Sensiz Olmaz 19. Bölüm Özeti

RK gazetedeki çocukluk fotolarını ikinci kere kahvaltıda görünce çılğına döner. Sinirle ortalığı dağıtır. Madhu’ya bağırır. Yaşadığına pişman edeceğini söyler. Kenny haberi sıcağıyla babasına yetiştirir. Anlıycağınız ortalık iyice karışır.

Maliğin bilinci açılır. Bunu gören Padmini ile Trişna çok sevinirler. Malik uyanır uyanmaz Madhuyu sorar. Padmini Maliğe onun işde olduğunu anca yarın gelebileceğini söyler.

Radha Madhudan ne olup bittiğini sorar. Madhu tam anlatacakken hizmetçilerden birisi gazeteyi getirir. Radha görünce şok olur. Onun için bu fotoların değerini anlatmaya çalışır. RK Maduya arar.. Madhu telefonu açınca ona 24 dakikada hastanede olursa kendisini durdurabileceğini söyler. Madhu tüm acelesiyle hastaneye gelir.

24 dakikaya yetişince RK onu nasılda yetişdin 40 dakikalık yolu diyerek över ? Neyse, RK Maliği kayınpederim diyerek uyandırmaya çalışır. Ancak onu uyandıramaz. O sırada Madhu ona çok yalvarır, yapmamasını söyler ama nafile RK herşeyi Maliğe anlatmakda kararlıdır. Odaya Roma girer, bu ikiliyi görünce elindeki kahveyi düşürür. O yüzdende Malik uyanır, bilinci açılır. RK anlaşmaya zorla imzasını bastırır. Sonrada gerçekleri anlatır. Malik Madhuya doğrumu bunlar diye sorduğunda Madhu ordan hiç birşey demeden ayrılır. Dışarıda yağmur yağıyordur. RK ona arabada bekler. Ancak Madhu binmez, yoluyla yürür. RK onun arkasından arbayla gider.

Arabasına binmesini yinede söyler ama yinede aynı durum. Son olarak RK ona eve sağlam gelmesini söyleyerek arabayı çeker gider.  Madhu yağmur altında Maliği düşünerek ağlar. Evde ise onu Radha merak eder. Madhu eve gelince ona hemen havlu vererek kuruturlar. Malik sinir patlaması yaşamıştır. Doktorlar Padminiye bidaha böyle durumu yaşamamasını, olursa hayatı tehlikede oluşacağını söylerler. Padmini ağlayarak Maliğe bakarken Trişna gelir. Her zamankı yaptığı şeyi yani Madhuyu suçlar. Bunların yanına Roma gelir. Roma Trişnaya bağırır çağırır..Trişna onları terk edeceğini sözünü tuttuktan sonra döneceğini söyler ve gider.  Madhu hastalanmıştır.. RK ona iyileşmesi için karışım hazırlayacaktır. Madhunun yanına gelerek onu içirtmek ister. En güzel repliklerinin birtaneside bu olsa gerek:

“İki seçeneğin var. A bunu uslu uslu içeceksin, b bunu uslu uslu içeceksin” ? ? ?

Madhu içmeyince RK karışımın içinde zehir uyuşturucu olduğunu söyleyerek kendisi zorla içirir..

Sabah olunca RK onu sete çağırır, Madhu gelmeyeceğini söyleyince RK Bittuya onu getirmesini söyler. Bittu Madhuya çok ısrar eder, Madhu onunla birlikte tek şartla geleceğini söyler. Bittuda kabul eder. Madhunun şartı onu annesinin yanına götürmesi olacaktır. Annesiyle konuşur rahatladıktan sonra ikili sete uğrarlar. RK Madhuya çay ve kahve yapmasını söyler. Madhuda yapar. Lakin çayı Bittuya kahveyi kendisine.. evet yalnış duymadınız Kendisine ? ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir