine hayat vermiştir. Binlerce projede yer almıştır. Yeşilçam’ın yaşayan efsaneleri arasında yer almaktadır.

Mehmetçik Kut’ül Amare Dizisi Tanıtım Fragmanı

Mehmetçik Kut’ül Amare fragmanı yayınlanmadı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir