Maitri’nin çoçuğu olmadığı için kendilerine evlatlık edinmek isterler. Bu konuyu Mohini’ye söylediklerinde ise Mohini karşı çıkar. Başka birnin kanını taşıyan çocuğu istemez. Parvati  ise Mohini’nin böyle düşünmesine çok üzülür. AllAh hayvanlara kendi çocuğunu büyütmek, beslemek, sevmek gibi özellikleri vermiş, insana başkalarında çocuğuna bakmak, kendi evladı gibi görmek duygularını vermiştir diyecek.  Mohini ona karışma der. Paro ise benim söylediklerim daha bitmedi diyecek. Mohini Paro’nun bu söylediklerine kızacak. Burda olduğun iki gün, sen nasıl böyle konuşursun diye ona tokat atmak ister ve elini kaldırır. Paro’ya tokat attım derken bam, tokat Rudra’ya gitmiştir. Yani Rudra Parvati’nin önüne geçerek onu kurtarır. İkinci kere atmaya çalışır Rudra elini tutar ve birinci tokatına hiç birşey demedim. Çünkü ailenin gereksiz konularına karıştı. Sakın bi daha bu olayı tekrarlayayım deme, ne bu gün ne yarın, ne de gelecekte diyerek Paro’yla birlikte başka bir odaya geçer.

Ona kızarak neden karıştın, bunların senin ailen falan değil derken, Paro geçerli sebebim vardı. Görmüyürmusun ablam benim bu evde çok mutsuz. Ben geleli beri hiç yüzü gülmüyor diyecek. Rudra o senin ablan değil, burası senin evin, ailen değil diyecek. Paro ise peki benim ailem, akrabam, köyüm neresi dediğinde Rudra ona Sunehrinin odasına gitmesini söyler.

Cadaloz Mohini nasıl Rudra’nın canını yakacağını bilir. Eve hatunları getirerek onlara hazırlanmalarını söyler. Dilsher ise bu nasıl şaka ne yapıyorsun dediğinde imalı imalı konuşur. Dilsher ona gevelemeden söyle dediğinde bunu sen istedin diye tüm insanların içinde bu gün evin hanımının yani biricik Dilsherin karısının doğum günü der. Dilsher bayağı kızar. Mohini susarmı tabikide hayır, Rudra’nın üstünden dalga geçer gibi konuşur. Nasılda küçüktün, anneni nasıl bekledin derken Rudra artık dayanamaz ve yeter der. Cadaloz Mohini hala susmaz ve yine konuşur. Bu kezde Dilsher ona susmasını söyler.

Mohini bu kez Paro ile Rudra’yı evlendirmek için çabalar. Düğün gününü ayarlarlar, 10 gün sonra evlenecekler. Mohini o sırada bile Paro’dan şüpheli şüpheli konuşur. Mohini herşeyi kendi halleder, Paro’ya neden mutlu değilsin diye sorar. Paro bu evlilik gerçekleşemez der. Mohini nedenini sorduğunda Dilsher devreye girer. Sen onun annesi değilsin, bu kararları veremezsin Rudra olmadan hiçbir şeyi kararlaştırmıycaksın diyecek. Rudra ise biraz zor durumda kalır. BSD görevlileri ona 4 gün içinde kağıdı imzalatamazsa işden boşaltılacağını söylerler.

Eve geldiğinde Mohini ona 10 gün sonra evleneceksiniz dediğinde düğün 10 gün sonra değil 4 gün sonra olacak der. Bu kadar hız neye lazım oldu derseniz, Rudra Paro’ya iki seçim sunacak. Ya 4 gün sonra onunla evlenecek yada kağıda imza atacaksın der. Paro tabi ki de kabul etmez. Ona kendi köyüne, kendi ailesine, kralına ihanet edemeyeceğini söyler.

Sensiz Olmaz 27 Eylül Fragmanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir