Yalancı Bahar 2. Bölüm Özeti

Padmini uzun kaçışmaların ardından daha fazla dayanamaz ve bayılır. Sabah kalktığında ise ilk baktığı şey karnındaki bebek ve Trişna’dır. Onların iyi olduğunu görünce rahat bir nefes alır. Onlara sahip çıkan kişi ise oyuncu bir bayan olan Roma’dır. Roma onların yanında kalabileceğini söyler.

Bu arada Madhubala ebeyi yakalamış ve onu darağacına bağlamıştır. Ona sorduğu soruların yalan olması halinde onu öldüreceğini söyler. Ebe ona doğruları söyler. Bebeğin kız olacağını ve kendisinin sonu olacağını söyler. Madhubala bu sözlerin ardından silahla öldürmek için hamle yaptığında ebe buna fırsat vermeden ayaklarının altındaki sehpayı itekleyerek boğulur. Madhubala korkmaya başlamıştır.

Madhubala trenle Bopal’e gidecektir. Bindiği trende kadınlara sarkıntılık yapmak ister. Ancak Shamsher ismindeki birisi tarafından engellenir. Shamsher onun adamlarını bir güzel benzettikten sonra  Madhubala’nın da dersini verir. Padmini ise Roma ile tartışmaktadır. Eve içkili bir şekilde gelen Roma ağzına ne geldiyse sayıştırır. Bu sırada Trişna balkonda dolaşmaktadır. Ayağı kayan Trişna yere düşer. Bir anda ne olduğunu anlayamayan Padmini dışarı çıktığında kanlar içinde yatan kızını görür. Mahalle halkı ve Shamsher çocuğa müdahale eder ve doktora götürür. Doktor kızın iyi olmasının tek sebebinin erken müdahale olduğunu söyleyerek Shamsher’e teşekkür eder. Padmini bu olaylardan sonra sette çalışmaya karar verir.

Yalancı Bahar 20 Ağustos Fragmanı

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir