Yalancı Bahar 1. Bölüm Özeti

Madhubala ilk eşinden olan Trishna’nın başına elma koyarak hedef tahtasına koyar. Kızcağız korkudan tir tir titrerken Madhubala silahıyla elmaya ateş eder. Elmayı vuran Madhubala sevinirken Trişna korkudan altına eder. Madhubala bu kadar vahşi ve manyak birisidir. Trişna eve geldiğinde çamurlu ayaklarıyla her yeri batırır. Onu Padmini karşılar. Padmini Madhubala’nın 2. eşidir. İlk eşi doğum sırasında ölmüş ve Trişna dünyaya gelmiştir. Bu yüzden Trişna uğursuz sayılmakta ve her türlü kötülüğe maruz kalmaktadır.

Eve Madhubala’nın isteği üzerine Guru gelir. Gura geleceğe dair haberler verir. Madhubala’nın annesi hamile olan Padmini’nin bebeğinin cinsiyetini sorar. Guru onu bilemeyeceğini ancak eğer kız olursa Madhubala’nın sonu olacağını eğer erkek olursa ise krallığını ilan edebileceğini söyler ve ayrılır. Bu haber üzerine çocuğun cinsiyeti için eve ebe çağrılır. Eve gelen ebe çocuğun erkek olacağını söyler. Eğer kız olsaydı bebek öldürülecektir. Madhubala ve annesi bu duruma çok sevinir ve büyük bir parti vermeye karar verilir.

Ancak ebe yalan söyleyerek bebeğin hayatını kurtarır. Madhubala ise işi kesinleştirmek için eve doktor getirecektir. Bu durum Padmini ve ebenin sonu olacaktır. Ebe Padmini’nin kaçmasını tavsiye eder. Padmini de Trişna ile birlikte kaçar. Madhubala haberi alır almaz etrafa adamlarını gönderir. Padmini kaçmayı başarır. 

Yalancı Bahar 19 Ağustos Fragmanı

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir